מדע על הבר-אילן

מדע על הבר-אילן

מדע על הבר-אילן

לוח זמנים אקדמי

  מפת הקמפוס

 שירותים בקמפוס

הוויי הקמפוס

תחבורה וחנייה

מדע על הבר-אילן היא סדרת הרצאות במגוון נושאים המוגשים בגובה העיניים מפי מיטב החוקרים והמרצים של אוניברסיטת בר-אילן.

ההרצאות מתקיימות בימי שלישי בקפה גרג בקמפוס בשעה 20:00.


סדרה 6 | בריאות הגוף והנפש

14 במאי | 12 צעדים לשינוי עצמי

12 צעדים לשינוי עצמי

איך משנים את ההרגלים שגורמים לנו נזק וכאב? איך מוצאים את הכוח להפסיק הרגלים מזיקים כמו עישון, סמים, אלכוהול ויחסים אישיים שאינם מטיבים עמנו, ועולים על דרך חדשה ובריאה יותר? הרצאתו של פרופ' נתי רונאל, מהמחלקה לקרימינולוגיה בבר-אילן, תתמקד בשיטה שפיתח, המבוססת על 12 כלים להעצמה ולשינוי עצמי.

פרופ׳ רונאל, קרימינולוג קליני, חוקר ומרצה, פיתח את היישום המקצועי של תוכנית 12 הצעדים, שמקורה בארגון 'אלכוהוליסטים אנונימיים', והכשיר דורות של מטפלים בארץ שמיישמים אותה בעבודתם. פרופ' רונאל נחשב לאבי גישת הקרימינולוגיה החיובית.

להרשמה ולרכישת כרטיסים >>


21 במאי | השפעת הסביבה על בריאותנו

השפעת הסביבה על בריאותנו

הפיתוח הסביבתי המואץ, הכולל שיטות מתקדמות למחזור מים, התפלת מי ים, ושימוש במקורות אנרגיה חליפיים, גורם במקומות רבים לזיהומים סביבתיים באוויר, במים ובמזון. בהרצאתו ידון פרופ' יונה אמיתי מהמחלקה לניהול בבר-אילן, בהשפעות המזהמים העיקריים בסביבה על הבריאות, בהם חומרי הדברה, זיהום אוויר מתחבורה ותעשייה וכן בהשלכות הבריאותיות של השימוש הנרחב במים מותפלים.

פרופ' אמיתי, מומחה ברפואת ילדים, טוקסיקולוגיה, פרמקולוגיה קלינית ובריאות הציבור הוא יועץ לארגון הבריאות העולמי בתחום של הרעלת עופרת בילדים. בעבר שימש כיו"ר החוג לרפואת ילדים באוניברסיטה העברית ובהדסה, כנשיא החברה הישראלית לטוקסיקולוגיה, כיו"ר החברה הישראלית לרפואת ילדים בקהילה וכמנהל המחלקה לאם לילד ולמתבגר במשרד הבריאות.

להרשמה ולרכישת כרטיסים >>


28 במאי | ספורט למניעת התנוונות המוח

ספורט למניעת התנוונות המוח

העלייה בתוחלת החיים גורמת לעליה בשכיחות של מחלות ניוון עצבי, ובמיוחד מחלת האלצהיימר הפוגעת ביכולת הזיכרון. למרות עשורים של מחקר, עדיין אין טיפול יעיל למחלת האלצהיימר. בהרצאתו ידון פרופ' איתן אוקון, מהמרכז הרב תחומי לחקר המוח על הסיבות לכך ומה בכל זאת ניתן לעשות כדי לעכב את הניוון, בעזרת הפעילות הגופנית.

פרופ׳ אוקון הוא חוקר בתחום המוח וראש המעבדה לחקר הלמידה, הזיכרון ומחלות ניוון עצבי על שם פול פדר, בפקולטה למדעי החיים בבר-אילן. הוא השלים את כל תאריו האקדמיים באוניברסיטת בר-אילן ולאחר מכן המשיך לפוסט דוקטורט במכון הלאומי האמריקאי לחקר הבריאות.

להרשמה ולרכישת כרטיסים >>


11 ביוני | איך משפיעה תפיסת הזקנה על הבריאות?

איך משפיעה תפיסת הזקנה על הבריאות?

אנשים שמתייחסים לזקנתם באופטימיות ונהנים מיתרונותיה, על פי המחקרים הם גם אנשים בריאים יותר, שמחים יותר ואפילו חיים יותר שנים. לעומתם, אנשים התופסים את הזדקנותם באופן שלילי וחוששים ממראה מבוגר ומירידה תפקודית, בריאותם הפיזית והנפשית טובה פחות. בהרצאה זו תדון פרופ' ליאת איילון מבית הספר לעבודה סוציאלית, באופן שבו תפיסת הזקנה משפיעה על תהליך ההזדקנות ועל הבריאות.

פרופ' איילון חוקרת בבית הספר לעבודה סוציאלית בבר-אילן ומחברת הספר "סקס, תרופות ורוק'נרול - מי אמר שהעולם שייך רק לצעירים". מחקריה עוסקים בהיבטים חברתיים ופסיכולוגיים של הזקנה והטיפול באנשים זקנים.

להרשמה ולרכישת כרטיסים >>

מחירים ורכישת כרטיסים
כרטיס יחיד - 30 שקלים, זוג כרטיסים - 50 שקלים, סטודנטים, בוגרים ועובדי האוניברסיטה - 20 שקלים לכרטיס בהצגת תעודה מתאימה בכניסה. ניתן להירשם לסדרת הרצאות או להרצאות יחיודות.

לרשות המבקרים חניה חופשית בקמפוס מ-19:00 ותפריט בר מוזל.

לפרטים על הסדרי נגישות נא ליצור קשר במייל events.pr@biu.ac.il עד יומיים קודם ההרצאה

תאריך עדכון אחרון: 18/04/2019