מדע ומחקר

מדע ומחקר

 
אוניברסיטת בר-אילן יצרה לעצמה שם עולמי כמוסד מחקר מהשורה הראשונה, וצברה הישגים משמעותיים בתחומים רבים ומגוונים כגון ננוטכנולוגיה, רפואה, רשתות וסייבר, תולדות ארץ ישראל וארכיאולוגיה, הנדסה, פיזיקה, מדעי היהדות, לשון עברית ועוד.

אוניברסיטת בר-אילן מציעה מבחר מסלולים אקדמיים ומחקריים הכוללים גם העשרה וחינוך במסורת ויהדות. כמוסד מחקרי פורץ דרך, בר-אילן מקפידה לשמר רמה אקדמית ומחקרית גבוהה על פי סטנדרטים בינלאומיים. היא מעניקה לסטודנטים הזדמנות להתמיד ולהשיג את יעדיהם האקדמיים באווירה מסורתית, והיא האוניברסיטה היחידה המאפשרת שילוב בין הישגים אקדמיים וחינוך למורשת היהדות.

כחלק מתפיסת המחקר שלה, דוגלת בר-אילן בגישה של מחקר מונע-אתגרים ומעודדת פעילות זו במסגרת מרכזי האימפקט. כיום ישנם בבר-אילן 10 מרכזי אימפקט, מהם בשלבי הקמה, מהם בתנופת עשייה. מרכזים אלה מאגדים חוקרים וסטודנטים מתחומים שונים, המתמודדים עם בעיות מורכבות שפתרונן עשוי לחולל שינוי משמעותי בעולמנו. האתגרים בהם עוסקים מרכזי האימפקט מכסים טווח רחב של תחומים אקדמיים ועוסקים בין היתר בנושאים כמו הנעה חשמלית, סיבוכיות קוונטית, ערים חכמות, רפואה מותאמת אישית ועוד אתגרים המשפיעים על החברה, הכלכלה, הטכנולוגיה, הפוליטיקה, על איכות החיים הפרטית, ואף על התרבות.  

כמו כן, בר-אילן קלטה בשנים האחרונות עשרות חוקרים ומדענים מבטיחים מישראל ומחו"ל, במטרה לקדם הישגים בתחומים המדעיים השונים, כגון מדעי המוח, מדעי הסביבה, חקר הסרטן והאיידס, רפואה וביולוגיה ימית.

אתר רשות המחקר מספק מידע למשתמשים על המחקר והפיתוח באוניברסיטה, ומשמש בין היתר אמצעי להעברת מידע לחוקרים באוניברסיטה על בקשות למימון מחקרים.

ביראד - חברה למחקר ופיתוח בע"מ (BIRAD), היא שלוחה של האוניברסיטה המקדמת את מסחור הטכנולוגיות החדשניות, שאותן מפתחים חוקרי בר-אילן.BIRAD מעודדת מדענים לקדם את מחקריהם למיזמים יישומיים ותעשייתיים. היא מעורבת בפיתוח פטנטים, בהגשת בקשות למימון ובמסחור.BIRAD מקדמת בברכה כל הזדמנות לשיתוף פעולה עם חברות פרטיות. שיתופי פעולה כאלה מאפשרים חילופי ידע ומומחיות בין האקדמיה לבין המגזר הפרטי.

ביראד - חברה למחקר ופיתוח בע"מ חברה בארגון חברות היישום בישראל.

 

 

תאריך עדכון אחרון: 13/02/2018