נגישות לבעלי מוגבלויות

נגישות לבעלי מוגבלויות

אוניברסיטת בר-אילן פועלת לשיפור הנגישות הפיזית ולשיפור נגישות השירות לסטודנטים עם מוגבלות הלומדים באוניברסיטה, ביניהם סטודנטים עם לקות למידה ו/או קשיי קשב וריכוז, סטודנטים עם נכות, סטודנטים עם לקות ראיה, סטודנטים עם לקות שמיעה וסטודנטים המתמודדים עם מגבלה נפשית.

 

נגישות השירות

האתר הראשי של אוניברסיטת בר אילן ואתרי המחלקות הונגשו, כדי שסטודנטים ואנשים עם מוגבלות יוכלו לקבל שירות ולעשות שימוש אפקטיבי בשירותים ובמידע המוצעים באתרים. באתר מופיע כפתור "נגישות" בצד ימין למעלה, המאפשר לאנשים עם מוגבלויות לבחור את הפרופיל המתאים להם כדי לתפעל את האתרים. על מנת שנוכל להשתפר או במידה ויש תקלה באתר ניתן לשלוח מייל לכתובת negishut.student@mail.biu.ac.il

היחידה למעורבות חברתית ע"ש סיביל ויגדור מעניקה תמיכה לימודית לסטודנטים עם מוגבלות הלומדים באוניברסיטה. הסיוע כולל: קבלה בהעדפה מתקנת, סיוע לימודי, התאמות בלימודים, כרטיסי צילום, סדנאות למיומנויות למידה ועוד.

קליניקה לזכויות אנשים עם מוגבלות: הקליניקה מעניקה סיוע משפטי וכן מידע בנוגע לזכויותיהם של אנשים עם מוגבלות. הסיוע והמידע ניתנים לאנשים עם מוגבלות, לבני משפחתם ולארגונים העוסקים במיצוי זכויות בתחום זה, מתוך רצון לממש את הזכויות הקבועות בדין ולקדם זכויות נוספות. שירותי הקליניקה מוענקים על ידי סטודנטים הלומדים בשנה השלישית בפקולטה, בהנחיית עורכות הדין בקליניקה. הסטודנטים מנסחים מכתבים לרשויות, עתירות לערכאות השונות, דפי מידע בדבר זכויות אנשים עם מוגבלות ומסייעים לפונים בניהול מו"מ אל מול גופים שונים איתם הם באים במגע.

שעות קבלה (בתיאום מראש): ימים א-ה, בין השעות 18:00-9:00 בניין 305 חדר 3. ניתן ליצור קשר בטלפון: 03-5318373 או במייל:  disability.rights@mail.biu.ac.il

תא סמ"ן (סטודנטים מקדמים נגישות): באוניברסיטה פועל תא סטודנטים הפועל לקידום נגישות בקמפוס, כחלק מפרויקט תאי נגישות ארצי. התא פועל בתיאום ובשיתוף עם היחידה למעורבות חברתית של האוניברסיטה ועם אגודת הסטודנטים. התא פועל בשלושה מישורים:

1. מתן סיוע לסטודנטים הנתקלים בבעיות נגישות במהלך הלימודים ועזרה בהכוונה לגורמים הרלוונטיים.

2. העלאת המודעות לתחום הנגישות באקדמיה בקרב הסטודנטים וסגל המרצים והסגל המנהלי.

3. קבוצת שייכות אקטיבית לסטודנטים עם ובלי מוגבלות: ישנם סטודנטים שלא מרגישים בנוח לפנות לעזרה בעניין או שאינם יודעים למי עליהם לפנות. כמו כן, סטודנטים עם מוגבלות מרגישים לפעמים חוסר שייכות וקושי להשתלב בחיי החברה בקמפוס ולכן ניתן ורצוי להצטרף לתא.

ניתן ליצור קשר עם התא כדי לקבל הכוונה, סיוע או כדי להצטרף לתא. דרכי התקשרות: טלפון: נטעלי ארואסטי - 054-6346508, במייל: saman.barilan@gmail.com, ובפייסבוק.

 

נגישות פיזית

מערכת הבקשות האינטרנטית מאפשרת בין היתר לסטודנטים עם מוגבלות להגיש בקשה לחניה במתחם האוניברסיטה באופן מהיר ובטוח. המערכת מנחה את הסטודנט צעד אחר צעד במילוי הפרטים הנדרשים. לאחר שליחת הבקשה, הסטודנט מקבל עדכון במייל אודות סטטוס הטיפול בבקשה שלו.

לדיווח על בעיות נגישות באוניברסיטה, לרשותכם מוקד תחזוקה פעיל בימים א-ה בין השעות 16:00-8:00, טלפון: 03-5318550.

תאריך עדכון אחרון: 07/02/2017