חדשות בר-אילן | אוניברסיטת בר-אילן

חדשות בר-אילן

הודעות מהארכיון לפי חודש ושנה:
משרד הדוברות טל': 03-531-8121 פקס: 03-738-4079 Spokesman.Office@mail.biu.ac.il
 • כנס בינלאומי בנושא פרטיות מידע של מרכז הסייבר באוניברסיטת בר-אילן

  כנס בינלאומי בנושא פרטיות מידע של מרכז הסייבר באוניברסיטת בר-אילן

  בשידור חי לסינים: כנס בינלאומי בנושא פרטיות מידע של מרכז הסייבר באוניברסיטת בר-אילן

  סטודנטים סינים שהיו אמורים לקחת חלק בכנס סייבר בינלאומי שמתקיים בימים אלה באוניברסיטת בר-אילן בנושא פרטיות המידע, לא יכלו להגיע בגלל הקורונה. מתוך סולידריות למשתתפים שלא יכלו להגיע, החליטו במרכז הסייבר לשדר את הכנס בשידור חי וגילו שהעניין גדול בהרבה מכמות הסטודנטים שהיו אמורים להגיע.

  תאריך: 2020-02-17 שעה: 14:27
  >> לידיעה המלאה
 • מימין: פרופ' דורון אורבך, המחלקה לכימיה, אוניברסיטת בר-אילן, יוסי אלי ויוסי רוזן ממכון האנרגיה ופרופ' אריה צבן נשיא אוניברסיטת בר-אילן

  מימין: פרופ' דורון אורבך, המחלקה לכימיה, אוניברסיטת בר-אילן, יוסי אלי ויוסי רוזן ממכון האנרגיה ופרופ' אריה צבן נשיא אוניברסיטת בר-אילן

  נשיא האוניברסיטה, פרופ' אריה צבן בפורום של המכון הישראלי לאנרגיה ולסביבה: "בוחנים ניסוי בשאטל שיסע על מימן"

  הנעה על בסיס מימן עמדה במרכז המפגש של בכירי תעשיית האנרגיה שיזם המכון הישראלי לאנרגיה ולסביבה בשיתוף עם אוניברסיטת בר-אילן. לישראל יש את הכלים להיות מעצמת אנרגיה מתחדשת ולהוות מעבדה עולמית לחידושים פורצי דרך בתחום. 

  תאריך: 2020-02-17 שעה: 10:23
  >> לידיעה המלאה
 • ד

  ד"ר עמוס דניאלי, הפקולטה להנדסה, אוניברסיטת בר-אילן

  פיתוח חדש של ד"ר עמוס דניאלי מהפקולטה להנדסה באוניברסיטת בר-אילן עשוי לקצר את זמן האבחון של חולה בקורונה לכ-15 דקות

  פיתוח חדש של ד"ר עמוס דניאלי מהפקולטה להנדסה באוניברסיטת בר-אילן עשוי לקצר את זמן האבחון של חולה בקורונה לכ-15 דקות. כיום זמן האבחון של וירוס הקורונה הוא כשעה. הטכנולוגיה החדשה, המבוססת על שילוב חלקיקים מגנטים ואופטיקה, יכולה לזהות כ-100 חולים במהירות ולצמצם את זמן ההמתנה. המעבדה המרכזית לווירולוגיה של משרד הבריאות מודעת למחקר ומשתפת פעולה.

  תאריך: 2020-02-17 שעה: 10:13
  >> לידיעה המלאה
 • כנס היסוד למגמה לספרות יהודית-רוסית בבר-אילן

  כנס היסוד למגמה לספרות יהודית-רוסית בבר-אילן

  כנס לספרות יהודית-רוסית וישראלית-רוסית נערך בבר-אילן

  חוקרים וסופרים ישראלים דוברי רוסית נפגשו לאחרונה לכנס בנושא ספרות יהודית-רוסית וישראלית-רוסית שנערך על ידי המחלקה לספרות עמ"י והמחלקה לספרות משווה באוניברסיטת בר-אילן, לקראת יסוד המגמה לספרות יהודית-רוסית בבר-אילן.

  תאריך: 2020-01-27 שעה: 15:02
  >> לידיעה המלאה
 • פרופ' זהבית גרוס וסטודנטים בביקורם ב

  פרופ' זהבית גרוס וסטודנטים בביקורם ב"יד ושם"

  סטודנטים ערבים, חרדים וחילונים לומדים יחד על השואה וביקרו ב"יד ושם"

  לרגל יום השואה הבינלאומי לקחו פרופ' זהבית גרוס והמאסטרנטית המוסלמית נעימה קעידן, סטודנטים ערבים ויהודים לסיור משותף ב"יד ושם". ההדרכה נעשתה בערבית ועברית על ידי גרוס וקעידן, החוקרות את הוראת השואה. החשיבות של הכרת השואה ומה שארע בה, מהווה הזדמנות ליצירת סולידריות ישראלית ולא רק יהודית.

