הודעות על מלגות

הודעות על מלגות

מפעם לפעם יפורסמו כאן הודעות על מלגות, מענקים והלוואות, מיוחדים. כדאי לעקוב אחר הפרסומים.

מלגות לדרוזים - קרן בני מערוף לדרוזים מציעה בזאת מלגות עבור סטודנטים הלומדים מדעים מדויקים (למעט סטודנטים עתידים, עתודאים, ומלגאי אימפקט). יש לשלוח את הבקשה בדואר רגיל בלבד, בצירוף המסמכים הנדרשים, באמצעות טופס הבקשה המקורי (דוגמה), לכתובת: שייח' זיידאן עטשי, יו"ר קרן בני מערוף, ת"ד 1246, עוספיא 30030. את הטופס המקורי להגשה ניתן לקבל ממר רפעת סווידאן מלשכת דקן הסטודנטים, בניין 509. ליצירת קשר: 052-3336383 (ניתן להשאיר הודעת וואצאפ). המועד האחרון להגשה: 10 בינואר 2020.

מלגות קרן רומנו - מלגות לימודים ע"ש עו"ד ד"ר שאול רומנו ז"ל ורעייתו וינקה רומנו ז"ל, לשנה"ל 2020. הקרן מעניקה מלגות לימודים בתחומים: משפטים, רפואה, מדעי החברה, בגובה של 6,000 ש"ח כל אחת. יש להגיש את הבקשה באמצעות הטופס, על פי הכללים המצויינים ב"קול קורא". את הבקשה בצירוף כל המסמכים הנדרשים יש לשלוח בדואר אלקטרוני: romano@samuel-law.com. או בדואר רגיל: משרד עו"ד יוסף סמואל ושות', תובל 13, רמת-גן. מועד אחרון להגשה: 19 בינואר 2020.

מלגות לחיילים משוחררים - המלגות ע"ש בתיה עמיר ז"ל, מיועדות לחיילים משוחררים מצה"ל עד גיל 25, הלומדים לימודים אקדמיים לתואר ראשון במוסד אקדמי מוכר, מעוטי יכולת. יש לשלוח בדואר רשום את הבקשה בהתאם להנחיות בטופס ובצירוף המסמכים הנדרשים. הטפסים לבקשת המלגה כאןניתן להגיש את המלגה במהלך החודשים אוקטובר-ינואר בכל שנה.

מלגות לבני מיעוטים - מלגות מקרן ע"ש אירווינג פקוויץ' ז"ל, לשנה"ל תש"פ. מיועד לסטודנטים בני מיעוטים אשר שירתו בשירות לאומי/צבאי, ולומדים לכל התארים בקמפוס אוניברסיטת בר-אילן. המעוניינים מוזמנים להגיש את הבקשה כולל כל האישורים הנדרשים, באמצעות טופס הבקשה למלגה (הרלוונטי לתואר), למר רפעת סווידאן - היועץ לבני מיעוטים בדקנט הסטודנטים. על גבי המעטפה להדגיש: "עבור קרן אירווינג פקוויץ'". לפרטים: 052-3336383, rfat_sweidan@hotmail.com. מועד אחרון להגשה: 30 בינואר 2020.

מלגות וולטר ליבך - מענק על עבודות תזה או דוקטורט מטעם מכון וולטר ליבך לחינוך לדו-קיום יהודי-ערבי. יש להגיש את כל המסמכים הנדרשים בהנחיות ההגשה, בקובץ PDF אחד, ולשלוח ב-4 עותקים בדואר רגיל וכן למייל המכון, בכתובת: מכון וולטר לביך לחינוך לדו-קיום יהודי-ערבי, בניין נפתלי, קומה 5, הפקולטה למדעי החברה, אוניברסיטת תל-אביב, תל-אביב, 6997801. Lebachinst@tauex.tau.ac.il. מועד אחרון להגשה: 1 בפברואר 2020.

מלגות ליוצאי אירן - מלגות מטעם קרן מכבים של יוצאי אירן, מיועדות לסטודנטים יוצאי אירן הלומדים באוניברסיטאות ומכללות בישראל. למידע על כל סוגי המלגות ופרטים נוספים באתר הקרןמועד אחרון להגשה: 15 בפברואר 2020.

תכנית נטועים - תכנית מנהיגות לסטודנטים לתואר ראשון ושני, שהם תושבי העיר לוד. ניתן לקבל מלגה בגובה 10,000 עבור 150 שעות לימוד ופעילות בעיר במסגרת התכנית. לפרטים נוספים ולמשלוח קורות חיים ניתן לפנות לאשרת, בדואר אלקטרוני: netuiimlod@gmail.com. 

