חדשות בר-אילן

הודעות מהארכיון לפי חודש ושנה:
משרד הדוברות טל': 03-531-8121 פקס: 03-738-4079 Spokesman.Office@mail.biu.ac.il
 • ד

  ד"ר עמרי קורן, הפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי של בר-אילן בצפת

  מחקר חדש מוכיח: הריון הוא בטוח בנשים עם מחלת מעי דלקתית

  מחלת מעי דלקתית (IBD) הוא מונח-על הכולל מצבים כגון דלקת מעי גס מכייבת (UC) ומחלת קרוהן (CD),  המאופיינים בדלקת כרונית של מערכת העיכול. IBD היא מחלה שסובלים ממנה מיליוני אנשים ברחבי העולם. הדאגה הנפוצה בקרב נשים עם IBD היא איך ישפיע הריון על מהלך המחלה, ולהפך, כיצד תשפיע המחלה על ההריון ועל בריאות העובר. יש לנו חדשות טובות לנשים הללו. מחקר בינלאומי חדש הראה, כי ההריון בטוח ואף יכול להשפיע לטובה על המחלה הדלקתית של המעי.

  תאריך: 2019-12-05 שעה: 9:53
  >> לידיעה המלאה
 • ד

  ד"ר מילנה פרנקל-מורגנשטרן, הפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי של אוניברסיטת בר-אילן בצפת

  חוקרים בפקולטה לרפואה חונכים בסיס נתונים חדש המאפשר לאתר איחוי גנטי הנגיש לטיפול תרופתי

  כאשר מגזרי DNA השייכים לשני גנים שונים מתמזגים מסיבה כלשהי, כפי שקורה בהתקה (טרנסלוקציה) או שחבור (splicing), התוצר ההיברידי שנוצר ממיזוג זה נקרא איחוי גנטי. בשנים האחרונות התברר, כי לאירועי איחוי הללו יש תפקיד מכריע בהתפתחות של סרטן ומחלות מורכבות אחרות. עם זאת, יש מעט מאוד משאבים המאחדים את כל המידע הזה והופכים אותו לזמין במקום אחד  למחלות מורכבות שונות. על ידי ניתוח של אלפי מיליונים של רצפי חומצות גרעין מנתונים הזמינים באופן גלוי, הצליח הצוות בהנהגתה של ד"ר מילנה פרנקל-מורגנשטרן מהפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי באוניברסיטת בר-אילן לזהות 111,582 איחויי גנים שחלק שמורים בצורה אבולוציונים בשמונה מינים שונים (אדם, עכבר, חולדה, זבוב פירות (דרוזופילה), חזיר בר, דג הזברה, שמרים ובקר).

  תאריך: 2019-12-05 שעה: 9:46
  >> לידיעה המלאה
 • החברה הישראלית – מלוכדת או מפולגת? פורסמו תוצאות "מדד ההסכמות בנושא לכידות בחברה הישראלית" לקראת האירוע השנתי של הקונגרס הישראלי

  לקראת האירוע השנתי של הקונגרס הישראלי שייערך השבוע, התפרסמו תוצאות "מדד ההסכמות בנושא לכידות בחברה הישראלית". המחקר נערך ע"י ד"ר יוליה אלעד-שטרנגר מהמחלקה למדעי המדינה, פרופ' שחר ליפשיץ, פרופ' יובל פלדמן, ד"ר אורי אהרונסון ועו"ד גלעד וינר מהפקולטה למשפטים באוניברסיטת בר-אילן וכלל 2,470 אנשים מכל חלקי החברה הישראלית (יהודי וערבי).

  תאריך: 2019-11-26 שעה: 9:39
  >> לידיעה המלאה
 • פרופ' אריה צבן, נשיא האוניברסיטה ואריאל סלע, ראש מרכז ה UnBox בבר-אילן

  פרופ' אריה צבן, נשיא האוניברסיטה ואריאל סלע, ראש מרכז ה UnBox בבר-אילן

  300 יזמים ואנשי אקדמיה לקחו חלק בכנס של מרכז UnBox של אוניברסיטת בר-אילן

  300 יזמים ואנשי אקדמיה לקחו חלק בכנס של מרכז UnBox של אוניברסיטת בר-אילן. המרכז מחבר בין חוקרים בקמפוס ליזמים ואנשי עסקים במטרה להקים חברות שתוכלנה לנצל את העומק הטכנולוגי והמדעי של האוניברסיטה. בראש המרכז עומד אריאל סלע, בעל ניסיון עשיר מאוד ביזמות, בניהול ובהקמה של סטארטאפים ובהשקעות בישראל ובעמק הסיליקון.

