חדשות בר-אילן | אוניברסיטת בר-אילן

חדשות בר-אילן

הודעות מהארכיון לפי חודש ושנה:
משרד הדוברות טל': 03-531-8121 פקס: 03-738-4079 Spokesman.Office@mail.biu.ac.il
 • מימין לשמאל: הדוקטורנטים מריאנה בידרמן, ערן בר נוי, פרופ' דרור פיקסלר ופרופ' רחלה פופובצר (צילמה: קיילי אביסידון. ביום והפקה: הצלם יהושע יוסף)

  מימין לשמאל: הדוקטורנטים מריאנה בידרמן, ערן בר נוי, פרופ' דרור פיקסלר ופרופ' רחלה פופובצר (צילמה: קיילי אביסידון. ביום והפקה: הצלם יהושע יוסף)

  פרופ' פופובצר ופרופ' פיקסלר מבר-אילן מפתחים רובוט המוחדר לגוף לריפוי סרטן

  פרופ' רחלה פופובצר, ראש המסלול להנדסה ביו-רפואית מהפקולטה להנדסה בבר-אילן ופרופ' דרור פיקסלר, ראש המכון לננו טכנולוגיה ולחומרים מתקדמים באוניברסיטת בר-אילן מפתחים, בשיתוף עם הדוקטורנט ערן בר נוי ועם הדוקטורנטית מריאנה בידרמן, פריצת דרך משמעותית בעולם הרפואה. החוקרים מפתחים ננו רובוט המטפל בצורה אישית בחולי סרטן ואף בחולים פחות מורכבים.

  תאריך: 2018-02-19 שעה: 12:27
  >> לידיעה המלאה
 • פרופ' אדווין סרוסי

  פרופ' אדווין סרוסי

  פרופ' אדווין סרוסי, לשעבר ראש המחלקה למוזיקה בבר-אילן, הוא חתן פרס ישראל לשנת 2018 במוזיקה

  שר החינוך, נפתלי בנט הכריז על פרופ' סרוסי חתן פרס ישראל לשנת 2018 בתחום התרבות האמנות והמוזיקולוגיה. פרופ' סרוסי נחשב מפורצי הדרך במחקר המוזיקה הפופולארית והמוזיקה המזרחית (המכונה ים-תיכונית). "פירות מחקריו בתחום המורשת המוזיקלית ומסורות הפיוט של יהודי ספרד הזינו מסגרות לימוד וביצוע ובכך תרם פרופ' סרוסי להנחלתם לרבים" קבעה ועדת הפרס בראשותו של יושב ראש פרופ' איתן שטיינברג.

  תאריך: 2018-02-19 שעה: 11:25
  >> לידיעה המלאה
 • פרופ' שלמה הבלין, המחלקה לפיזיקה, אוניברסיטת בר-אילן

  פרופ' שלמה הבלין, המחלקה לפיזיקה, אוניברסיטת בר-אילן

  פרס ישראל תשע"ח: פרופ' שלמה הבלין - חתן פרס ישראל בתחום חקר הפיזיקה והכימיה

  פרס ישראל תשע"ח: פרופ' שלמה הבלין -  חתן פרס ישראל בתחום חקר הפיזיקה והכימיה. שר החינוך נפתלי בנט הודיע (א') על זכייתו של חתן פרס ישראל בתחום חקר הפיזיקה, הפרופ' שלמה הבלין ובירך אותו על זכייתו.

  תאריך: 2018-02-12 שעה: 7:21
  >> לידיעה המלאה
 • אוניברסיטת בר-אילן מדורגת 51 בדירוג האוניברסיטאות המובילות באסיה

  אוניברסיטת בר-אילן מדורגת 51 בדירוג האוניברסיטאות המובילות באסיה דירוג Times Higher Education Asia University Rankings פורסם השבוע. בדירוג בשנה שעברה הייתה בר-אילן במקום ה-68 ,  שיפור של ממש השנה בדירוג זה.

  תאריך: 2018-02-11 שעה: 7:15
  >> לידיעה המלאה
 • פרופ' צבי ארד ז

  פרופ' צבי ארד ז"ל

  נשיא ורקטור בר-אילן לשעבר, המתמטיקאי פרופ' צבי ארד, הלך לעולמו בגיל 75

  פרופ' צבי ארד, לשעבר הנשיא והרקטור של בר-אילן, הלך לעולמו. בן 75 היה במותו. פרופ' ארד היה מראשי האוניברסיטה ופיתח את פעילותה בתקופת כהונתו. הוא ביסס קשרים ענפים והגדיל את מספר הסטודנטים ואת מספר חברי הסגל האקדמי. היה ממקימי התכנית לנוער מוכשר במתמטיקה ופעל להקמת השלוחות האזוריות של האוניברסיטה.

