Whatsapp Facebook Instagram Twitter Linkedin Flicker Youtube

רפואה

רפואה

 
הפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי של אוניברסיטת בר-אילן בגליל מעניקה לבוגריה את הידע של כל תחומי הרפואה ואת היכולת ליישם ידע זה בצורה מעשית, בשילוב עם מחויבות לקהילה בכלל, ולתושבי צפון הארץ בפרט. 

בפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי מוכשרים רופאים ומוצעים מגוון מסלולי לימוד מתקדמים: הכשרת רופאים -במסלול התלת שנתי והארבע שנתי (MD,MD-PHD)
לבוגרי תואר ראשון  לימודים במסלול המחקרי לתואר שני ושלישי במדעי הרפואה (MSC,PHD).

 

הכשרת רופאים

הקניית הבנה, ידע ורכישת מיומנויות הן רק חלק מחינוכו של הרופא. הפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי בצפת של אוניברסיטת בר-אילן, רואה בלימודי רפואה ובעיצוב אישיותם של הרופאים לעתיד מרכיב מהותי של הוראת המקצוע. הסטודנטים מתחנכים על פי הגישה האנושית לחולה, תוך הפגנת יחס של כבוד לו ולמשפחתו. בנוסף רוכשים הסטודנטים מיומנויות תקשורת בינאישית, ולומדים את חשיבותה של אמינות אישית, נטילת אחריות מקצועית והמשמעות של היותם בעלי מחויבות מקצועית ואנושית למטופלים ולקהילה.

לימודי הרפואה בפקולטה בצפת כוללים בין היתר את המנגנונים הגנטיים, התאיים, הביוכימיים, המולקולאריים והפיזיולוגיים בגוף האדם. התעמקות במערכות אלה מאפשרת לסטודנטים להבין את הגישות לאבחנה וטיפול במחלות. הפקולטה לרפואה של בר-אילן מציעה לתלמידיה השכלה מעמיקה במבנה ובתפקוד של הגוף ובמערכות האברים הפנימיים. דגש מושם על התובנה כי מקצוע הרפואה דורש לימוד והתעדכנות תמידיים, בשל ההתקדמות המהירה וההתפתחויות הטכנולוגיות בתחומי המדע והרפואה.

ההוראה הקלינית מתקיימת בבתי החולים ובמרכזים האמבולטוריים ברחבי הגליל. הלימודים הקדם-קליניים של הפקולטה לרפואה בצפת מוגשים בצורה אינטגרטיבית רב-תחומית חדשנית, בסדרה של חטיבות למידה או "שדות קליניים", שבהם משולבים המקצועות השונים לפי התהליכים הביולוגיים והפתולוגים השונים. תוכנית הלימוד מקשרת בין הוראת מדעי הבסיס להוראה הקלינית כבר מהשנה הראשונה בפקולטה.

רופאים בוגרי הפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי של בר-אילן בגליל יהיו בעלי הבנה וידע בסוגיות של בריאות הציבור ובמרכיבים הפסיכולוגיים, החברתיים, התרבותיים, הכלכליים והתעסוקתיים, שהם בעלי חשיבות במניעת מחלות ובהתפתחותן, ובהתמודדות איתן, תוך שימת דגש על ערכי איכות הסביבה, המשפיעים על בריאות האדם.

 

מסלול מחקרי לתואר שני ושלישי (MSC,PHD)

על פי התפיסה החדשנית, שמיושמת בבתי ספר לרפואה המתקדמים בעולם, הוקמו בפקולטה לרפואה מרכזי מחקר הכוללים מרכזים מכווני מחלה (Centers Disease Oriented) ולצדם מרכזי מחקר אינטגרטיביים (Integrative Research Centers), אשר עוסקים בהיבטים המשותפים לכולם – כמו גנטיקה, ביואינפורמטיקה, מניעת מחלות והומניסטיקה. הקו המחקרי המנחה בפקולטה הינו מחקר תרגומי (Translational Research) - ראיית המשמעות הקלינית של המחקר הבסיסי וכן הכוונת נושאי המחקר לצרכים הקליניים הקיימים בבתי החולים ובמרפאות. עם זאת, הבנה בסיסית של תהליכי המחלה וההגנות של הגוף מפני מחוללי מחלה, הינם תנאי הכרחי להפיכת המחקר מבסיסי ליישומי .

המחקר מתבצע במעבדות הפקולטה בצפת וכן במרכזי המחקר בבתי החולים. תחומי המחקר בהם ניתן להתמחות הם: תחומי מחקר במדעי הרפואה: אפידמיולוגיה סביבתית (בריאות וסביבה); אתיקה רפואית; בריאות האוכלוסייה; קידום בריאות; חינוך רפואי/

תחומי מחקר במדעי הביו-רפואה: חקר סרטן; וירולוגיה; אימונולוגיה; חקר הגנום; אפיגנטיקה; מיקרוביום; ביולוגיה מבנית; ביולוגיה חישובית; ביולוגיה התפתחותית; פיתוח תרופות; חקר המוח; סכרת; גנטיקה של האדם; רפואה רגנרטיבית; מחלות לב; ליישמניה (שושנת יריחו).

באתר הפקולטה בצפת הוקמו 19 מעבדות מחקר ביו-רפואי משוכללות ועוד 3 מעבדות מחקר במדעי הרפואה.  22 חברי סגל אקדמי (לא כולל הדיקן) שחזרו ממרכזי המחקר היוקרתיים בעולם, ומקיימים מחקר רפואי מתקדם. בין חוקרים אלה מתקיים שיתוף פעולה הדוק עם החוקרים הקלינאים בבתי החולים בגליל.
בפקולטה בצפת הוקם מרכז ציוד פקולטי מתקדם, יחידת מיקרוסקופיה הכוללת מיקרוסקופ אלקטרוני סורק יחידת הפרדת תאים, יחידה מולקולרית, יחידת הדמיה,יחידה גנומית ועוד.
בנוסף הוקם בית גידול חיות בתנאי SPF המכיל כ-2000 כלובים.

בשנה''ל תשע''ט לומדים 146 סטודנטים לתארים מתקדמים ,67 סטודנטים לתואר שני ו-79 סטודנטים לתואר שלישי, המבצעים מחקר במעבדות המחקר בפקולטה בצפת ובבתי החולים.

 
למידע נוסף על לימודי רפואה באוניברסיטת בר-אילן היכנסו לאתר הפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי של בר-אילן או פנו לצוות הפקולטה בכתובת biu.medicine@gmail.com.
 
למידע על הרשמה ולימודים בבר אילן התקשרו 9392*

 

תאריך עדכון אחרון: 27/01/2019

הצעד הראשון ללימודים בבר-אילן

*
*
*
*
לימודים לתואר*
מה היית רוצה ללמוד?
*
הקלד את הקוד שבתמונה

CAPTCHA Image
Play CAPTCHA Audio
Refresh Image
קוד:

        

 למה אוניברסיטה


בדקו את סיכויי הקבלה שלכם

תהליך הרשמה ללימודים

הגישו מועמדות ללימודים

קבלו ייעוץ בבחירת מסלול לימודים

הכירו את תכנית הנבחרים
למועמדים מצטיינים

סיוע אקדמי לסטודנטים בעלי
צרכים מיוחדים

מידע אודות מגורים במעונות