חדשות בר-אילן

משרד הדוברות טל': 03-531-8121 פקס: 03-738-4079 Spokesman.Office@mail.biu.ac.il
 • 86 אנשי חינוך מתמטי בישראל חיברו 44 פרקים בספר מחקרי בינלאומי יוקרתי

  תאריך: 2018-05-30 שעה: 8:30

  לכבוד 70 שנה למדינה חיברו 86 אנשי חינוך ספר מתמטי בינלאומי שייצא במהדורה מיוחדת בעריכתם של מובילי הקהילייה הבינלאומית בחינוך המתמטי. השקת הספר נערכה במסגרת התכנית לנוער מוכשר במתמטיקה בבר-אילן.

  הספר K-12 Mathematics Education in Israel - Issues and Innovation  יצא בהוצאת הספרים היוקרתית  Scientific World וישמש את תלמידי התכנית לנוער מוכשר במתמטיקה בבר-אילן.

  הספר פרי עיטם של 86 אנשי חינוך מתמטי בישראל בהובלת פרופ' נצה מובשוביץ-הדר חוקרת בכירה במוסד שמואל נאמן ופרופ' בטכניון. פרופ' מובשוביץ-הדר הוזמנה לערוך את הספר בקיץ 2016 ואיתגרה את הכותבים ואת המו"ל להעמיד את הספר המחווה למדינת ישראל.

  כמחווה של הקהילייה בישראל לרגל שנת ה-70 למדינה ובמאמץ משותף חברו 86 אנשי חינוך מתמטי בישראל לכתוב 44 פרקים על למעלה מ-400 עמודים שמכסים מגוון עשיר של סוגיות במערכת החינוך המתמטי בישראל. הספר שיילמד במסגרת התכנית לנוער מוכשר למתמטיקה בבר-אילן, מכיל מגוון נושאים, החל מהגיל הרך ובית הספר היסודי, עבור דרך חטיבת הביניים והחטיבה העליונה ועד להכשרה של פרחי הוראה והתפתחות מקצועית של המורים המקצועיים למתמטיקה.  

  הספר כולל בין היתר פרק על התפתחות השפה העברית המתמטית, על מדיניות החינוך המתמטי הנהוגה כיום, על אתגרים שעומדים בפנינו לעתיד, על יוזמות חדשניות הנמצאות בניסוי, על הטיפול באוכלוסיות המתקשות במתמטיקה ובאוכלוסיות ברוכות כשרון למקצוע, על החינוך המתמטי בתנועה הקיבוצית, במגזר הדתי, במגזר הערבי והבדואי, בחינוך הבלתי פורמאלי ועוד. הספר מהווה "חלון ראווה" המשקף את העשייה הרבה המתרחשת בישראל בתחום החינוך המתמטי, ומצביע באורח אמין הן על ההצלחות, האתגרים וההתלבטויות, והן על מגמות לעתיד. 

  K-12 Mathematics education in Israel – Issues and Innovations הוא שמו של ספר שיצא לאור לכבוד 70 שנה למדינת ישראל בהוצאת World Scientific, ככרך מס. 13 בסדרת ספרים על החינוך המתמטי במדינות העולם, בעריכתם של שלושה ממובילי הקהילייה הבינלאומית של החינוך המתמטי – מוגנס ניס מדנמרק, לי ניאן הו מסינגפור וג'רמי קילפטריק מארה"ב. 

  לדברי פרופ' מובשוביץ-הדר, "הספר מתאר תמונת מצב של יוזמות וחידושים בתחום החינוך המתימטי עם מבט לעתיד ויש בו הצצה משמעותית לעולם הערכים המתימטי והצורך המתימטיקה בת זמנינו. בחירת המו"ל הזה בישראל נובעת מכך שישראל נחשבת אחת הבולטות בפעילות מחקרית. אין כינוס בעולם שאין בו נציגות ישראלית. ויש לזה חשיבות רבה בעולם".