חדשות בר-אילן

משרד הדוברות טל': 03-531-8121 פקס: 03-738-4079 Spokesman.Office@mail.biu.ac.il
 • פרופ' בני לאוטרבך, ביה

  פרופ' בני לאוטרבך, ביה"ס למנהל עסקים, אוניברסיטת בר-אילן

  פרופ' בני לאוטרבך נבחר כחבר מחקר באגודה האירופאית לממשל תאגידי

  תאריך: 2017-03-01 שעה: 11:12

  פרופ' בני לאוטרבך, ראש הקתדרה לממשל תגידי ע"ש אקרמן בביה"ס למנהל עסקים, נבחר כחבר מחקר ב'אגודה האירופאית לממשל תאגידי'. חברי האגודה בחרו בפרופ' לאוטרבך על סמך  על הישגיו המחקריים.

  פרופ' בני לאוטרבך, הקים בביה"ס למנהל עסקים את הקתדרה לממשל תאגידי ע"ש משפחת ריימונד אקרמן בשנת 2011. מחקריו מקיפים קשת רחבה של נושאים המתמקדים באופן ומבנה השליטה בחברות העסקיות, הניהול הבכיר בהן, ויחסיהם של אלו (בעלי השליטה והמנהלים הבכירים) עם הציבור הרחב. ממשל תאגידי הוא נושא הנכרך לעיתים קרובות עם נושא האחריות החברתית של תאגידים, דהיינו עם נושא ההתנהגות של החברה העסקית כלפי סביבתה הרחבה יותר. האם החברה הוגנת כלפי עובדיה, לקוחותיה, הספקים שלה, הקהילה האנושית שבסביבתה, והסביבה (ENVIRONMENT) באופן כללי? הספרות בנושא רואה בתאגידים ובחברות העסקיות "אזרחים" ודורשת התנהגות אזרחית נאותה מהן. מידי שנה מקיים המרכז את הכנס השנתי לממשל תאגידי בישראל ע"ש אקרמן, וכן כנסים העוסקים בסוגיות בוערות בנושא הממשל התאגידי המיועדים לחוקרים ולציבור הרחב.

  האגודה האירופאית לממשל תאגידי היא ארגון מדעי בינלאומי ללא מטרות רווח. בראשה עומדים כמאה חוקרים מובילים מרחבי העולם והיא מהווה פורום לשיח בין אקדמאים, מחוקקים ועוסקים בתחום בסוגיות ליבה של ממשל תאגידי, ובכך מקדמת פרקטיקות מיטביות בתחום.

  המטרה המרכזית של האגודה היא לבצע ולהפיץ מחקר מוביל בתחום של ממשל תאגידי. בהתבסס על מחקר חסר פניות ואובייקטיבי וכן על הידע והתבונה של חברי האגודה, היא מייעצת בנושאים של ייסוד מדיניות ממשל תאגידי ופיתוח פרקטיקות מיטביות, ומקיימת פעילויות נוספות במטרה לשפר את ההבנה ואת היישום של ממשל תאגידי.

  האגודה האירופאית לממשל תאגידי היא הארגון האקדמי הבינלאומי הוותיק והיוקרתי ביותר הפעיל בתחום הממשל התאגידי.