הודעות הקמפוס

משרד הדוברות טל': 03-531-8121 פקס: 03-738-4079 Spokesman.Office@mail.biu.ac.il
 • ד``ר איליה רודוב, יו``ר ועדת התערוכות וראש המחלקה לאמנות יהודית, האמן סמיון (שמעון) ליפקוביץ`, ד``ר אולגה גולדין, מנהלת מערך הספריות והמידע והגב` תמר וקיל, אוצרת התערוכה

  ד``ר איליה רודוב, יו``ר ועדת התערוכות וראש המחלקה לאמנות יהודית, האמן סמיון (שמעון) ליפקוביץ`, ד``ר אולגה גולדין, מנהלת מערך הספריות והמידע והגב` תמר וקיל, אוצרת התערוכה

  תערוכה חדשה בבר-אילן: "חלומות, תמונות וצלילים" של האמן סמיון (שמעון) ליפקוביץ'

  תאריך: 2018-01-11 שעה: 9:57  השבוע (יום ב') נפתחה תערוכה בספרייה המרכזית "חלומות, תמונות וצלילים". פתיחת תערוכת יצירות של סמיון (שמעון) ליפקוביץ' נערכה באולם הכניסה לספרייה המרכזית בבר-אילן ע"ש וורצוויילר, בו יוצגו יצירותיו בחודש הקרוב.


  את התערוכה פתח ד"ר איליה רודוב, יו"ר ועדת התערוכות וראש המחלקה לאמנות יהודית שדיבר על דרכו המגוונת של האמן ליפקוביץ': "התערוכה שתוצג בחודש הקרוב מציגה את יצירותיו של צייר ואמן שגילה בתוכו צייר אחרי שבנה קריירה מפוארת באחד מהתיאטראות המפורסמים בסנט פטרסבורג. ביצירותיו מראה ליפקוביץ' ביטויים רחבים ואומנותיים שמשלבים את הציור והתיאטרון. כל תמונה היא סיפור קטן ולעיתים מחזה או מופע קטן".


  בטקס הפתיחה השתתפו גם ד"ר אולגה גולדין, מנהלת מערך הספריות והמידע, פרופ' מרינה ריצרב מהמחלקה למוזיקה והאמן סמיון ליפקוביץ'.


  אוצרת התערוכה תמר וקיל: "שמעון ליפקוביץ' הינו יוצר רב תחומי: מוזיקאי, צייר ואמן מוכשר. שמעון עלה לארץ מהעיר סנט פטרבורג, שם גדל וספג מילדותו אהבה לאמנות. הוא רכש את השכלתו האמנותית בעיר זו. בתערוכה המוצגת כעת בספרייה המרכזית מוצגים התבליטים שיצר בנושאים יהודיים.  הדמויות היהודיות רבות ומגוונות נעשו באהבה. אנשים מאד אנושיים מצחיקים ושמחים, עצובים ונרגשים במצבים שונים במהלך חייהם. כמו כן מספר עבודות שנעשו בגילוף עץ". עבודות מרשימות ברמה מקצועית גבוהה.


  התערוכה תוצג עד 8.2.2018 בימים א'-ה' 20:00-9:00 , יום ו' 12:00-9:00


  האמן סמיון ליפקוביץ'הוא מוסיקאי ופסנתרן ג'אז שהשתף בשנים האחרונות ב- 10 פסטיבלים של "ג'אז גלובוס". הוא התחנך בעיר לנינגרד שעל נהר הניבה ועבד במיוזיק הול לנינגרד במשך 20 שנים במהלכם הופיע עם התזמורת המקומית בקונצרטים ברחבי העולם. ב- 1985 התחיל ליצור תבליטים על נושאים יהודים שהפכו להתגלות לא צפויה. ביצירותיו רואים דמויות יהודיות, צעירים וזקנים, עצובים ומצחיקים, שזכו להתעניינות רבה. בעקבות הצלחתו הוצגו יצירותיו בלנינגרד עד עלייתו לישראל. לאחר שהגיע ארצה, החל להציג את עבודותיו בתערוכות שונות. במקביל ליפקוביץ' עוסק בתחום המוסיקה ובתחום האמנות הפלסטית. הוא ממשיך לעבוד כפסנתרן בלהקת ג'אז ומשתתף בפסטיבלים שונים לצד הצגת יצירותיו בכל רחבי הארץ.