Whatsapp Facebook Instagram Twitter Linkedin Flicker Youtube

ספרות משווה

ספרות משווהלמה ללמוד ספרות משווה?

הלימודים במחלקה לספרות משווה מציעים נקודת מבט מיוחדת שאינה מוגבלת למרחב מקומי או לתקופה מסוימת, אלא מבוססת על ראייה רחבה החוקרת את הקשרים בין ספרויות מתרבויות ולשונות שונות לבין מגוון תחומים ושפות ייצוג, כגון: פילוסופיה והרמנויטיקה, פסיכולוגיה ותקשורת, מגדר ולימודי תרבות, תיאטרון ואמנות במה, מוזיקה, אמנות חזותית וקולנוע.

הלימוד חושף בפני הסטודנט עולם תרבותי עשיר ומגוון, ומסייע לו בכל דרך מקצועית שיבחר. בוגרי ספרות משווה משתלבים במערכת החינוך ובעולם התרבות כמורים לספרות, כיועצים לתכניות תרבות וספרות, כדרמטורגים בתיאטראות, כפעילים בהוצאות ספרים ובספריות או פשוט כותבים.

 

למה ללמוד ספרות משווה בבר-אילן?

בגלל המחלקה
המחלקה לספרות משווה באוניברסיטת בר-אילן מציעה לימודי תואר ראשון במספר מסלולים, תואר שני עם ובלי תזה ותואר שלישי במסלול רגיל, משולב או ישיר. היא משלבת בין תיאוריה, ביקורת, והתנסות יצירתית.

המחלקה מצטיינת בסגל צעיר ודינמי הכולל בוגרי מוסדות יוקרתיים, כמו הרווארד, אוניברסיטת העיר ניו יורק והסורבון, אשר חוקר ומפרסם דרך קבע.
 
 
 
בגלל הפעילות המגוונת
הגישה ההשוואתית מאפשרת לרכוש ידע מעמיק בספרות ובתרבות העולם, ולשלב חוויה אמנותית עם מחקר מדעי. הסטודנטים חוקרים יצירות מופת מתקופות ומארצות שונות, ומתחומים מגוונים, כמו רומן, שירה, תיאטרון, מוזיקה, אמנות פלסטית וקולנוע.

המחלקה מאמינה בהתחדשות ומחויבת לטיפוח מגמה זו גם בתש"פ.  בשנת הלימודים הקרובה  תוצע סדרת קורסים לקהל הרחב ולציבור הסטודנטים, המאפשרת ללמוד תיאטרון באוניברסיטה – במתכונת של לימודי תעודה או כצבירת נקודות זכות לתואר.כקורסי העשרה בודדים המאפשרים גם צבירת נקודות זכות לתוארבמקביל ולראשונה בבר אילן  נפתחת אף מגמה חדשה לדרמה ותיאטרון במסגרת הלימודים לתואר שני בספרות משווה(בהליכי אישור סופיים). זאת לצד מגמת כתיבה יוצרת שנפתחה בתשע"ט כחלק מלימודי התואר השני בספרות משווה בהנחיית סופרים ומשוררים מובילים בתחום. המגמה כוללת סדנאות בשירה עם אליעז כהן, בפרוזה עם יובל שמעוני ולאה איני ובתחומים נוספים (מעבר מספר לסרט ועוד). בנוסף נמשכים  "לימודי ג'נוסייד, שואה וגזענות" במסגרת תואר ראשון מובנה עם המחלקה להיסטוריה כללית.

המחלקה לספרות משווה מציעה לתלמידים לתארים השני והשלישי מגוון רב של אפיקי מחקר המשלבים ספרות עם תחומים שונים, כגון: פסיכולוגיה ופסיכואנליזה, פילוסופיה, מגדר, אמנות ושפות חזותיות, מוזיקה ותיאטרון. בכל שנה המחלקה עורכת כנסים וקונגרסים בינלאומיים בנושאים שונים, ומקיימת מסורת מכובדת של "סמינר מחלקתי" בהשתתפות תלמידים, בוגרים ומתעניינים נוספים מתוך הקמפוס ומחוצה לו, כחלק משיתוף פעולה בין-מחלקתי ובין-פקולטאי ובמטרה לעודד דיאלוג עם הקהילה האקדמית כמו גם הציבור הרחב.

 
בגלל תשומת הלב לסטודנטים
אנו מעודדים כל תלמיד ליידע אותנו על צרכיו, ציפיותיו והשאלות שהוא מחפש להן מענה בצעדיו הראשונים בעולם המחקר. אנו יוזמים פעילות מיוחדת לתלמידי המחקר לבחירת המנחה והנושא לתזה, ומלווים אותם בשלבי כתיבת הצעת המחקר.
 
בגלל הגישה האינדיבידואלית
כל סטודנט מוזמן לבנות תכנית לימודים אישית ממגוון מסלולים רחב, כולל שילוב של מחלקות ותחומים אחרים, כגון: פסיכולוגיה, פילוסופיה, כלכלה, תרבות צרפת, ספרות עם ישראל, ספרות אנגלית, ערבית, אמנות יהודית, ב.א. כללי ולימודים קלאסיים.
 
 
לאתר המחלקה ולמידע נוסף אודות לימודי ספרות משווה בבר-אילן
 
לצפייה במפגשים עם יוצרים שהתארחו אצלנו במסגרת סדרת ההרצאות "זמן ספרות" (סמינר מחלקתי, תשע"ח).
 
למידע על הרשמה ולימודים בבר-אילן התקשרו 9392*
תאריך עדכון אחרון: 16/01/2019

הצעד הראשון ללימודים בבר-אילן

*
*
*
*
לימודים לתואר*
מה היית רוצה ללמוד?
*
הקלד את הקוד שבתמונה

CAPTCHA Image
Play CAPTCHA Audio
Refresh Image
קוד:

   

למה אוניברסיטה


בדקו את סיכויי הקבלה שלכם

תהליך הרשמה ללימודים

הגישו מועמדות ללימודים

קבלו ייעוץ בבחירת מסלול לימודים

הכירו את תכנית הנבחרים
למועמדים מצטיינים

סיוע אקדמי לסטודנטים בעלי
צרכים מיוחדים

מידע אודות מגורים במעונות