חדשות בר-אילן

משרד הדוברות טל': 03-531-8121 פקס: 03-738-4079 Spokesman.Office@mail.biu.ac.il
 • יצא לאור ספרו החדש של ד"ר טוני לביא "מסע עשר הספירות בקבלה - מאלוהות לאנושות ובחזרה"

  תאריך: 2013-03-17 שעה: 10:40

  התהייה האנושית על האלוהות ועל מהות האדם וחיפושן הסיזיפי שובים את הדמיון יותר מכל נושא אחר. תורת הקבלה, המכונה "תורת הסוד", אוצרת באמתחתה תשובות לשאלות החיים הגדולות. חכמה אזוטרית זו עוברת בימינו מהפך תדמיתי סנסציוני והופכת מנחלת המקובלים לנחלת העם. במהלך זה משנה תורת הקבלה את דמותה ממיתוס לאתוס, מתורה מופשטת וערטילאית לתורה המשתלבת בחיי התרבות האנושית.

  הספר "מסע עשר הספירות בקבלה" הוא בבחינת "מסע אלוהי-אנושי", המשלב מסע אלוהי על-זמני במסע אנושי המתנהל בחלל ובזמן. הספר עוסק במשנתם של שני מקובלים חשובים בעלי שיעור קומה, האר"י והרי"ל אשלג העוסקים בסוגיות העומדות ברום המחשבה האנושית. ביסוד הספר עומדת הכוונה לפשט ולהרחיב את התובנות העולות ממעמקי הסודות הכמוסים של תורת הקבלה, ולשרטט תמונת עולם שיטתית יותר של מערכת היחסים שבין האלוהות לבני האדם ובין אדם לאדם.

  המעיין ימצא בספר מסע מרתק בעשר ספירותיה של המציאות הנבראת בכללותה, ובעיקר יגלה את משמעות המסע הפסיכו-לוגי המרתק של האדם. בחיים עלי אדמות חשים בני האדם ניכור מהאלוהות בשל הריחוק האין-סופי. המחקר הנחשוני המובא כאן חושף את הקשר הבלתי אמצעי שבין האלוהות לבני האדם ואת מחויבותו המוחלטת של המקור לברואיו.

  הספר מעמיד תורת חינוך קבלית שבה נחשפים המסרים הערכיים המדהימים החבויים בבריאת העולם, ושמטרתם להוביל לתקנת האנושות. התובנות החדשות מאירות באור חדש את עולם הערכים האנושי ואת דרכי התנהלותם של בני האדם. הספר מיועד לקוראים המעוניינים לקבל תשובות על השאלות הגדולות של החיים.

  ד"ר טוני לביא מרצה וחוקר בכיר במרכז לחקר הקבלה באוניברסיטת בר-אילן. בין כתביו: 'מלכודת הדבש והעוקץ בקבלה', 'סוד הבריאה', 'אלוהים הרב והפילוסוף', 'מה שלמעלה ומה שלמטה' (עם ישעיהו ליבוביץ).