רפואה

רפואה

 
הפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי של אוניברסיטת בר-אילן בגליל מעניקה לבוגריה את הידע של כל תחומי הרפואה ואת היכולת ליישם ידע זה בצורה מעשית, בשילוב עם מחויבות לקהילה בכלל, ולתושבי צפון הארץ בפרט. 
 
עם זאת, הקניית הבנה וידע ורכישת מיומנויות הן רק חלק מחינוכו של הרופא. הפקולטה לרפואה בצפת רואה בלימודי רפואה ובעיצוב אישיותם של הרופאים לעתיד מרכיב מהותי של הוראת המקצוע. הסטודנטים מתחנכים על פי הגישה האנושית לחולה, תוך הפגנת יחס של כבוד לו ולמשפחתו. בנוסף רוכשים הסטודנטים מיומנויות תקשורת בינאישית, ולומדים את חשיבותה של אמינות אישית, נטילת אחריות מקצועית והמשמעות של היותם בעלי מחויבות מקצועית ואנושית למטופלים ולקהילה.
 
 
לימודי הרפואה בפקולטה בצפת כוללים בין היתר את המנגנונים הגנטיים, התאיים, הביוכימיים, המולקולאריים והפיזיולוגיים בגוף האדם. התעמקות במערכות אלה מאפשרת לסטודנטים להבין את הגישות לאבחנה וטיפול במחלות. הפקולטה לרפואה של בר-אילן מציעה לתלמידיה השכלה מעמיקה במבנה ובתפקוד של הגוף ובמערכות האברים הפנימיים. דגש מושם על התובנה כי מקצוע הרפואה דורש לימוד והתעדכנות תמידיים, בשל ההתקדמות המהירה וההתפתחויות הטכנולוגיות בתחומי המדע והרפואה.
 
ההוראה הקלינית מתקיימת בבתי החולים ובמרכזים האמבולטוריים ברחבי הגליל. הלימודים הקדם-קליניים של הפקולטה לרפואה בצפת מוגשים בצורה אינטגרטיבית רב-תחומית חדשנית, בסדרה של חטיבות למידה או "שדות קליניים", שבהם משולבים המקצועות השונים לפי התהליכים הביולוגיים והפתולוגים השונים. תוכנית הלימוד מקשרים בין הוראת מדעי הבסיס להוראה הקלינית כבר מהשנה הראשונה בפקולטה.
 
על פי שיטת הלימוד החדשנית המונהגת בפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי של בר-אילן, יוקמו מרכזי מחקר שיהיו משותפים לחוקרים במדעי הבסיס (הלימודים הקדם-קליניים ברפואה) ולקלינאים. מרכזי המחקר הללו יהיו בעלי אוריינטציה המתאימה לפקולטה לרפואה – מרכזים לחקר תהליכי מחלה (CentersDisease Oriented) ולצידם מרכזים אינטגרטיביים (Integrative Research Centers), אשר יעסקו בהיבטים המשותפים לכל הדיסציפלינות. בסיס המודל המוצע לבניית המחקר בפקולטה לרפואה הוא Translational Research, שבו מכוונים את המחקר הבסיסי לצורך יישום קליני, אבחנתי וטיפולי. כל מרכז מחקר ישלב את הפעילות המחקרית של חברי הסגל הקליניים, העובדים בבתי החולים ובמרפאות האקדמיות, עם הפעילות המחקרית של חוקרים, שיעבדו במרכזי המחקר של הפקולטה לרפואה.
 
מסלולי הלימוד בפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי של בר-אילן בגליל
 
 
 
 
בוגרי הפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי של בר-אילן בגליל יהיו בעלי הבנה וידע בסוגיות של בריאות הציבור ובמרכיבים הפסיכולוגיים, החברתיים, התרבותיים, הכלכליים והתעסוקתיים, שהם בעלי חשיבות במניעת מחלות ובהתפתחותן, ובהתמודדות איתן, תוך שימת דגש על ערכי איכות הסביבה, המשפיעים על בריאות האדם.
 
למידע נוסף על לימודי רפואה באוניברסיטת בר-אילן היכנסו לאתר הפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי של בר-אילן או פנו לצוות הפקולטה בכתובת biu.medicine@gmail.com.
 
למידע על הרשמה ולימודים בבר אילן התקשרו 9392*

 

תאריך עדכון אחרון: 30/12/2018

הירשמו לקבלת מידע על לימודים בבר-אילן

שם פרטי*
שם משפחה*
טלפון*
דוא"ל*
לימודים לתואר*
בחר או הקלד את תחומי ההתעניינות:
תחום התעניינות 1
תחום התעניינות 2
הקלד את הקוד שבתמונה

CAPTCHA Image
Play CAPTCHA Audio
Refresh Image
קוד:

        

 למה אוניברסיטה


בדקו את סיכויי הקבלה שלכם

תהליך הרשמה ללימודים

הגישו מועמדות ללימודים

קבלו ייעוץ בבחירת מסלול לימודים

הכירו את תכנית הנבחרים
למועמדים מצטיינים

סיוע אקדמי לסטודנטים בעלי
צרכים מיוחדים

מידע אודות מגורים במעונות