מידע כללי

מידע כללי

מלגות הלוואות ופרסים: מידע כללי

 

ועדת המלגות והפרסים מעניקה מלגות לתלמידי תואר ראשון, שני ושלישי, שאינם יכולים לשאת בהוצאות הכרוכות בלימודים באוניברסיטה ואשר עומדים בקריטריונים של מצב כלכלי והישגים אקדמיים על פי מפתח עדיפויות.

 

 

 

על פי הנחיות גזברות האוניברסיטה, המלגות מועברות על ידי ועדת המלגות למדור שכ"ל. מדור שכ"ל שולח את יתרת הזכות לטובת חשבון הבנק של הסטודנט רק לאחר ניכוי חובותיו של הסטודנט לאוניברסיטה.

 

 

 

כל המלגות הן עבור שנת לימודים מלאה. סטודנט שמפסיק לימודיו או עובר לתכנית חלקית – מלגתו תבוטל.

 

 

 

יש לעדכן את הוועדה בכל שינוי בפרטים האישיים, המופיעים בטפסים שכבר נמסרו (כגון: נסיעה לחו"ל, הפסקת עבודה, ועוד).

 

 

 

במהלך חופשת הקיץ פונים לוועדת מלגות תורמים ומבקשים מועמדים למלגות בכל התארים. מועמדים אלה נבחרים מתוך מאגר הפניות הראשונות המגיעות לוועדה (בדרך כלל בחודשים מאי-יולי). על מנת להגדיל סיכוייך לקבל מלגה בדרך זו, עליך להגיש את הבקשה הרגילה לוועדה בהקדם האפשרי.

 

 

 

סטודנטים שיזכו במלגה ויחויבו בפעילות חברתית, יוכלו לבחור פעילות מתוך הרשימה באתר אגודת הסטודנטים.

 

 

 

לתשומת לבכם: לא נוכל לטפל בבקשות למלגות כאשר חסרים מסמכים.

 

          מקורות מימון וסיוע נוספים

 

 

 

הלוואות בתנאים נוחים אפשר לקבל בלשכת דקן הסטודנטים.

 

 

 

לתלמידי תואר ראשון ושני מומלץ לפנות לקבלת מענקי לימוד והלוואות מטעם "קרן הלוואות לסטודנטים במוסדות להשכלה גבוהה" באמצעות משרד החינוך. טופס בקשה ניתן להוריד באתר הקרן.

 

 

 

חיילים משוחררים (ובנות ששירתו שנתיים בשירות לאומי) יכולים לפנות גם ל"קרן ההנצחה לקידום חיילים משוחררים" – רח' בית"ר 2, ירושלים, 93386 – ולבקש פרטים על מגוון המלגות המוצעות על ידם.

 

 

 

קרנות ללוחמים: חיילים קרביים משוחררים, בעלי תעודת לוחם בלבד, יכולים לפנות גם לקרנות וייספלד, חיה רותם (באמצעות טופס רגיל של ועדת המלגות); אימפקט (באמצעות טופס מיוחד המצוי באתר האינטרנט של הקרן, בכתובת: www.awis.org.il/impact); מלגות הישג, לחיילים קרביים בודדים, באמצעות טופס מיוחד המצוי באתר האינטרנט של הקרן). פרטים נוספים ב"קרנות חוץ".

 

 

 

ערים: קרן מלגות של עיריית גבעת שמואל ועיריית רמת-גן. בקשות מלגה של סטודנטים תושבי ערים אלה, תובאנה לדיון לתוספת מלגה מהקרן המשותפת, כפוף לתנאים שיפורסמו בתחילת שנת הלימודים.

 

 

 

קרן אייסף: לתואר ראשון ולתואר שני, שעשו שירות צבאי/לאומי שנתיים. קרן אייסף מעודדת צעירים להשתלב בלימודים אקדמיים, לממש את יכולותיהם ולחתור למצוינות. הקרן בוחרת מידי שנה מאות מועמדים לחברות ובקלת מלגה על פי קריטריונים של רקע כלכלי, מודעות חברתית, מצוינות ונכונות להשתתף בתכניות הרחבות של הקרן. הסטודנטים עוברים תכנית עיונית מעמיקה ובמקביל משתלבים בפעילויות חברתיות. קרן אייסף שואפת לראות את בוגריה משתלבים ומובילים, לאחר סיום לימודיהם, בעמדות מפתח בכל תחומי העיסוק, בשילוב עם מודעות ועשייה חברתית. פרטים נוספים ניתן לקבל באתר האינטרנט: info@isef.co.il.

 

 

 

פר"ח הוא פרוייקט חונכות לילדים המאפשר לסטודנטים לפעול במסגרת חברתית ולתרום לסביבתם, תמורת מלגה בגובה 5,200 ש"ח והחזר הוצאות נסיעות. חונכים בשירות מילואים פעיל של 10 ימים לפחות בשנה זכאים למענק נוסף של 1,000 ש"ח. ההרשמה לפר"ח נפתחת בתחילת אוגוסט ומתבצעת באתר האינטרנט של פר"ח.

 

 

אופן הגשת בקשה למלגה

 

טפסים לבקשת מלגה לכל התארים אפשר להוריד מהקישורים שבאתר, בהתאמה לכל תואר (ראו להלן).

 

ערעורים: ניתן להגיש ערעור על החלטת הוועדה בתוך חודש ימים מיום קבלת התשובה לבקשה.
 

מלגות לתואר ראשון

 

מלגות לתואר שני

 

מלגות לתואר שלישי

 

קרנות חוץ

 

אתר המלגות של התאחדות הסטודנטים הארצית

 

 

בנוסף, כל שנה מוענקות מלגות נשיא לדוקטורנטים מצטיינים, המחוייבים לסיים את עבודת הדוקטור בתוך 4 שנים.

 

מלגות מיוחדות לתלמידי מחקר ובתר-דוקטורים. מוצעות מטעם המועצה להשכלה גבוהה, ומתעדכנות מפעם לפעם.

 

 
תאריך עדכון אחרון: 19/07/2018