פרס יוקרתי על מפעל חיים בלימודי המודיעין לפרופ' שלמה שפירא מהמחלקה למדעי המדינה בבר-אילן | אוניברסיטת בר-אילן

חדשות בר-אילן

משרד הדוברות טל': 03-531-8121 פקס: 03-738-4079 Spokesman.Office@mail.biu.ac.il
 • פרופ' שלמה שפירא, המחלקה למדעי המדינה, אוניברסיטת בר-אילן

  פרופ' שלמה שפירא, המחלקה למדעי המדינה, אוניברסיטת בר-אילן

  פרס יוקרתי על מפעל חיים בלימודי המודיעין לפרופ' שלמה שפירא מהמחלקה למדעי המדינה בבר-אילן

  תאריך: 2017-09-05 שעה: 11:03

  האגודה הבינלאומית ללימודי מודיעין החליטה להעניק השנה פרס מפעל חיים לפרופ' שלמה שפירא מבר-אילן.הפרס יוענק  בטקס חגיגי שייערך בהאג, בירת הולנד ב- 19 בספטמבר.

  בין הנימוקים לפרס, שפרסם יו"ר וועדת הפרס, פרופ' בוב דה-גראף, נכתב כי למרות גילו הצעיר, פרופ' שפירא ערך מחקר באוניברסיטאות מובילות באירופה ובישראל ופרסם רבות בנושאי מודיעין, טרור וביטחון. עוד נאמר: "פרופ' שפירא היה גם אחד העורכים של כתב העת בנושא מודיעין וביטחון גלובלי שהתפרסם ב- 2008 ותרם לגישה השוואתית יותר של שירותי מודיעין, גישה בלתי מתפשרת בתחום האקדמי. פרופ' שפירא ידוע גם במאמריו הרבים על שירותי המודיעין, בדגש על המזרח התיכון ובייחוד על ישראל, תוך התמקדות בפעולות הנגדיות של המדינה נגד שירותי המודיעין הסובייטי, הקג"ב ומאבקה בטרור. מוקד נוסף בעבודתו הוא התעניינותו באתיקה ובמוסר, ביחסים בעייתיים בין שירותי המודיעין לתקשורת ובשיתוף הפעולה המודיעיני הישראלי- גרמני". 

  פרופ' דה-גראף מוסיף ומציין כי מלבד עבודתו האקדמית, הוביל פרופ' שפירא פרויקט במימון נאט"ו לשיפור שיתוף הפעולה המודיעיני בין נאט"ו למדינות הים התיכון. בשנים 2009-2012 הוא גם תרם תרומה משמעותית לפיתוח אסטרטגיית הטרור של האיחוד האירופי למשברי תקשורת בעת התקפות טרור.