מחשבת ישראל

מחשבת ישראללמה ללמוד מחשבת ישראל?

הכרת אוצרות הידע של ההוגים היהודיים הגדולים בעבר הרחוק והקרוב מרחיבה את עולם הדעת שלנו, מחברת אותנו למקורות התרבותיים שלנו וגורמת לנו להבין טוב יותר את משמעותן האקטואלית של הסוגיות הנלמדות. חלק מבוגרי התואר במחשבת ישראל נקלטים במערכת החינוך, ורבים אחרים נעזרים במטען שקיבלו בתחומים שונים ומפתיעים – מכתיבה עיתונאית ועד עריכת דין.
 
 
למה כדאי ללמוד מחשבת ישראל בבר-אילן?

בגלל שחשוב להכיר את הרקע התרבותי והפילוסופי שלנו
אם יש לכם עניין ביהדות, בפילוסופיה ובמחשבת ישראל, המגמה למחשבת ישראל בבר-אילן מזמינה אתכם לקחת חלק בלימוד מעמיק ורחב של עולם המחשבה היהודית לסוגיה, תוך בחינה של דרכי למידה, מחקר ודיאלוג, מתוך פרספקטיבה תרבותית רחבה. חלק בלתי נפרד מהלימוד הוא דיון מתמיד בשאלות החשובות של הזהות היהודית-ישראלית, לאור כתביהם והגותם של הפילוסופים היהודיים הגדולים.
 
בגלל שיש כמה דמויות מפתח שכל אדם משכיל חייב להכיר  
לימודי מחשבת ישראל מפגישים אתכם עם השמות הגדולים של ההגות היהודית, כמו הרמב"ם, רבי יהודה הלוי, הרב קוק ואף הרבי מליובאביטש, ומציע מבט מעמיק על הגותם, על הרקע שלהם ועל השפעתם על הפילוסופיה היהודית והכללית. נושאי הלימוד מכסים טווח רחב של אסכולות ושל תקופות, מימי הביניים ועד לעת החדשה.
 
בגלל איכות המרצים
במגמה ללימודי מחשבת ישראל מלמדים מיטב המרצים בתחום המחשבה היהודית בארץ, ביניהם כמה וכמה חוקרים מהבולטים בעולם בתחומם.
 
בגלל שזו בחירה מצוינת כמקצוע משני
ללא קשר לחוג שבחרתם כמקצוע ראשי, מחשבת ישראל היא בחירה מעולה כמקצוע משני, המאפשרת לכם להרחיב אופקים בתחום מרתק ומשמעותי, וללמוד באווירה חיובית, אוהדת וקשובה לצורכיכם.
 
בגלל סגל הוראה תומך גם בתארים מתקדמים
המגמה מציעה לימודים לתואר ראשון, שני ושלישי במבחר מסלולים, ועושה מאמץ מיוחד על מנת לסייע לכם למצוא את דרככם המקצועית בעולם המחקר האקדמי. לרשותכם עומד סגל מרצים עתיר ניסיון בהדרכה של כתיבת עבודות תזה ודוקטורט, סביבה תומכת וידידותית של חוקרים צעירים הדואגים לאווירת עבודה פורה, סמינרי מחקר, סמינרים מחלקתיים וקבוצות חשיבה של דוקטורנטים.
 
בגלל התכנית המיוחדת למורים
למי שכבר עוסק בהוראה, המגמה למחשבת ישראל מציעה תכנית ייעודית לקראת תואר שני בקבוצה של מורים חילוניים ודתיים. התכנית המצליחה מאפשרת לכם להביא את הניסיון החינוכי שלכם ולחשוב יחד על יישומים אפשריים וחדשניים של מחשבת ישראל לסוגיה במסגרת מערכת החינוך.
 
בגלל השילוב המוצלח בין דתיים וחילוניים
המגמה למחשבת ישראל בבר-אילן היא אחד המקומות היחידים בארץ שבו לומדים בצוותא דתיים וחילוניים, חרדים ומסורתיים, תל אביבים ומתנחלים – באווירה של פתיחות, קבלה וכבוד הדדי, שמאפשרת לכולם להרגיש בבית.
 
לאתר המחלקה ולמידע נוסף אודות לימודי מחשבת ישראל בבר-אילן
 
למידע על הרשמה ולימודים בבר-אילן התקשרו 9392*
תאריך עדכון אחרון: 13/08/2018

הירשמו לקבלת מידע על לימודים בבר-אילן

שם פרטי
שם משפחה
טלפון*
דוא"ל*
לימודים לתואר*
בחר או הקלד את תחומי ההתעניינות:
תחום התעניינות 1
תחום התעניינות 2
הקלד את הקוד שבתמונה

CAPTCHA Image
Play CAPTCHA Audio
Refresh Image
קוד:

   

   

  למה אוניברסיטה


בדקו את סיכויי הקבלה שלכם

תהליך הרשמה ללימודים

הגישו מועמדות ללימודים

קבלו ייעוץ בבחירת מסלול לימודים

הכירו את תכנית הנבחרים
למועמדים מצטיינים

סיוע אקדמי לסטודנטים בעלי
צרכים מיוחדים

מידע אודות מגורים במעונות