  תאריך: 2020-01-27 שעה: 12:20
  >> לידיעה המלאה
 • ד

  ד"ר משה בן סימון, המחלקה לקרימינולוגיה, אוניברסיטת בר-אילן

  מחקר חדש שנערך באוניברסיטת בר-אילן מציג כיצד מוזיקה ושירים מסייעים להתמודדות של ילדי עוטף עזה עם טראומות האזעקות והטילים

  מחקר חדש שנערך באוניברסיטת בר-אילן מסביר בפעם הראשונה כיצד דווקא מוזיקה יכולה לסייע בטיפול בפוסט טראומה של ילדי עוטף עזה. המחקר נערך על ידי ד"ר משה בן סימון מהמחלקה לקרימינולוגיה באוניברסיטת בר-אילן. בין השירים שנחשבים לאפקטיביים בטיפול: "בגלל הרוח" של מיכה שטרית, "אנא בכוח" של עובדיה חממה, "יש בי עוד כוח" של עידן רייכל.

  תאריך: 2020-01-20 שעה: 14:02
  >> לידיעה המלאה
 • מימין: יואל נאמן, ד

  מימין: יואל נאמן, ד"ר קרן נאמן, ד"ר ליאת פרידגוט-נצר, גב׳ אילנה ברוך פרופ' אבי גלבוע.

  בית ספר לדיאלוג מוזיקלי באוניברסיטת בר-אילן הושק במחלקה למוזיקה

  בית ספר לדיאלוג מוזיקלי באוניברסיטת בר-אילן הושק במחלקה למוזיקה לזכרו של אברהם עומר ז"ל, בהשתתפות חוקרים, קרובי משפחתו של אברהם עומר ז"ל, ומדריכי התוכנית. במהלך הערב הוצגו פרויקטים ייחודיים: "למוזיקה אין סורגים", בשיתוף עם כלא מעשיהו, "בין דור לדור", דיאלוג מוזיקלי בין אמהות ומתבגרות, "להיפגש מעבר למחסום", דיאלוג מוזיקלי בין פלסטינאים למתנחלים, "מגלים שפה משותפת"- דיאלוג מוזיקלי במועדון קשישים.

  תאריך: 2020-01-15 שעה: 10:56
  >> לידיעה המלאה
 • מימין: ד

  מימין: ד"ר רושל ג' סיידל, ד"ר בתיה ברוטין, פרופ' ג'ודי באומל-שוורץ, ד"ר ליאת שטייר-ליבני, ד"ר סוניה הדג'פת' ורבקה פריסטופ

  כנס בנושא "אלימות מינית כנגד נשים בשואה" נערך באוניברסיטת בר-אילן והוקדש לזכרה של נאוה סמל

  הכנס Depicting Violated Jewish Women During the Holocaust לזכרה של נאוה סמל היא יוזמה משותפת של Remmember the Women institute מניו-יורק והמכון לחקר השואה אוניברסיטת בר-אילן, בשיתוף פעולה עם מרכז פניה גוטספלד הלר לחקר נשים ביהדות; מרכז סאל ואן גלדר לחקר הוראת השואה; המחלקה להיסטוריה של עם ישראל ויהדות זמננו; והחוג לאמנות יהודית, כולם באוניברסיטת בר-אילן.

  תאריך: 2020-01-09 שעה: 7:42
  >> לידיעה המלאה
 • פרופ' יוסי מנדל, ביה

  פרופ' יוסי מנדל, ביה"ס לאופטומטריה, אוניברסיטת בר-אילן

  מחקר חדש של חוקרים מבית הספר לאופטומטריה באוניברסיטת בר-אילן ואוניברסיטת סטנפורד מצא שניתן לשלב בין ראיה טבעית למלאכותית ובכך לסייע לטיפול בסוג נפוץ של עיוורון

  פריצת דרך מחקרית תאפשר לעיוורים לראות: מחקר חדש של חוקרים מבית הספר לאופטומטריה באוניברסיטת בר-אילן ואוניברסיטת סטנפורד מצא שניתן לשלב בין ראיה טבעית למלאכותית ובכך לסייע לטיפול בסוג נפוץ של עיוורון.

