סטודנטים מהמחלקה ללימודי המזרח התיכון השתתפו בסיור בכפר קאסם | אוניברסיטת בר-אילן

הודעות הקמפוס

משרד הדוברות טל': 03-531-8121 פקס: 03-738-4079 Spokesman.Office@mail.biu.ac.il
 • הסטודנטים בביקורם במסגד השהדאא

  הסטודנטים בביקורם במסגד השהדאא

  סטודנטים מהמחלקה ללימודי המזרח התיכון השתתפו בסיור בכפר קאסם

  תאריך: 2020-02-05 שעה: 14:19  סטודנטים משנה א' מהמחלקה ללימודי המזה"ת יצאו לסיור בכפר קאסם לקראת סיום סמסטר א' של השנה. את הסיור ארגנה ד"ר שמר והשתתף בו גם פרופ' אדם סילברסטיין.


  במהלך הסיור שמעו הסטודנטים שיחות מפי אישים שונים מהמגזר הערבי, כמו עאדל בדיר, ראש עיריית כפר קאסם, שדיבר על הפיתוח של הכפר. ח"כ וליד טהא דיבר על פעילותו בכנסת מטעם רשימה אסלאמית, כמו כן שמעו הסטודנטים על יסוד התנועה האסלאמית ומטרותיה כיום מפי השיח' אבראהים צרצור והשיח' צפואת פריג' סגן ראש התנועה כיום.


  לאחר מכן הלכו הסטודנטים לביקור ב"מסגד השהדאא'" שנבנה לזכר חללי הטבח בכפר קאסם. שם התאפשר להם לנכוח במסגד בשעת התפילה ולצפות בה. השיחה האחרונה הייתה מפי השיח' ראיד בדיר, המופתי הראשי של הפלג הדרומי בתנועה האסלאמית יחד עם הרב ד"ר דניאל רוט. שניהם פעילים יחדיו בעמותת "מוזאיקה" הדוגלת בפתרון דתי לסכסוך הישראלי- פלסטיני. את היום המרגש הזה חתם הרב יום טוב גינדי, רב מכפר חב"ד שהצטרף לסיור. הרב הגיש מתנה לשיח'ים, את תרגום התורה לערבית של הרס"ג, שהוא תרגם מערבית- יהודית לערבית רגילה, על מנת שמוסלמים בעולם יוכלו לקרוא את התנ"ך בשפתם.

\n