מדעי הרפואה

התוכנית לתואר השני במדעי הרפואה מיועדת לבעלי השכלה אקדמית בתחומי מדעי החיים, המעוניינים לחקור ולהעמיק בנושאים הקשורים באופן ישיר לקידום הרפואה והבריאות.

תוכנית הלימודים כוללת ארבע מגמות: המגמה לגנטיקה וביולוגיה מולקולרית מתמקדת סביב מחקר גנומי, שיטות לזיהוי פגמים גנטיים, זיהוי גורמים גנטיים למחלות ואנליזה של רצפים; המגמה לאימונולוגיה ומחלות מדבקות כוללת מחקר על גורמי זיהום ביולוגיים, מנגנוני ההדבקה שלהם, חקר המיקרוביום, זיהוי גורמי הפעלה של מערכת החיסון, ופיתוח חיסונים אקטיביים ופסיביים; המגמה לפיתוח תרופות כוללת עיצוב במחשב, פיתוח במבחנה וניסויים פרה-קליניים בחיות; המגמה לביולוגיה תאית והתפתחותית עוסקת במחקר של תהליכים תאיים כגון פרוליפרציה, התמיינות, אפופטוזיס, להבנת תהליכים ביולוגיים כמו סרטן וניורודגנרציה. כמו כן, המגמה כוללת מחקר על תאי גזע והשימוש בהם לרגנרציה.

המגמות השונות נקבעות לפי הכוונת המנחים, בתחומי התמחותם של הסטודנטים בעבודת המחקר, ובהתאם לכך נקבעים גם הקורסים, שהסטודנטים נדרשים לקחת. עבודת המחקר של הסטודנטים מתקיימת במעבדות הפקולטה לרפואה או במעבדות המחקר בבתי החולים המסונפים לה.

למידע נוסף ולהרשמה >>>

השאירו פרטים ונחזור אליכם >>>