הודעות הקמפוס

משרד הדוברות טל': 03-531-8121 פקס: 03-738-4079 Spokesman.Office@mail.biu.ac.il
 • עשרות סטודנטים מהמכינה לעולים בבר-אילן השתתפו בארוחת "סדר" לרגל חג הפסח

  תאריך: 2017-04-18 שעה: 9:35  המכינה לעולים בבר-אילן קיימה ארוחת "סדר" לרגל חג הפסח בהשתתפות עשרות סטודנטים עולים מעשרות מדינות הלומדים בבר- אילן. במסגרת הארוחה, שמעו הסטודנטים על מהות החג, מנהגי החג והרצאה מפי רב הקמפוס, הרב שלמה שפר. במהלך הארוחה נהנו הסטודנטים גם מהפעלות שונות וקיבלו שי צנוע לחג. המשתתפים הודו למארגנים וסיפרו על חוויות הלימוד שלהם בבר-אילן. חלקם ציינו כי האווירה החמה בבר-אילן ותחושת הקהילתיות המחבקת אותם, מחזקת אותם בתקופת הלימודים, אף שהם רחוקים ממשפחותיהם.


  שני משתתפים בסדר הפסח לעולים החדשים היו האחים דניאל ומריה אלטרמן שהגיעו מרוסיה ולומדים בבר-אילן. דניאל לומד מדעי המוח ומריה כלכלה. דניאל סיפר כי במהלך לימודיו בתיכון ברוסיה, החליט כי הוא רוצה לשנות כיוון והתחיל ללמוד עברית במטרה לעשות עלייה. הוא מספר כי לאחר שהגיע לישראל הוא התגייס לצה"ל ובמהלך שירותו הצבאי החליט שהוא רוצה לעסוק בתחום המדע ופנה למכינה בר-אילן שהכינה אותו ללימודיו האקדמאיים לקראת תואר ראשון במדעי המוח.


  גם אחותו, מריה החליטה לעשות עלייה בשלב מוקדם. בתום שנת הלימודים הראשונה שלה בתקשורת, היא החליטה לעזוב את רוסיה ולעשות עלייה לישראל. היא מספרת כי ברוסיה ההזדמנויות היו מאוד מצומצמות ובייחוד במקצוע התקשורת שבו קשה להתקדם. היא הגיעה לישראל והתגייסה לצה"ל ושירתה ביחידת דובר צה"ל. בסיום שירותה הצבאי, החלה את לימודיה במכינה בבר-אילן במטרה ללמוד תואר ראשון בכלכלה.


  שניהם מסכימים כי הגישה החמה והקהילתית של בר-אילן משכה אותם ללמוד בקמפוס ובייחוד נמשכו לחוויות הלמידה שבה מעודדים את הסטודנטים ללמוד והסיוע להם זוכים במהלך התואר. מריה מוסיפה כי בניגוד לרוסיה, בארץ יש הזדמנויות רבות להצלחה. דניאל ציין כי בעוד שברוסיה קיימת תחרותיות רבה ואישית, בבר-אילן מעודדים את הסטודנטים ללמוד בקבוצות ולשתף ידע כדי לתת תמיכה חברתית ואקדמית. בעקבות הצלחתם של האחים להשתלב בישראל, החליטו באחרונה גם הוריהם לעלות ארצה.


  "המכינה לעולים" בבר-אילן מקיימת תכנית הכנה לעולים חדשים ולתיירים המתכוונים ללמוד לימודים אקדמאים בישראל. המכינה מציעה לסטודנטים תכנית שנתית, שמטרתה להכיר את שיטות הלימוד האוניברסיטאיות והכנה ללימודי המשך במוסדות השונים בארץ. תכנית הלימודים היא רחבה ומשלבת גם לימודי יהדות. מסגרת הלימודים נערכת באווירה חמה ובהתחשבות מרבית בצרכיו של העולה החדש או התייר שהגיע זה עתה לארץ.