הודעות הקמפוס

משרד הדוברות טל': 03-531-8121 פקס: 03-738-4079 Spokesman.Office@mail.biu.ac.il
 • כנס כימיה הראשון לתלמידי תיכון ממרחב הגליל המזרחי והגולן בפקולטה לרפואה של אוניברסיטת בר-אילן בגליל

  כנס כימיה הראשון לתלמידי תיכון ממרחב הגליל המזרחי והגולן בפקולטה לרפואה של אוניברסיטת בר-אילן בגליל

  הצלחה לכנס כימיה הראשון לתלמידי תיכון ממרחב הגליל המזרחי והגולן בפקולטה לרפואה של אוניברסיטת בר-אילן בגליל

  תאריך: 2017-02-21 שעה: 11:22  בפקולטה לרפואה של אוניברסיטת בר-אילן בגליל התקיים השבוע כנס כימיה הראשון מסוגו לתלמידי תיכון ממרחב הגליל המזרחי והגולן. בכנס השתתפו כ-150 תלמידים הלומדים במגמת כימיה בבתי הספר בצפון -  "הרב תחומי" צפת, "אמי"ת" צפת,"נופי גולן" קצרין, "דנציגר" קריית שמונה,  "עמק החולה" כפר בלום, "עינות ירדן" קיבוץ עמיר, "הר וגיא" קיבוץ דפנה, "אנה פרנק" קיבוץ סאסא. בכנס השתתפו מפמ"ר(מפקחת מרכזת מקצוע) כימיה במשרד החינוך , ד"ר דורית טייטלבאום, נציגת המרכז הארצי למורי הכימיה מטעם "קרן רוטשילד-ויצמן", זיוה בר דב, ראש מנהל הפקולטה של אוניברסיטת בר אילן בגליל, נועם דוד רשלבך, מארגנות הכנס ד"ר ורד דנגור והלנה זיו ומורים לכימיה ממרחב הגליל המזרחי והגולן.


  בכנס התקיימו הרצאות של חוקרים בכירים מהפקולטה לרפואה: ד"ר עמרי קורן הרצה בנושא: "אנחנו לא לבד: היכרות עם חיידקי המעיים שלכם" וד"ר אוון אליוט דיבר על הנושא: "מדעי המוח - ממולקולות לבחירה חופשית" . בנוסף, התקיימו מושבי  תלמידים במספר כיתות בנושאים שנבחרו על ידי התלמידים והמורים. התלמידים הרצו לפני חבריהם בנושאים שחקרו וערכו הפעלות עם המשתתפים בכיתה .


  ד"ר דורית טייטלבאום, מפמ"ר כימיה במשרד החינוך, הציגה לפני התלמידים את החשיבות של לימודי כימיה ואת האפשרויות הפתוחות לפניהם לאחר השלמת הבגרות ב-5 יח' בכימיה, בצבא, בתעשייה, בלימודי המשך לתארים מתקדמים באוניברסיטה, בהוראה ובלימודי רפואה. "המדינה זקוקה לכם. 20% מהתוצר הגולמי של ישראל מגיע מהתעשיות הכימיות.  כל משפחה חמישית במדינה קשורה באופן מסוים לתעשיית הכימיה. אתם מדעני העתיד בכימיה" אמרה. ד"ר דורית דיברה גם על המרכזיות של דמות המורה בהשפעתה על בחירת התלמידים במקצוע הכימיה:  " חשוב שהמורה יהיה דמות מובילה ומשמעותית" הדגישה .
  נועם דוד רשלבך, ראש מנהל הפקולטה של אוניברסיטת בר-אילן בגליל, סקר לפני התלמידים את מסלולי הלימוד והפעילויות של הפקולטה בקהילה וענה לשאלות התלמידים מהקהל. ". זו תחילה של ידידות נפלאה בדומה למה שיש לנו עם מיזם גליליום: פרחי רפואה, ליווי תלמידים בעבודות חקר, השתלמויות למורים לביולוגיה וכדומה. אתם הסטודנטים הבאים שלנו, אני רוצה שתראו את עצמכם כרופאים או כחוקרים לעתיד".