אודות אוניברסיטת בר-אילן

אודות אוניברסיטת בר-אילן

ייחודה של אוניברסיטת בר-אילן הוא בטיפוח הזהות היהודית באמצעות לימודי היסוד ביהדות, תוך כדי לימוד אקדמי ברמה גבוהה ופיתוח מחקר מתקדם.

במגמה להיות אוניברסיטת מחקר מצטיינת, שמה אוניברסיטת בר-אילן דגש רב על הרחבת המחקר והלימודים המתקדמים, וזאת על ידי הגדלה ניכרת של מספר תלמידי המחקר באמצעות מלגות נשיא ומלגות אחרות. כמו כן פיתחה האוניברסיטה תכניות לימוד בין-תחומיות ייחודיות והעמיקה את המחקר וההוראה בתחומים הנמצאים בחזית המדע, כגון ביולוגיה חישובית, ביוטכנולוגיה, ננו-טכנולוגיה, רפואה ועוד.

הסטודנטים בבר-אילן באים מרקע חברתי מגוון, ולומדים בצוותא ובהרמוניה, וכך תורמת האוניברסיטה לסובלנות ולדו-קיום בין סטודנטים דתיים וחילוניים, יהודים וערבים.

משחר קיומה היתה האוניברסיטה ערה למורכבותה של החברה בישראל ולבעיותיה היסודיות, ואף פעלה למען חיזוק מעורבותה בקהילה על ידי הקמת שלוחות (שהפכו ברבות הימים למכללות) ברחבי הארץ. באופן זה הביאה אוניברסיטת בר-אילן את דבר האקדמיה אל הפריפריה.

בעזרת ידידיה ותומכיה מרחבי תבל ממשיכה האוניברסיטה לשמש "מגדל של אור", כמובטח במגילת היסוד שלה, ופותחת את שעריה למועמדים מן הארץ ומרחבי העולם.

יותר מ-100 אלף בוגרי האוניברסיטה, שרבים מהם מצויים כיום בעמדות מפתח בחברה, בציבור, במערכות משק, כלכלה ובטחון, משרים מרוח ערכי היהדות, המוסר היהודי, הערכים האינטלקטואליים, המתינות והסובלנות האידיאולוגית והמחויבות לקהילה, אותם רכשו באוניברסיטה.

לשכת הנשיא

תאריך עדכון אחרון: 03/07/2018

 

אודות הלוגו של בר-אילן

הלוגו של אוניברסיטת בר-אילן, המשלב מיקרוסקופ וספר תורה, משקף את שתי מטרות הליבה של האוניברסיטה: השאיפה לשלב מצוינות אקדמית עם הקניית המורשת היהודית.
 
הסמל של בר-אילן עוצב במקור בידי המעצב הגרפי הבריטי הנודע אברהם ג'יימס, עם היווסדה של האוניברסיטה ב-1955. במשך העשורים שחלפו מאז, עם התרחבותה של קהילת בר-אילן, העניק הסמל ביטוי חזותי ל"מסורת המצוינות", של שילוב מחקר חדשני עם הכשרתם של אנשי מקצוע מיומנים במדעים, במדעי הרוח והחברה, במשפטים, בהנדסה וברפואה – בסביבת למידה ייחודית, המטפחת ערכי יהדות והמשכיות.

 

 לוגו אוניברסיטת בר-אילן