במדינת ישראל, שחיה עשרות שנים בצל איומים ביטחוניים, פיגועי טרור, קשיים כלכליים ושסעים חברתיים, טיפול פסיכולוגי אינו מותרות אלא צורך קיומי. אולם דווקא אלה שזקוקים לכך יותר מכל, אינם יכולים להרשות לעצמם לעמוד בעלויות הטיפול היקרות. עבורם, הקליניקה לייעוץ פסיכולוגי באוניברסיטת בר-אילן היא המענה היחיד.
הקליניקה מציעה מגוון טיפולים הניתנים ע"י סטודנטים לפסיכולוגיה קלינית בתואר שני ושלישי בפיקוח צמוד של חברי הסגל ומרצי המחלקה. העבודה בקליניקה מאפשרת לפסיכולוגים שבדרך לרכוש ניסיון מעשי, להתמקצע בעבודה קלינית פרטנית וקהילתית ולפתח רגישות חברתית, ובה בעת  מסייעת לאוכלוסיות נזקקות.
הקליניקה מטפלת בבעיות כמו התמודדות עם טראומה, אובדן ואבל, נכויות ומחלות פיזיות, התקפי פאניקה וחרדה חברתית, ומסייעת לנפגעי טרור ולבני משפחותיהם. דגש מיוחד מושם על פעילות בקהילה: במלחמת לבנון השנייה נסעו צוותי הקליניקות לצפון והגישו עזרה לתושבים, ובמבצע 'עופרת יצוקה' הם הגישו סיוע לקשישים ומשפחות קשות יום ביישובי עוטף עזה.
בנוסף עורכת הקליניקה ימי עיון וכנסים מקצועיים בתחום הטיפולי, וכן סדנאות לקהל הרחב.
 
 
ד"ר רבקה תובל-משיח
ד"ר תובל-משיח, בעבר מנהלת הקליניקות וכיום אחראית על פרויקטים מיוחדים וגיוס משאבים, נחשבת כחוקרת פורצת דרך, המשלבת היבטים פמיניסטיים במחקר מדעי מתקדם. נושאי המחקר שלה כוללים פסיכולוגיה מגדרית, פיתוח זהות מגדרית, טראומה ופוסט-טראומה, התמודדות ועמידה במצבי לחץ, צמיחה אישית ועיבוד טראומה, הפרעות אכילה, התמודדות עם מחלות ועוד.
 
 
 
ד"ר אילנית חסון-אוחיון
ד"ר חסון-אוחיון, מנהלת משותפת של הקליניקות, היא פסיכולוגית שיקומית ומרצה במחלקה לפסיכולוגיה, המתמחה בהתמודדות עם מחלות ומוגבלויות ומחקריה עוסקים בשיקום פסיכאטרי ובפסיכו-אונקולוגיה.
 
 
 
ד"ר טוביה פרי
ד"ר פרי, מנהל משותף של הקליניקות, הוא פסיכולוג קליני מומחה ומדריך, העוסק במחקר על התסמונת הפוסט-טראומטית וכן במחקר בינתחומי על פסיכואנליזה, מדרש ותנ"ך. היה בעבר הפסיכולוג הראשי של המחלקה הפסיכיאטרית של המבוגר בבי"ח הדסה, י-ם.