תכנית "מוזיקה קהילתי" - פר"ח - בואו להשפיע על נוער העתיד! התכנית מיועדת לסטודנטים בעלי יכולת מוזיקלית המעוניינים לקחת חלק בטיפוח וקידום ילדים ונוער בסיכון בעזרת מוזיקה. לסטודנטים בבר-אילן יש אפשרות להצטרף לקורס שנתי במחלקה למוזיקה, ולקבל פטור מקורס כללי. לפרטים והרשמה באתר פר"ח.

תכנית אילנות - מלגות הצטיינות לתואר ראשון. לפרטים ניתן לפנות לתאיר גבע, מרכזת תכנית אילנות, בטלפון: 03-5317808, או בדוא"ל: ilanot.vir@mail.biu.ac.il.

המכון הגבוה לתורה והמדרשה לנשים 
המדרשה לנשים
- במדרשה לנשים שבאוניברסיטת בר-אילן מתקיימות מגוון תכניות לימוד המזכות את התלמידות במלגות עד 10,000 ש"ח בשנה. פרטים נוספים על התכניות והמלגות המוענקות באתר המדרשה. לבירורים ולהרשמה בטלפון: 03-5318608, או בדואר אלקטרוני: biu.midrasha@gmail.com. מספר המקומות מוגבל.

בית המדרש (בנים) - בית המדרש מאפשר צורות רבות ומגוונות של לימודי תורה לסטודנטים מכל התארים והמחלקות, עם רקע תורני/דתי וגם לסטודנטים ללא רקע. הלומדים זכאים לקבל מלגות עד סך של 10,000 ש"ח, בהתאם לעמידה בדרישות. בית המדרש פתוח בימים א'-ה' בין השעות 20:00-8:00. לבירורים ולהרשמה בטלפונים: 03-5318479/8659, או בדואר אלקטרוני: biu.beit.hamidrash@gmail.com. לפרטים נוספים באתר בית המדרש. מספר המקומות מוגבל.

מלגות פר"ח - במסגרת קיום מגוון של פרויקטים בפריסה רחבה ומגוונת, מוצעות בזאת מלגות החל מ-5,200 ש"ח ועד 10,000 ש"ח (בחלק מהערים). תוספת של 2,600 ש"ח למשרתי 10 ימים במילואים (בין יולי 2019 ליולי 2020). הקדימו להירשם - כל הקודם זוכה!. ההרשמה דרך אתר פר"ח.

תכנית עתידים לתעשייה - מלגות לסטודנטים יוצאי אתיופיה העתידים להתחיל ללמוד בשנה"ל תש"פ, בתחומי הנדסה או מדעי המחשב. פרטים והרשמה באתר העמותה.

מלגת דורות - תכנית מלגות חוויתית להעצמה אישית. התכנית מאפשרת לסטודנטים מכל גווני החברה הישראלית לחזק את הקשרים בין הדורות ולשלב לימוד חוויתי על מידות, נפש האדם, אהבה וזוגיות, מתוך נקודת מבט יהודית. לפרטים ולהרשמה כאן.

תכנית "ים של השכלה" - תכנית מלגות לרכישת השכלה במוסדות להשכלה גבוהה, ללוחמים ותומכי לחימה מצטיינים, משוחררי חיל הים, אשר הינם מעוטי יכולת כלכלית. המלגות ינתנו לחיילים משוחררים מהמערך הלוחם (לוחמים או תומכי לחימה) עד דרגת סגן ועד שנתיים מיום שחרורם משרות סדיר. לפרטים נוספים באתר העמותה.

מנהיגות עסקית צעירה - לסטודנטים המעוניינים להוביל קבוצות נוער בסיכון תעסוקתי, ברחבי הארץ. לנבחרים תנתן מלגת הדרכה בסך 8,000 ש"ח. יש לשלוח קורות חיים בדואר אלקטרוני: ybl1617@gmail.com. נא לציין בשורת הנושא שם מלא + מוסד לימודים.

מלגות טרנופול - לסטודנטים של אוניברסיטת בר-אילן, שהם צאצאים ליוצאי העיר טרנופול והסביבה, מערב אוקראינה, הלומדים בתכנית לימודים מלאה. יש להגיש מכתב פנייה למדור מלגות בצירוף מסמכים המאשרים מגורים של בן משפחה באזור הנ"ל. את הבקשה אפשר להגיש למדור מלגות במהלך כל שנת הלימודים.