  תאריך: 2018-02-05 שעה: 13:25
  >> לידיעה המלאה
 • פרופ' שרית קראוס וד

  פרופ' שרית קראוס וד"ר אריאל רוזנפלד, המחלקה למדעי המחשב, אוניברסיטת בר-אילן

  חוקרי בינה מלאכותית מאוניברסיטת בר-אילן פיתחו טכנולוגיה המזהה מקומות שבהם יש סכנה מוגברת לתאונות דרכים ומציאה פתרונות

  חוקרי בינה מלאכותית מאוניברסיטת בר-אילן פיתחו טכנולוגיה המזהה מקומות שבהם יש סכנה מוגברת לתאונות דרכים ומציאה פתרונות הטכנולוגיה, הראשונה מסוגה בעולם, נמצאת בשלבי הטמעה ע"י משטרת התנועה בישראל. בימים אלו נבחנת האפשרות  להפעלתה של הטכנולוגיה גם באירופה ובמזרח אסיה.

  תאריך: 2018-02-01 שעה: 8:07
  >> לידיעה המלאה
 • שתי דוקטורנטיות מהתכנית לניהול סכסוכים בבר-אילן בין עשרת מלגאי נשיא המדינה השנה

  שתי דוקטורנטיות בתוכנית לניהול ויישוב סכסוכים ומו"מ בבר-אילן, רחלי אשוול ואוריאנה עבוד-ארמלי זכו השנה במלגת נשיא המדינה לדוקטורנטים מצטיינים. השתיים נבחרו עם עוד 8 דוקטורנטים מבין מאות מועמדים ויקבלו את המלגות בטקס חגיגי שיהיה בבית הנשיא ב- 14 בפברואר.

  תאריך: 2018-01-29 שעה: 7:46
  >> לידיעה המלאה
 • ד

  ד"ר חזקי שוהם, התכנית ללימודי פרשנות ותרבות, אוניברסיטת בר-אילן

  ספר חדש של ד"ר חזקי שוהם מבר-אילן מציע: שילוב סמלים ערביים ומוסלמים בעולם הסמלים היהודי-ישראלי כדי ליצור תרבות אזרחית ישראלית

  באוניברסיטת בר-אילן התקיים ערב השקה לספר: "Israel Celebrates: Jewish Holidays and Civic Culture in Israel" של ד"ר חזקי שוהם מהתוכנית ללימודי פרשנות ותרבות. הספר מבקש לבדוק את התרבות הישראלית כתרבות היהודית באמצעות חקר ההיסטוריה התרבותית של החגים היהודיים ומשמעותם ליהודים הישראלים היום.

  תאריך: 2018-01-28 שעה: 13:04
  >> לידיעה המלאה
 • מימין לשמאל: ד

  מימין לשמאל: ד"ר פילחז נניקשוילי, פרופ' יובל גרעיני, ד"ר טאמאז מרשווילי, פרופ' יצחק מסתאי וד"ר עמוס שרוני

  הסכם על שיתוף פעולה אקדמי ראשון מסוגו נחתם בין אוניברסיטת בר-אילן לממשלת גיאורגיה

  משלחת מאוניברסיטת בר-אילן, בראשותו של פרופ' יובל גרעיני מהמכון לננו טכנולוגיה באוניברסיטת בר-אילן, בשיתוף עם פרופ' יצחק מסתאי מהמחלקה לכימיה, פרופ' אורית שפי מהפקולטה להנדסה, ד"ר עמוס שרוני מהמחלקה לפיסיקה וד"ר פילחז נניקשוילי מהמחלקה לכימיה, נפגשה עם בכירים במערכת המדעית בגאורגיה כדי לגבש הסכם על  שיתופי פעולה מדעיים. החוקרים מישראל נפגשו  עם צמרת החוקרים המובילים של האוניברסיטאות בגיאורגיה בעיר הבירה טבילסי שבגיאורגיה.

  תאריך: 2018-01-25 שעה: 7:12
  >> לידיעה המלאה
 • פרופ' חפציבה ליפשיץ ופרופ' נירה ממשעל מביה

  פרופ' חפציבה ליפשיץ ופרופ' נירה ממשעל מביה"ס לחינוך, אוניברסיטת בר-אילן

  מחקר חדש של פרופ' נירה משעל, פרופ' חפציבה ליפשיץ והסטודנטית בת-אל כהן מגלה: יכולות השפה במוחם של אנשים עם מוגבלות שכלית ותסמונת דאון, תקינות

  מחקר חדש שעשו פרופ' נירה משעל מביה"ס לחינוך בבר-אילן ופרופ' חפציבה ליפשיץ ,ראש פרויקט 'עוצמות' באוניברסיטה, יחד עם הסטודנטית בת-אל כהן, מגלה כי תשתיות המוח בקרב אנשים עם מוגבלות שכלית ועם תסמונת דאון תקינות ואינן שונות מאלה של אנשים ללא לקות שכלית. 

  תאריך: 2018-01-24 שעה: 14:11
  >> לידיעה המלאה
 • אוניברסיטת בר-אילן ואוניברסיטת מילטון פרידמן בהונגריה חתמו על הסכם לשיתוף פעולה אקדמי

  בשבוע שעבר נחתם באוניברסיטת בר-אילן הסכם לשיתוף פעולה בין האוניברסיטה לבין אוניברסיטת מילטון פרידמן בבודפשט.

  תאריך: 2018-01-22 שעה: 12:51
  >> לידיעה המלאה