חדשות בר-אילן

הודעות מהארכיון לפי חודש ושנה:
משרד הדוברות טל': 03-531-8121 פקס: 03-738-4079 Spokesman.Office@mail.biu.ac.il
 • ליל המדענים באוניברסיטת בר-אילן תשע

  ליל המדענים באוניברסיטת בר-אילן תשע"ח/2018

  ליל המדענים והמדעניות האירופי באוניברסיטת בר-אילן

  אוניברסיטת בר-אילן לוקחת גם השנה חלק באירועי ליל המדענים. האירוע שינה את שמו השנה וכחלק מקידום השיוויון המגדרי והעצמת הנשים באקדמיה יקרא לראשונה- ליל המדענים והמדעניות. השנה נושא האירוע "מרעיון למציאות".  זו השנה הארבע עשר שאוניברסיטת בר-אילן פותחת את שעריה לפעילות לכל המשפחה בקמפוס. הפעילות תתקיים ביום חמישי, ה-19.9, בין השעות 17:00-22:00 בקמפוס דהאן.

  תאריך: 2019-08-15 שעה: 15:05
  >> לידיעה המלאה
 • לראשונה באוניברסיטת בר-אילן תיפתח מגמת דרמה ותיאטרון לתואר שני

  בשנת הלימודים האקדמית הקרובה צפויה להיפתח תכנית לימודים חדשה לתואר שני- "מגמת דרמה ותיאטרון", כחלק מהמחלקה לספרות משווה. תחום התיאטרון בישראל עולה ופורח, ולראייה מיליוני הכרטיסים הנמכרים כאן בכל שנה, קבוצות תיאטרון חדשות שקמות חדשות לבקרים, מגמות תיאטרון מצליחות בבתי הספר התיכוניים ועוד. אוניברסיטת בר-אילן מזהה את הצורך הגובר בלימודי תיאטרון ושמחה להציע את התכנית החדשה. המגמה מיועדת לאנשי חינוך ושוחרי תיאטרון ותרבות באשר הם, לסטודנטים בכל הדיסציפלינות ולאנשי תיאטרון, המעוניינים להרחיב את השכלתם בתחום.

  תאריך: 2019-08-15 שעה: 14:23
  >> לידיעה המלאה
 • חתימת ההסכם לשת

  חתימת ההסכם לשת"פ שנערך בדרום קוריאה

  הסכם לשיתוף פעולה מחקרי נחתם לאחרונה בין המכון לננוטכנולוגיה וחומרים מתקדמים של אוניברסיטת בר-אילן ומכון הננוטכנולוגיה של אוניברסיטת Hanyang

  הסכם לשיתוף פעולה מחקרי נחתם לאחרונה בין המכון לננוטכנולוגיה וחומרים מתקדמים של אוניברסיטת בר-אילן ומכון הננוטכנולוגיה של אוניברסיטת Hanyang, המתמחה בהנדסה ומדעים בדרום קוריאה.     

  תאריך: 2019-07-21 שעה: 15:21
  >> לידיעה המלאה
 • פרופ' מרי רודולף, הפקולטה לרפואה ע

  פרופ' מרי רודולף, הפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי של בר-אילן בגליל

  פרופ' מרי רודולף מהפקולטה לרפואה הציגה בפרלמנט הבריטי מחקר שלה בנושא השמנת יתר אצל ילדים

  פרופ' מרי רודולף מהפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי של אוניברסיטת בר-אילן הוכיחה במחקרה כי הדרך למנוע השמנת יתר היא הסברה בגיל הגן לתזונה נכונה ופעילות ספורטיבית. היא ביססה את המחקר שלה על העיר לידס באנגליה שפעלה בהתאם לתכנית שפיתחה פרופ' רודולף וכיום היא המקום היחיד באנגליה בו השמנת היתר נמצאת בירידה. הגרסה הישראלית של התכנית- "אפשרי בריא משפחה" נמצאת כרגע בשלב הפיילוט.

  תאריך: 2019-07-17 שעה: 8:38
  >> לידיעה המלאה
 • קבוצת הנשים מעירק עם חוקרי האוניברסיטה ופעילי ישראייד בסיום ההכשרה

  קבוצת הנשים מעירק עם חוקרי האוניברסיטה ופעילי ישראייד בסיום ההכשרה

  מסייעים לנפגעי דאעש: אוניברסיטת בר-אילן הכשירה 15 נשים מעירק כיצד לטפל בנפגעי הטבח שהיה בעירק וסובלים מפוסט טראומה מורכבת

  15 נשים יזידיות, מוסלמיות ונוצריות מצפון עירק, עובדות סוציאליות ומטפלות הגיעו לאוניברסיטת בר-אילן כדי לעבור סמינר בטיפול בנפגעי טבח הסובלים מפוסט טראומה מורכבת. את הסמינר העבירו שלושה חוקרים המתמחים בנושא ושותפים ביוזמה בינלאומית לסיוע ליזידים שנפגעו מדעש: פרופ' עמית שרירא, ד"ר יעקב הופמן ופרופ' ארי זיבוטופסקי. 

