חדשות בר-אילן

משרד הדוברות טל': 03-531-8121 פקס: 03-738-4079 Spokesman.Office@mail.biu.ac.il
 • טקס הענקת תוארי ד"ר לרפואה  ל-107 בוגרים

  אתמול הוסמכו 107 דוקטורים חדשים בפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי של אוניברסיטת בר-אילן

  תאריך: 2018-06-14 שעה: 16:05

  אמש (רביעי) התקיים בבית יגאל אלון בצפת טקס הענקת תוארי MD - ד"ר לרפואה -  ל-107 בוגרים של הפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי של אוניברסיטת בר-אילן בצפת. 3 בוגרים סיימו בהצטיינות יתרה, 12 בוגרים סיימו בהצטיינות ו-5 בוגרים הגישו עבודות גמר מצטיינות. הטקס נפתח במצעד אקדמי מבניין הפקולטה, ברחוב הנרייטה סאלד 8, לעבר בית יגאל אלון. חברי הנהלת הפקולטה וראש העיר צפת, אילן שוחט, הובילו את המצעד.

  נשיא אוניברסיטת בר אילן, פרופ' אריה צבן, אמר "זהו הישג עצום, לאחר הרבה שנים של מאמץ ועבודה קשה בתמיכת השותפים שלכם: ההורים, בני הזוג והילדים". פרופ' צבן הודה לדיקן הפקולטה, פרופ' רן טור-כספא, ולסגל הפקולטה על ההישגים הרבים של הפקולטה, וציין את ד"ר מיכאל ויינגרטן ז"ל, שהיה ממקימי הפקולטה ותרם רבות להצלחתה. פרופ' צבן פנה לבוגרים בבקשה לחזור לאחר ההתמחות לגליל ולהיות חלק מהציוניות, האידיאולוגיה ולהגשים את עצמם בגליל.

  רקטור האוניברסיטה, פרופ' מרים פאוסט, בירכה את הדוקטורים החדשים ואיחלה להם שכרופאים 'תתנו מעצמכם כמה שיותר למען המטופלים שלכם". בנוסף, הודתה לפרופ' טור-כספא, שמסיים את תפקידו, על פועלו בהקמת הפקולטה לאורך שבע השנים באכפתיות ובהשקעה עצומה.

  פרופ' טור-כספא, אמא בטקס: "יחד אתכם בנינו את הפקולטה והגשמנו את החזון. למדתם מאתנו ואנחנו הקשבנו לכם. אתם השפעתם על המחזורים הבאים. אתם חלק מדור המייסדים. מכל מקום אני מקבל שבחים על הבוגרים שלנו. מצפים מכם להיות הרופאים המקצוענים והמובילים ברפואה".

  מנכ"ל המרכז הרפואי זיו בצפת, ד"ר סלמן זרקא, אמר בטקס: " זהו יום חג לרפואה בגליל, ואנו מנהלי המרכזים הרפואיים מלאים בגאווה. הבוגרים של הפקולטה הם מצטיינים וטובים ורואים אותם משתלבים בבתי החולים בארץ. הפקולטה מביאה לצמצום הפער בין המרכז לצפון, ואנחנו רואים איך הפער עוד הולך ומצטמצם".

  ראש עיריית צפת, אילן שוחט: "אני מלא גאווה לצעוד בעיר עם סגל הפקולטה ו-107 הבוגרים החדשים של הפקולטה. כבר 7 שנים שהפקולטה היא חלק בלתי נפרד מהקהילה בצפת ובגליל. הסגל והסטודנטים מובילים פרוייקטים בריאותיים ומדעיים למען התושבים וההתפתחות של הרפואה בגליל נזקפת לזכותה  הפקולטה. אני מאמין שמפה יצאו מחקרים פורצי דרך, תגליות מדעיות ותרופות שיטיבו עם האנושות ".

  ד"ר אורנית נחמני, נציגת הבוגרים: "אנו מודים היום על תרומתכם המשמעותית בעיצוב דמותנו כרופאים. להיות רופא זו שליחות המשלבת למידה אינסופית, מקצועיות, אנושיות ודרך ארץ.  הרפואה היא דרך חיים. השילוב של מירקם אנושי מיוחד זה, חלוציות לימוד הרפואה והגשמתה כאן בצפת ובגליל, יחד עם תוכנית הלימוד פורצת הדרך, הביאו לתוצאה המנצחת, שהניחה את היסודות לרפואה ומחקר מתקדמים יותר בגליל ובצפון הארץ. נאחל לעצמנו להחזיר ולתרום להמשך הגשמת החזון כרופאים בקהילה, בבתי החולים ובמחקר ונבטיח בעתיד מתן רפואה איכותית יותר בפריפריה בכלל ובצפון בפרט". 

  הסטודנטים לרפואה בפקולטה ע"ש עזריאלי לומדים בשני מסלולים: תוכנית תלת-שנתית  המיועדת לסטודנטים לרפואה, שהשלימו בהצלחה שלוש שנות לימודים קדם קליניות בפקולטות לרפואה בחו"ל. תוכנית זו היא ייחודית לפקולטה לרפואה בגליל.  תוכנית ארבע-שנתית  המיועדת לסטודנטים בעלי תואר ראשון, שני או שלישי המעוניינים לעשות הסבה לרפואה. תוכנית זו מתקיימת באוניברסיטת בר-אילן ובאוניברסיטת ת"א בלבד.

  את השלב הקליני בלימודי הרפואה עושים הסטודנטים בשישה בתי החולים המסונפים לפקולטה ובמרפאות הקהילה באזור הצפון. בתי החולים המסונפים לפקולטה הם: המרכז הרפואי זיו בצפת, המרכז הרפואי ברוך פדה בפורייה, המרכז הרפואי לגליל בנהריה ושלושה בתי חולים בנצרת: האיטלקי, הסקוטי והצרפתי. 

  הפקולטה לרפואה הוקמה לענות על הצורך ברופאים מיומנים, לבלום את תופעת "בריחת המוחות" מישראל באמצעות החזרת סטודנטים, מורים וחוקרים מהמוסדות הנחשבים ביותר בעולם, ובה בעת, להרחיב את אפשרויות התעסוקה לתושבי הצפון ולפתח את הגליל ואת העיר צפת.

  הפקולטה תורמת למערכת הבריאות בגליל במגוון היבטים, בהם הוספת תקנים חדשים בבתי החולים ובמרפאות הקהילה וחיזוק התשתית המקצועית, המחקרית והאקדמית. הפקולטה מהווה חלק אינטגרלי מחיי הקהילה בגליל, מעורבת בחינוך המדעי לנוער ועוסקת באופן פעיל ברפואה מונעת, בקידום הבריאות ובאיכות הסביבה בגליל.