חדשות בר-אילן

הודעות מהארכיון לפי חודש ושנה:
משרד הדוברות טל': 03-531-8121 פקס: 03-738-4079 Spokesman.Office@mail.biu.ac.il
 • ד

  ד"ר איתמר דרורי, המחלקה לספרות עמ"י, אוניברסיטת בר-אילן

  'הזז: סיפור, חיים' ספר חדש על הסופר חיים הזז של ד"ר איתמר דרורי מהמחלקה לספרות עם ישראל בבר-אילן

  ד"ר איתמר דרורי מהמחלקה לספרות עם ישראל באוניברסיטת בר-אילן מפרסם בימים אלה ספר מחקרי חדש על הסופר חיים הזז: 'הזז: סיפור, חיים'. הספר התפרסם בימים אלו בהוצאת מכון בן גוריון, באוניברסיטת בן גוריון בנגב.

  תאריך: 2017-12-11 שעה: 8:44
  >> לידיעה המלאה
 • משמאל: פרופ' אורנה ששון-לוי ופרופ' עדנה לומסקי-פדר בטקס השקת ספרן באוניברסיטת בר-אילן

  משמאל: פרופ' אורנה ששון-לוי ופרופ' עדנה לומסקי-פדר בטקס השקת ספרן באוניברסיטת בר-אילן

  ספר חדש על שירות נשים בצבא מאת פרופ' אורנה ששון-לוי ופרופ' עדנה לומסקי-פדר: Women Soldiers and Citizenship in Israel: Gendered Encounters with the state

  טקס השקת הספר החדש שכתבו פרופ' אורנה ששון-לוי, ראש המחלקה לסוציולוגיה ולאנתרופולוגיה באוניברסיטת בר-אילן בשיתוף עם פרופ' עדנה לומסקי-פדר מהמחלקה לסוציולוגיה ולאנתרופולוגיה ובבית הספר לחינוך באוניברסיטה העברית, נערך בבר-אילן.

  תאריך: 2017-12-04 שעה: 15:42
  >> לידיעה המלאה
 • פרופ' יעקב יבלון, ראש ביה

  פרופ' יעקב יבלון, ראש ביה"ס לחינוך, אוניברסיטת בר-אילן

  פרופ' יעקב ב' יבלון מונה לראש בית הספר לחינוך של אוניברסיטת בר-אילן

  פרופ' יעקב יבלון מונה לראש בית הספר לחינוך בבר-אילן. בתפקידיו הקודמים  שימש כסגן ראשת בית הספר, ראש החוג להכשרת מורים וראש המגמה לייעוץ חינוכי. פרופ' יבלון חוקר התנהגויות, סיכון ולמידה של ילדים בבתי ספר, ומחקריו מתמקדים בילדים בסיכון, ובתרומת בית הספר להתפתחות בריאה של ילדים ולקידום חוסן ומניעה. פרופ' יבלון פרסם עשרות מאמרים בכתבי עת מדעיים, מוזמן להרצות באופן תדיר בפני גופים מקצועיים מובילים, ומציג את מחקריו בכנסים ובבמות בינלאומיות מגוונות. הוא מכהן כראש המרכז לסימולציות בחינוך ועומד בראש צוות מחקר בינ"ל לבחינת איתור וזיהוי תלמידים בסיכון בבית הספר. 

  תאריך: 2017-11-30 שעה: 11:20
  >> לידיעה המלאה
 • פרופ' חיים כהן, הפקולטה למדעי החיים, אוניברסיטת בר-אילן

  פרופ' חיים כהן, הפקולטה למדעי החיים, אוניברסיטת בר-אילן

  פרופ' חיים כהן וקבוצת חוקרים מאוניברסיטת בר-אילן: ניתן להאריך את תוחלת החיים ל 140

  פרופ' חיים כהן וקבוצת חוקרים מאוניברסיטת בר-אילן: ניתן להאריך את תוחלת החיים ל 140. האפשרות של מתיחת גיל המקסימום הופכת חידה של ממש לנוכח הקדמה הטכנולוגית והרפואית והעלייה בתוחלת החיים הכללית. ככל שמתרבים ומשתכללים האמצעים להתערב ולעכב את פגעי הזמן בגוף, עוסקים המדענים  בשאלות בסיסיות כמו: האם הגבול העליון של תוחלת החיים קבוע או גמיש? האם ההרכב הגנטי הטבעי שלנו מגביל אותנו מראש לאורך חיים מרבי של 115-120 שנה, או שהגבול עשוי להיפרץ? פרופ' חיים כהן וקבוצת חוקרים מאוניברסיטת בר-אילן אומרים: ניתן להאריך את תוחלת החיים ל 140.

  תאריך: 2017-11-30 שעה: 10:23
  >> לידיעה המלאה
 • מימין: ראש עיריית צפת אילן שוחט, הגב' נעמי עזריאלי, הגב' שרון עזריאלי, פרופ' רן טור-כספא דיקן הפקולטה לרפואה, שר הבריאות הרב יעקב ליצמן, פרופ' אריה צבן נשיא אוניברסיטת בר-אילן, הגב' דנה עזריאלי והגב' סטפני עזריאלי

  מימין: ראש עיריית צפת אילן שוחט, הגב' נעמי עזריאלי, הגב' שרון עזריאלי, פרופ' רן טור-כספא דיקן הפקולטה לרפואה, שר הבריאות הרב יעקב ליצמן, פרופ' אריה צבן נשיא אוניברסיטת בר-אילן, הגב' דנה עזריאלי והגב' סטפני עזריאלי

  קרן עזריאלי תורמת את התרומה היחידה הגדולה ביותר לאוניברסיטת בר-אילן

  באמצעות הענקת 50 מיליון דולר לפקולטה לרפואה של אוניברסיטת בר-אילן מקווה קרן עזריאלי לשנות את פניהם של שירותי הבריאות ולימודי רפואה בצפון הארץ. התרומה שנעשתה בשנת 2015, קיבלה השבוע הכרה באמצעות שינוי השם לפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי באוניברסיטת בר אילן. בחגיגה השתתפו סטודנטים לרפואה, פרופסורים, חברי דירקטוריון של קרן עזריאלי ופוליטיקאים.

  תאריך: 2017-11-23 שעה: 17:02
  >> לידיעה המלאה
 • מימין: ד

  מימין: ד"ר תימור כץ, רונן אלקלעי, פרופ' ישי וינשטיין, פרופ' אילנה ברמן-פרנק ופרופ' ברק חירות (צילום: רותם סופר)

  אוניברסיטת בר-אילן והמכון לחקר ימים ואגמים השיקו את התחנה הימית הראשונה לחקר הים העמוק מול חופי ישראל

  לאחר פיילוט מוצלח של שנה, אוניברסיטת בר-אילן והמכון לחקר ימים ואגמים בישראל משיקים בימים אלה את התחנה הימית הראשונה לחקר הים העמוק מול חופי ישראל, 50 ק”מ מחיפה. התחנה תאפשר מעקב אחר שינויים סביבתיים בים הפתוח העלולים להיגרם בשל קידוחי הגז בים ואת תפקוד 'המשאבה הביולוגית הימית' בתנאים של התחממות עולמית. הממצאים הראשוניים מעלים אפשרות לשינוע פחמן אורגני למשמורת בקרקעית הים, בהקשר עם פעילות ביולוגית מוגברת, כמו גם עם סופות חורף.

  תאריך: 2017-11-22 שעה: 7:37
  >> לידיעה המלאה