מלגות לבני העדה הגיאורגית - איגוד רבני יהדות גיאורגיה מעניק מלגות לסטודנטים מהעדה, בתנאי להשתתפות בקורס מטעם האיגוד. הקורס יתקיים אחת לשבוע במפגש בן 90 דקות. התנאים להשתתפות בתכנית המלגה: הוכחת לימודים במוסד אקדמי; בן/בת העדה הגיאורגית; השתתפות במפגש שבועי. לפרטים על התכנית ולהצטרפות, ניתן לפנות למספרי הטלפון שמצוינים בפרסום.

חינוך לפסגות - עמותת "חינוך לפסגות" עוסקת בקידום ופיתוח מצוינות בפריפריה החברתית והגיאוגרפית בישראל. מחפשים אחר סטודנטים/יות שעשויים להתאים להעברת שיעורים פרטיים במתמטיקה או פיזיקה לרמת בגרות של 5 יחידות, ולהדרכת קורסים בנושאים שונים כמו: כלכלה, מדעי התזונה, מזרח תיכון ועוד. לפרטים ולהצטרפות באתר.

מלגות רודס - תכנית המציעה מלגה ל-2 סטודנטים ישראלים בכל שנה, שאחד מהם מהחברה הערבית בישראל, ללימודים באוניברסיטת אוקספורד. לפרטים ניתן להיכנס לקישור באתר הקרן.

חיילים וחיילות בודדים עולים - הגעתם הביתה. פרויקט ליווי ותמיכה לחיילים וחיילות בודדים, שעשו עלייה לישראל לצורך שירות בצה"ל, להשתלב בחברה הישראלית האזרחית ולהקים את בית הקבע שלהם במדינה. בין היתר הסיוע ניתן גם ללימודים אקדמיים. 

תיעוד ושימור לשונות היהדות  מלגה בשכר שעתי לסטודנטים המעוניינים לעבוד כמראיינים לצורך תיעוד ושימור לשונות היהודים. העבודה כוללת הקלטה וצילום השיחות. למידע על המיזם ולהרשמה באתר לשון הבית.

תכנית "לקראתך" - עמותת "אלומה"  מחפשת מלגה משמעותית? באפשרותך לקבל מלגת לימודים בתמורה לפעילות ליווי נערות לקראת שירות משמעותי. פרטים בקישור המצורף.

עתידים לתעשייה ולמיגזר העסקי רוצה הזדמנות ליצור לך עתיד טוב יותר? לסטודנטים המתחילים ללמוד בפקולטה להנדסה או מדעי המחשב העונים על הקריטריונים, יוענקו: מלגת שכר לימוד, דמי קיום חודשיים, מחשב, ליווי אישי והכנה לעולם התעסוקה, תוך השמה להתנסות מקצועית בתעשייה עוד בתקופת הלימודים! לפרטים והרשמה באתר עמותת עתידים. לשאלות נוספות ניתן ליצור קשר בדוא"ל industry@atidim.org.il, או בטלפון: 09-7903425.

מלגות לסטודנטים עם שיתוק מוחין - קרן המלגות ע"ש פאולינה וד"ר אברהם ברגמן מעניקה מלגות לימודים לסטודנטים עם שיתוק מוחין (C.Pׂׂׂׂ) בלבד, הלומדים במוסדות להשכלה גבוהה. אתר הקרן. לפרטים ולהנחיות להגשת בקשה למלגה, יש לפנות למשרדי איל"ן, בטלפון: 03-5248141, בפקס: 03-5249828, או בדוא"ל: ilan@ilan-israel.co.il.

תכנית "ממדים ללימודים" תכנית לימודים לחיילים משוחררים, במסגרתה מוענקת לתלמידים מלגה למשך 3 שנות לימוד, למעט לימודי הנדסה ורפואה אשר ימומנו למשך 4 שנות לימוד. לפרטים נוספים: www.ufis.org.il, *3399.

תכנית למרחב מלגת חונכות לסטודנטים לתואר ראשון בעבודה סוציאלית, לשנה"ל תשע"ח עם אופציה לשנה נוספת. לפרטים נוספים על התכנית באתר העמותה. עדי גל: adik@lamerhav.co.il, טלפון: 054-30988228.

תכנית "בוחרים מחר" פרויקט קהילתי לצעירים מייסודה של הסוכנות היהודית, עם אפשרות למלגת שכ"ל מלאה, לתושבי שכונת רמת אליהו בראשון לציון. פרטים בקישור המצורף.

מלגת שכר דירה לסטודנטים מעוטף עזה. פרטים כאן.

הלוואות מטעם האגודה הישראלית להלוואות ללא ריבית (IFLA)

 

תאריך עדכון אחרון: 15/01/2020