  תאריך: 2019-07-10 שעה: 15:56
  >> לידיעה המלאה
 • טקס הענקת תוארי דוקטור לרפואה בפקולטה לרפואה ע

  טקס הענקת תוארי דוקטור לרפואה בפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי של בר-אילן בצפת

  100 רופאים חדשים קיבלו תואר ד"ר לרפואה בפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי, של אוניברסיטת בר-אילן בצפת

  100 רופאים חדשים קיבלו תואר ד"ר לרפואה בפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי, של אוניברסיטת בר-אילן בצפת. השנה מספר הרופאות עולה במעט על מספר הרופאים. כרבע מהרופאים החדשים ימשיכו להתמחות באזור הצפון.

  תאריך: 2019-07-04 שעה: 10:03
  >> לידיעה המלאה
 • טקס הענקת תוארי דוקטור באוניברסיטת בר-אילן

  טקס הענקת תוארי דוקטור באוניברסיטת בר-אילן

  302 מקבלי תואר דוקטור באוניברסיטת בר-אילן. 62% ממקבלי התואר - נשים

  302 דוקטורנטים שיוכלו להוסיף את התואר ד"ר לשמם לקחו חלק בטקס מרגש שהתקיים באוניברסיטת בר-אילן זו השנה ה-60 . הישג מרגש נוסף הוא מספרן הגבוה של הנשים שעומד על 62% ממקבלי התואר הנכסף. ח"כ עמיר פרץ, ח"כ יבגני סובה, יורם טהר לב וגם רות סירקיס הגיעו לאוניברסיטת בר-אילן כדי לקחת חלק באירוע הענקת תארי דוקטור לבני משפחתם.

  תאריך: 2019-06-26 שעה: 10:57
  >> לידיעה המלאה
 • פרופ' גל ידיד, הפקולטה למדעי החיים, אוניברסיטת בר-אילן

  פרופ' גל ידיד, הפקולטה למדעי החיים, אוניברסיטת בר-אילן

  מחקר חדש: לא ניתן להחלים מהתמכרות או מפוסט טראומה. אלו מחלות שדוגרות ומתעצמות

  אחד התחומים המובילים היום בעולם המדע והרפואה - "אפיגנטיקה" היה נושא הכנס שנערך היום באוניברסיטת בר-אילן. כנס ייחודי המשלב אקדמי לשטח בהשתתפות מומחים עולמיים העניקו סקירה מקיפה על מחקרים חדשניים וממצאים על תופעת 'הדגירה' של שתי מחלות נפוצות- פוסט טראומה (PTSD) והתמכרות. החוקרים יחשפו מחקרים אפיגנטיים אחרונים שנעשו על מנת להבהיר את המנגנונים הבסיסיים העומדים בבסיס הפרעות מתח והפרעות נוספות.

  תאריך: 2019-06-25 שעה: 15:12
  >> לידיעה המלאה
 • פרופ' סיריל כהן, הפקולטה למדעי החיים, אוניברסיטת בר-אילן

  פרופ' סיריל כהן, הפקולטה למדעי החיים, אוניברסיטת בר-אילן

  מה משתיק את מערכת החיסון שלנו? מחקר בינ"ל פורץ דרך הצליח לזהות את אחד הגורמים אשר מתווך החלשת הפעילות של מערכת החיסון

  המערכת החיסונית שלנו היא מעין צבא קטן רב עוצמה שמשפיע על ההתמודדות של הגוף עם זיהומים ומחלות שונות. מחקר שפורסם במגזין הנחשב nature בהובלת קבוצת חוקרים בינלאומית מ-5 מדינות שונות הצליח לגלות גורם חשוב אשר תורם להשתקת המערכת החיסונית שלנו בזמן מחלות כרונית. את המחקר מוביל פרופ' דיאטמר זן מהאוניברסיטה הטכנולוגית של מינכן ביחד עם חוקרים מארה"ב, שוויץ, אוסטרליה וישראל. פרופ' סיריל כהן, ראש המעבדה לאימונולוגיה ואימונותרפיה של סרטן בפקולטה למדעי החיים באוניברסיטת בר-אילן, הוא הנציג הישראלי בצוות הבינלאומי ומי שאמון על הצד אשר בחן את המחקר בתאים אנושיים.

  תאריך: 2019-06-23 שעה: 15:48
  >> לידיעה המלאה