  תאריך: 2019-11-21 שעה: 15:09
  >> לידיעה המלאה
 • צילום: גיל חיון

  צילום: גיל חיון

  540 דונם של ירוק בלב גוש דן: הפקת צילומים לחשיפת הקמפוס הירוק של בר-אילן

  לא רבים יודעים זאת, אבל הקמפוס של בר-אילן הוא קמפוס ירוק הכולל בשטחו שימוש נרחב בטכנולוגיה ירוקה, חממות של גידולים כמו בזיליקום ואפילו חממת קנאביס מאובטחת, מזרקות מים אקולוגיות וגנים בקונספט חברתי כמו "גן האשה" הממוקם בלב הקמפוס. לקראת פתיחת שנת הלימודים האקדמית סטודנטים בשלבים שונים בלימודיהם וממחלקות ופקולטות מגוונות, ביניהן: הנדסה, פיזיקה, רפואה, מדעי המחשב ובלשנות אנגלית, הצטלמו ברחבי הקמפוס, כשהם לבושים בקולקציה החדשה של אופנת החורף.

  תאריך: 2019-11-21 שעה: 10:53
  >> לידיעה המלאה
 • אוניברסיטת בר-אילן בכנס ערים חכמות בברצלונה

  אוניברסיטת בר-אילן בכנס ערים חכמות בברצלונה

  אוניברסיטת בר-אילן בכנס ערים חכמות בברצלונה

  400 מומחים מכל העולם לוקחים חלק בכנס ערים חכמות המתקיים בימים אלה בברצלונה: Smart City Expo World Congress. בר-אילן היא האוניברסיטה הראשונה מישראל שלוקחת חלק באירוע ומניעה אקוסיסטם של מחקר ויזמות הנוגעים לחיים של תושבי הערים.

  תאריך: 2019-11-19 שעה: 15:55
  >> לידיעה המלאה
 • מינויים חדשים באוניברסיטת בר-אילן

  הגידול במספר הסטודנטים שהחלו ללמוד שנה א' באוניברסיטה והשינויים בתחום האקדמיה מציבים אתגרים משמעותיים וחיוביים עבור הנהלת האוניברסיטה. עם פתיחת שנת הלימודים האקדמית מונו בכירים באוניברסיטה שיובילו את האקדמיה בעת של שינוי.

  תאריך: 2019-11-18 שעה: 13:41
  >> לידיעה המלאה
 • פרופ' אורן פרז, דיקן הפקולטה למשפטים ומנהל הקליניקה לרגולציה חברתית בפקולטה, אוניברסיטת בר-אילן

  פרופ' אורן פרז, דיקן הפקולטה למשפטים ומנהל הקליניקה לרגולציה חברתית בפקולטה, אוניברסיטת בר-אילן

  ועידת משפט וסביבה של הפקולטה למשפטים באוניברסיטת בר-אילן ואדם טבע ודין יוצאת לדרך

  ועידת משפט וסביבה של ארגון אדם טבע ודין, תתקיים בפעם השנייה בשיתוף הפקולטה למשפטים באוניברסיטת בר-אילן, המשרד להגנת הסביבה, משרדי עורכי הדין המובילים בישראל, הסקטור העסקי והתעשייתי, נציגי החברה האזרחית ומקבלי החלטות, ותעסוק בדרכים ליצירת מדיניות סביבתית ראויה וארוכת טווח למדינת ישראל. השנה תתקיים הוועידה בסימן חיזוק שלטון החוק, עתיד ההגנה על הסביבה והתמודדות עם משבר האקלים.

