חדשות בר-אילן

משרד הדוברות טל': 03-531-8121 פקס: 03-738-4079 Spokesman.Office@mail.biu.ac.il
 • כינוס יסוד של צעירות ארגון קולך בבר-אילן

  תאריך: 2010-03-16 שעה: 19:10

  לאחרונה התקיים באוניברסיטת בר-אילן מפגש ראשון של צעירות חברות ארגון "קולך מרכז".
  האירוע אורגן על ידי קרין זינגר-מנדלבאום, פעילה חברתית בארגון,והוא נערך בחסות התוכנית ללימודי מגדר, המרכז לחקר האישה ביהדות וארגון קולך.

  הערב נפתח במופע סטנד-אפ נשי יהודי יחיד מסוגו של רויטל ויטלזון- יעקבס , שהצליחה בהומור שנון להציב מראה על חיי הצעירה הדתייה מימי האולפנה , דרך השרות הלאומי , עולם הדייטים ועד היותה לאישה נשואה וקרייריסטית.

  בהמשך התקיים פאנל עם חוה דיבון, יוצרת הסדרה סרוגים, רננית פרשני, תסריטאית סרוגים והשחקנית שרון פאוסטר ,המגלמת את דמותה של רעות בסדרה. חוה ורננית שיתפו את הקהל בתהליך הכתיבה ואת הרצון לספר את האמת ולא ליצור רק דמויות זכות וטובות. משימה הכרוכה בקונפליקטים רבים. כשנשאלה שרון מה למדה על הרווקה הדתייה ממשחקה בסדרה השיבה: "זה קשה, מתיש גם אם את דתייה וגם את לא, אך אני אופטימית".

  את הערב סיכמה הפסיכולוגית הקלינית, איילת וידר-כהן, שתלווה את הבנות בכל מפגש ותטפל בנושאים המטרידים את הצעירה הדתייה והדרכים שבהן היא מתמודדת עימם. וידר-כהן דיברה על הלחץ שנתונות בו צעירות דתיות,לחץ שנובע מהשאפתנות להצטיין בכל התחומים ובמהירות. וידר מזכירה לבנות שמשפחה מול קריירה זה צרות של עשירים ." יש לראות את הדברים ממקום של טוב, ממקום של הבנה בין עיקר וטפל. התקשורת והשותפות עם בן הזוג הן שעוזרות בהתמודדות עם הקשיים." אמרה.