  תאריך: 2020-01-09 שעה: 7:38
  >> לידיעה המלאה
 • פרופ' אורן פרז, דיקן הפקולטה למשפטים בבר-אילן והשופט חנן מלצר, יו

  פרופ' אורן פרז, דיקן הפקולטה למשפטים בבר-אילן והשופט חנן מלצר, יו"ר ועדת הבחירות המרכזית לכנסת ה-21 וה-22 בכנס שנערך באוניברסיטת בר-אילן

  השופט חנן מלצר בכנס באוניברסיטה: "בעקבות הפעילות במערכות הבחירות בישראל, פייסבוק תקים בית דין פרטי בו יוכלו להשיג על פרסומים בזמן מערכת בחירות"

  השופט חנן מלצר, המשנה לנשיאת בית המשפט העליון ויו"ר ועדת הבחירות המרכזית לבחירות לכנסת ה-21 וה-22, התייחס (ד') לפעילות ועדת הבחירות מול פייסבוק וגופי המידע הגדולים בעולם וכן להפצת הפייק ניוז ברשתות החברתיות בזמן מערכות הבחירות. את הדברים אמר בכנס בנושא "דיני בחירות בעידן הדיגיטלי" שערכה הפקולטה למשפטים.

  תאריך: 2020-01-02 שעה: 10:05
  >> לידיעה המלאה
 • פרופ' שלמה הבלין, המחלקה לפיזיקה, אוניברסיטת בר-אילן

  פרופ' שלמה הבלין, המחלקה לפיזיקה, אוניברסיטת בר-אילן

  אזהרה מוקדמת: פיזיקאים חוזים "אל-ניניו" בשנת 2020

  תופעת הטבע המשמעותית "אל-ניניו" עלולה להתרחש בקרוב שוב באזור האוקיינוס השקט, על פי חוקרים מאוניברסיטת בר-אילן, אוניברסיטת גיסן (JLU) ומכון פוטסדאם לחקר השפעות האקלים (PIK). אף על פי שהמודלים המשמשים בדרך כלל אינם מצביעים על סימנים לסערה קרובה, החוקרים צופים את הופעתה של "אל-ניניו" לפני סוף 2020.

  תאריך: 2020-01-02 שעה: 9:50
  >> לידיעה המלאה
 • מימין: ציפי דון יחיא-לובוצקי, ד

  מימין: ציפי דון יחיא-לובוצקי, ד"ר אלישבע רוסמן, דרורה דון יחיא, עידו דון יחיא ופרופ' אשר כהן

  כנס בנושא "הציונות הדתית בין דת, מדינה ובחירות" לזכרו של פרופ' אליעזר דון-יחיא נערך השבוע באוניברסיטה

  השבוע התקיים באוניברסיטה כנס בנושא "הציונות הדתית בין דת, מדינה ובחירות" לזכרו של פרופ' אליעזר דון-יחיא, בהשתתפות בני משפחתו ורבים נוספים. מארגני הכנס, פרופ' אשר כהן, ראש בית הספר לתקשורת וד"ר אלישבע רוסמן, מהמחלקה למדעי המדינה, באוניברסיטת בר-אילן.  

  תאריך: 2020-01-01 שעה: 8:17
  >> לידיעה המלאה
 • פרופ' נירה משעל, ביה

  פרופ' נירה משעל, ביה"ס לחינוך והמרכז לחקר המח, אוניברסיטת בר-אילן

  התערבות מוחית יכולה לשפר הבנת הנקרא בקרב בוגרים עם לקות למידה

  מחקר חדש של אוניברסיטת בר-אילן שנערך במסגרת עבודת הדוקטורט של יוסי ארנרייך, בהנחייתה של פרופ' נירה משעל, מוכיח כי מספיקה גרייה חשמלית אחת כדי לשפר יכולות בקרב בוגרים עם לקות למידה.

  תאריך: 2019-12-25 שעה: 13:31
  >> לידיעה המלאה
 • מנכ"ל משרד החינוך, מר שמואל אבואב, יחד עם בכירים נוספים ממשרד החינוך ביקרו בתכנית "שערים" שמתקיימת בשיתוף עם המחלקה ללימודי המזה"ת

  מנכ"ל משרד החינוך, מר שמואל אבואב, יחד עם בכירים נוספים ממשרד החינוך ביקרו בתכנית "שערים" שמתקיימת בבר-אילן בשיתוף עם המחלקה ללימודי המזה"ת. מטרת תכנית "שערים" היא חיזוק רמת העברית בקרב תלמידי תיכון מצטיינים בחברה הערבית, על מנת לקדם השתלבותם בחברה הישראלית, במערכת ההשכלה הגבוהה ובשוק התעסוקה. זאת על רקע מצב הדברים הנוכחי בו נאלצים תלמידים ערביים רבים ללמוד מחוץ לישראל (בירדן, בשטחים ובמקומות נוספים בעולם) – על רקע חסר ברמת העברית.

  תאריך: 2019-12-22 שעה: 15:06
  >> לידיעה המלאה

\n