הפקולטה לרפואה של אוניברסיטת בר-אילן עש עזריאלי בצפת מתרחבת | אוניברסיטת בר-אילן
Whatsapp Facebook Instagram Twitter Linkedin Flicker Youtube

חדשות בר-אילן

משרד הדוברות טל': 03-531-8121 פקס: 03-738-4079 Spokesman.Office@mail.biu.ac.il
 • הפקולטה לרפואה של אוניברסיטת בר-אילן ע"ש עזריאלי בצפת מתרחבת

  תאריך: 2020-09-06 שעה: 12:40

  העיר צפת ממשיכה להתחדש ולהתפתח. מבנה מרכזיית בזק הוותיק בצפת נרכש על ידי אוניברסיטת בר-אילן כחלק מהרחבת הפקולטה לרפואה בעיר. הבניין שעתיד לקום על חורבות המרכזייה הישנה יכלול 5600 מ"ר של כיתות לימוד, מעבדות, ספריה חדשנית, חדר כושר, חניון עם 100 מקומות חניה ואודיטוריום. הבניין יוקם הודות לתרומתם הנדיבה של שותפינו קרן עזריאלי, קרן אדמונד רוטשילד ומשרד נגב גליל.

  הרחבה זו מצטרפת להליך הפקדת תב"ע שבמסגרתה יורחבו שטחי הפקולטה באופן משמעותי. במסגרת התב"ע החדשה יוקמו בסמוך למבנים הוותיקים של הפקולטה, מבנים חדשים שיכללו מעבדות מחקר מתקדמות, מכוני מחקר, כיתות ומבני שירות לצוות והסטודנטים לרפואה.  עבודות ההריסה הסתיימו השבוע ובשבוע הבא יערך על חורבות המרכזיה  תרגיל של יחידת החילוץ של פיקוד העורף.

  פרופ' אריה צבן, נשיא אוניברסיטת בר-אילן: "שמונה שנים להקמתה של הפקולטה לרפואה והתרומה שלה כבר מוכחת בשטח. הפקולטה לרפואה הוקמה כדי לענות על הצורך בהכשרת רופאים מיומנים, לבלום את תופעת "בריחת המוחות" מישראל באמצעות החזרת סטודנטים, מורים וחוקרים מהמוסדות הנחשבים ביותר בעולם, ובה בעת, להרחיב את  אפשרויות התעסוקה לתושבי הצפון ולפתח את הגליל ואת העיר צפת בירת הגליל. הפקולטה תורמת למערכת הבריאות בגליל במגוון היבטים, בהם הוספת מכוני מחקר חדשים בבתי החולים וחיזוק התשתית המקצועית, המחקרית והאקדמית. זו הזדמנות מרגשת להודות שוב לקרן עזריאלי ולקרן רוטשילד השותפות לחזון ולמימושו.

  ראש עיריית צפת שוקי אוחנה ברך על התרחבות הפקולטה ואמר: "הפקולטה לרפואה הינה עוגן חשוב ומרכזי בעיר צפת, אנו מברכים על המשך התרחבות הפקולטה ושיתוף הפעולה הפורה בין הרשות, לפקולטה ולקרנות השונות בעיר צפת- עיר מקדמת בריאות. אנו פועלים להפיכת צפת לעיר אקדמית מובילה עם פקולטה לרפואה, מכללה אקדמית ובעזרת השם אוניברסיטה שאנו חפצים להקים בעירנו, לצד הפעילות להקמת שכונת רופאים בשכונות מצפה ימים החדשה".

  גורמים רבים וביניהם ות"ת/מל"ג, משרד נגב-גליל, עיריית צפת והועדה המחוזית לתכנון ובניה השכילו להבין את החשיבות של הפרוייקט. את שיתוף הפעולה ההדוק בין כל הגורמים הוביל צוות בראשות מנכ"ל אוניברסיטת בר-אילן, זהר ינון. מבחינתה של בר-אילן זו רק ההתחלה, בעשור הקרוב היא תמשיך לבנות ולפתח את הפקולטה לרפואה בצפת כחלק מהחזון שלה להשפיע על החברה בישראל.

  אלי בוך, מנהל הפילנתרופיה בקרן אדמונד דה רוטשילד: ״קרן אדמונד דה רוטשילד גאה לתרום כ-180 מליון שקלים להקמת הפקולטה לרפואה בצפת ולהכשרת הדור הבא ברפואה. הקרן, המחויבת לחזון הציוני מזה כ-140 שנה, רואה במחקר ובהשכלה הגבוהה כלי מעצים מרכזי לגיבוש חברה ישראלית המושתתת על ערכים של מצוינות, גיוון, שיתוף והכלה. זהו נדבך נוסף שיאפשר השגת חוסן בריאותי בישראל, במיוחד לנוכח אתגרי התקופה האחרונה.״