  תאריך: 2019-11-18 שעה: 13:34
  >> לידיעה המלאה
 • פרופ' חיים כהן, הפקולטה למדעי החיים, אוניברסיטת בר-אילן

  פרופ' חיים כהן, הפקולטה למדעי החיים, אוניברסיטת בר-אילן

  חוקרים מאוניברסיטת בר-אילן ומגרמניה יקימו יחד מרכז מחקר בינלאומי במטרה להקל על תהליך ההזדקנות ולדחות מחלות תלויות גיל

  חוקרים מאוניברסיטת בר-אילן ומגרמניה יקימו יחד מרכז מחקר בינלאומי במטרה להקל על תהליך ההזדקנות ולדחות מחלות תלויות גיל. בראש מרכז מינרבה יעמדו פרופ' חיים כהן, מהפקולטה למדעי החיים באוניברסיטת בר-אילן וד"ר ביורן שומכר, העומד בראש מרכז המחקר הגדול ביותר באירופה בתחום הזיקנה. המרכז יוקם במימון ממשלת גרמניה.  

  תאריך: 2019-11-13 שעה: 7:36
  >> לידיעה המלאה
 • מימין: נשיא האוניברסיטה, פרופ' אריה צבן, מנכ

  מימין: נשיא האוניברסיטה, פרופ' אריה צבן, מנכ"ל האוניברסיטה, זהר ינון וסמנכ"ל תפעול, עופר שרגאי (צילום: שלומי נויפלד)

  אוניברסיטת בר-אילן השקיעה כ-10 מיליון שקלים בשיפור תשתיות בקמפוס

  חנוכת אולם ההרצאות החדש על שם שלייפר מסכמת תקופה בת כ 10 חודשים שבה האוניברסיטה השקיעה מעל 10 מליון ש"ח בשיפור תשתיות הקמפוס בדגש על שיפור סביבת הסטודנט. בתקופה זו שופצו שבעה אולמות לימוד, שודרגו עשר מעבדות הוראה וכיתות, שופרה מערכת המיזוג ומערכות מולטימדיה הותאמו לעידן הנוכחי. 

  תאריך: 2019-11-04 שעה: 15:23
  >> לידיעה המלאה
 • מימין: סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן, נשיא אוניברסיטת בר-אילן, פרופ' אריה צבן ופרופ' יצחק קרייס, מנהל המרכז הרפואי שיבא

  מימין: סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן, נשיא אוניברסיטת בר-אילן, פרופ' אריה צבן ופרופ' יצחק קרייס, מנהל המרכז הרפואי שיבא

  בטקס פתיחת ביה"ס לדימות בשיבא הכריז נשיא אוניברסיטת בר-אילן על תואר מקצועי ויעודי לתחום הדימות

  פתיחת שנת הלימודי האקדמאית צוינה (ראשון) במרכז הרפואי שיבא. במהלך פתיחת ביה"ס הלאומי ללימודי דימות במרכז הרפואי שיבא תל השומר, הכריז פרופ' אריה צבן, נשיא אוניברסיטת בר-אילן על בניית תואר ייעודי ברנטגנאות: "בשנה האחרונה נפתחו באוניברסיטת בר-אילן 18 תכניות ומגמות לימוד חדשות, חלקן עם זיקה לעולם הרפואה. בימים אלה אנו פועלים לקבל אישור לתואר מקצועי יעודי לתחום הדימות".

  תאריך: 2019-10-28 שעה: 10:27
  >> לידיעה המלאה
 • נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין בנאומו באוניברסיטת בר-אילן

  נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין בנאומו באוניברסיטת בר-אילן

  נשיא המדינה פתח היום את שנת הלימודים האקדמית תש"ף באוניברסיטת בר-אילן

  מה משותף לחלומות של דגים, לבירה שמופקת מממצאי חפירות ארכיאולוגיות ולאצות שהופכות לדלק? נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין פתח היום, יום ראשון, כ"ח בתשרי, 27 באוקטובר, את שנת הלימודים האקדמית באוניברסיטת בר-אילן כאורחו של פרופ' אריה צבן נשיא האוניברסיטה וקיבל טעימה מרתקת ממחקרים בהן עוסק סגל האוניברסיטה.

  תאריך: 2019-10-27 שעה: 12:42
  >> לידיעה המלאה