Whatsapp Facebook Instagram Twitter Linkedin Flicker Youtube

מחשבת ישראל

מחשבת ישראללמה ללמוד מחשבת ישראל?

הכרת אוצרות הידע של ההוגים היהודיים הגדולים בעבר הרחוק והקרוב מרחיבה את עולם הדעת שלנו, מחברת אותנו למקורות התרבותיים שלנו וגורמת לנו להבין טוב יותר את משמעותן האקטואלית של הסוגיות הנלמדות. חלק מבוגרי התואר במחשבת ישראל נקלטים במערכת החינוך, ורבים אחרים נעזרים במטען שקיבלו בתחומים שונים ומפתיעים – מכתיבה עיתונאית ועד עריכת דין.
 
 
למה כדאי ללמוד מחשבת ישראל בבר-אילן?
 

בגלל שמוטל עלינו להכיר ולבנות את הזהות הישראלית היהודית

שאלות הזהות הישראלית – הן משאלות היסוד של כל אדם שחי בארץ הזו, בין אם הוא דתי ובין אם הוא חילוני, בין אם הוא יהודי ובין אם לאו. הלימודים במחלקה מפגישים את הלומדות והלומדים עם סוגיות היסוד של הזהות שלו ושל כולנו. זוהי הזדמנות מופלאה ללמוד, אך גם ליטול חלק בפרויקט הגדול של החברה הישראלית: עיצוב ובניית הזהות הישראלית.
 
בגלל שחשוב להכיר את הרקע התרבותי והפילוסופי שלנו
אם יש לכם עניין ביהדות, בפילוסופיה ובמחשבת ישראל, אנו מזמינים אתכן ואתכם לקחת חלק בלימוד מעמיק ורחב של עולם המחשבה היהודית לסוגיה, תוך בחינה של דרכי למידה, מחקר ודיאלוג, מתוך פרספקטיבה תרבותית רחבה. חלק בלתי נפרד מהלימוד הוא דיון מתמיד בשאלות החשובות של הזהות היהודית-ישראלית, לאור כתביהם והגותם של הפילוסופים היהודיים הגדולים.
 
בגלל "הפילוסופים הגדולים שלנו", דמויות המפתח שחייבים להכיר
לימודי מחשבת ישראל מפגישים אתכם עם השמות הגדולים של ההגות היהודית, כמו הרמב"ם, רבי יהודה הלוי, האר"י, הרב קוק, הבעל שם טוב, מרטין בובר, חנה ארנדט ועמנואל לוינס. הלימודים מאפשרים מבט מעמיק על הגותם, על הרקע שלהם ועל השפעתם על הפילוסופיה היהודית והכללית. 
 
בגלל איכות המרצים
במגמה ללימודי מחשבת ישראל מלמדים מיטב המרצים בתחום המחשבה היהודית בארץ, ביניהם כמה וכמה חוקרים מהבולטים בעולם בתחומם. המחלקה מאפשרת מפגש עם מרצים ומרצות מן השורה הראשונה, המעוררים סקרנות, עניין, דיאלוג ואחריות בקרב המשתתפות והמשתתפים.
 
בגלל שזו הבחירה הטובה ביותר כתואר הראשון השני שלכם
ללא קשר לחוג שבחרתם כמקצוע ראשי, מחשבת ישראל היא בחירה מעולה כמקצוע נוסף לתואר הראשון.  המחלקה מאפשרת לכם להרחיב אופקים בתחום מרתק ומשמעותי, וללמוד באווירה חיובית, אוהדת וקשובה לצורכיכם. אפשר לצרף תואר מובנה בכל אחת מן המחלקות של מדעי היהדות והרוח. אפשר גם לצרף כמקצוע נוסף עם מחלקות מעולם המעשה: פסיכולוגיה ומחשבת ישראל, עבודה סוציאלית ומחשבת ישראל, כלכלה ומחשבת ישראל, משפטים ומחשבת ישראל.
 
בגלל סגל הוראה תומך גם בתארים מתקדמים
המחלקה למחשבת ישראל מציעה לימודים לתואר ראשון, שני ושלישי במבחר מסלולים, ועושה מאמץ מיוחד על מנת לסייע לכם למצוא את דרככם המקצועית בעולם המחקר האקדמי. לרשותכם עומד סגל מרצות ומרצים עתירי ניסיון בהדרכה של כתיבת עבודות תזה ודוקטורט, סביבה תומכת וידידותית של חוקרות וחוקרים צעירים הדואגים לאווירת עבודה פורה, סמינרי מחקר, סמינרים מחלקתיים וקבוצות חשיבה של דוקטורנטים.
 
בגלל התכנית המיוחדת למורים
למי שכבר עוסק בהוראה, המגמה למחשבת ישראל מציעה תכנית ייעודית לקראת תואר שני בקבוצה של מורים חילוניים ודתיים. התכנית המצליחה מאפשרת לכם להביא את הניסיון החינוכי שלכם ולחשוב יחד על יישומים אפשריים וחדשניים של מחשבת ישראל לסוגיה במסגרת מערכת החינוך.
 
בגלל המקצוע החדש "תרבות יהודית ישראלית"
המחלקה למחשבת ישראל בבר-אילן, היא אחת המחלקות היחידות בארץ, שניתן לזכות בה להסמכה להוראה במקצוע החדש של משרד החינוך "תרבות יהודית ישראלית". לימודים אלה, מיועדים בעיקר למורים המבקשים להרחיב את הסמכת ההוראה שלהם, לאתגר החדש שהציגה מערכת החינוך לתלמידותיה ולתלמידיה: הכרת התרבות העברית לדורותיה, הבנייה של זיקה ודיאלוג עם התרבות היהודית הישראלית, תוך התמודדות ערכית ומוסרית עם המחויבות ההומניסטית והתרבותית הציונית. 
 
בגלל השילוב המוצלח בין דתיים וחילוניים
המחלקה למחשבת ישראל בבר-אילן היא אחד המקומות היחידים בארץ שבו לומדים בצוותא שמאלנים וימניים, דתיים וחילוניים, חרדים ומסורתיים, תל אביבים ומתנחלים – באווירה של פתיחות, קבלה וכבוד הדדי, שמאפשרת לכולם "להרגיש בבית".
 
לאתר המחלקה ולמידע נוסף אודות לימודי מחשבת ישראל בבר-אילן
 
למידע על הרשמה ולימודים בבר-אילן התקשרו 9392*
תאריך עדכון אחרון: 16/01/2019

הצעד הראשון ללימודים בבר-אילן

*
*
*
*
לימודים לתואר*
מה היית רוצה ללמוד?
*
הקלד את הקוד שבתמונה

CAPTCHA Image
Play CAPTCHA Audio
Refresh Image
קוד:

      

  למה אוניברסיטה


בדקו את סיכויי הקבלה שלכם

תהליך הרשמה ללימודים

הגישו מועמדות ללימודים

קבלו ייעוץ בבחירת מסלול לימודים

הכירו את תכנית הנבחרים
למועמדים מצטיינים

סיוע אקדמי לסטודנטים בעלי
צרכים מיוחדים

מידע אודות מגורים במעונות