תהליך הרשמה לתואר ראשון

תהליך הרשמה לתואר ראשון

הרישום לתואר ראשון מהווה למעשה הגשת מועמדות ללימודים באוניברסיטת בר-אילן. על מנת להקל עליכם את תהליך הרישום ואת ההשתלבות שלכם כסטודנטים בבר-אילן, מפורטים להלן כל השלבים.

ראשית, מומלץ לעיין במידע לנרשמים לאוניברסיטת בר-אילן לשנת הלימודים הבאה. שם תמצאו את כל מה שאתם צריכים לדעת על לימודים בבר-אילן.

הכירו את הפקולטות, את המחלקות ואת תכניות הלימוד לתואר ראשון. חשוב לדעת שקיימים הבדלים בין האוניברסיטאות השונות בארגון המחלקות לפי פקולטות, לכן מומלץ לסקור בעיון את רשימת המחלקות כפי שהיא מופיעה באתר בר-אילן.
החל משנת הלימודים תשע"ז תוכלו לבחור מבין ארבעה מסלולי לימודים:

מסלול מורחב (חד-חוגי): לפחות 64 ש"ש: לפחות 46 ש"ש מקצועיות + 10 ש"ש לימודי יסוד במדעי היהדות + לימודי העשרה בהתאם להחלה המחלקתית + השלמה ל-64 ש"ש מתוך קורסי בחירה במקצוע, ביהדות, בהעשרה או בקורסים כלליים (בהתאם לנהלי המחלקה).

מסלול דו ראשי (דו-חוגי): לפחות 64 ש"ש: לפחות 27 ש"ש מקצועיות בכל אחד מהחוגים + 10 ש"ש בלימודי יסוד במדעי היהדות + לימודי העשרה בהתאם להחלה המחלקתית.

מסלול דו-ראשי מובנה (דו-חוגי): לפחות 64 ש"ש: לפחות 25 ש"ש מקצועיות בכל אחד מהחוגים + 10 ש"ש בלימודי יסוד במדעי היהדות + לימודי העשרה בהתאם להחלה המחלקתית + השלמה ל-64 ש"ש.
מסלול זה אפשרי רק כאשר ישנה חפיפה מקצועית אמיתית בתכנים המקצועיים של שני החוגים, המצדיקה צמצום בהיקף הלימודים עקב קיום קורסים בעלי תכנים דומים בשני החוגים, והוא מחייב התאמה במערכות השעות של שני החוגים.

מסלול מורחב-מורחב (תואר מורחב כפול): לפחות 110 ש"ש: לפחות 46 ש"ש מקצועיות  בכל  אחד משני המקצועות + 10 ש"ש לימודי יסוד במדעי היהדות + לימודי העשרה בהתאם להחלה מחלקתית אחת + השלמה ל-110 ש"ש. אם קיימת זיקה בין שני המקצועות ניתן לצמצם את הלימודים במסלול זה עד להיקף של לפחות 90 ש"ש: לפחות 40 ש"ש בכל אחד משני המקצועות + 10 ש"ש לימודי יסוד במדעי היהדות + קורסי ההעשרה לפי ההחלה שלהם במחלקה.

מסלול מורחב-ראשי (חוג אחרי תואר): לפחות 94 ש"ש: לפחות 64 ש"ש של המסלול המורחב (על פי סעיף 4.א.) +לפחות 30 ש"ש מקצועיות במסלול הראשי.

אם קיימת זיקה בין המקצועות ניתן לצמצם את הלימודים במסלול זה עד להיקף של לפחות 74 ש"ש: לפחות 40 ש"ש מקצועיות של המקצוע המורחב + 10 ש"ש לימודי יסוד במדעי היהדות + קורסי העשרה בהתאם להחלה מחלקתית + 24 ש"ש מקצועיות במקצוע הראשי.

בדקו את סיכויי הקבלה שלכם למסלולי הלימוד השונים באוניברסיטת בר-אילן. שימו לב: התשובה שתקבלו אינה סופית אלא מהווה הערכה בלבד, מאחר והיא מתייחסת לשקלול של ציוני הבגרות והפסיכומטרי ואינה כוללת מרכיבים כגון הציון בפרק האנגלית, בחינות כניסה למחלקות מסוימות וכדומה. אם אינכם עומדים בתנאי הקבלה בגלל ציוני בגרות לא מספקים תוכלו להירשם למכינה הקדם אקדמית הכוללת השלמת בגרויותשיפור בגרויות,מכינה במתמטיקהמכינה בפיזיקהמכינה להנדסה ועוד, ולשפר את ציונכם.

זה הזמן להירשם ולהגיש מועמדות ללימודים בבר-אילן. 

נרשמתם? בתוך מספר ימים תקבלו הודעה על קליטת הבקשה. בתוך כשבוע מקבלת ההודעה תוכלו לברר את סטטוס הבקשה באמצעות מערכת המידע המנהלי, תחת קטגוריית "מידע אישי למועמד".

התקבלתם? ברכות. קראו את ההנחיות הכלליות והמחלקתיות לרישום למסלול הלימודים שבו בחרתם.

הרכיבו מערכת שעות, ניתן להסתייע בקטלוג הקורסים המאפשר לחפש קורסים לפי חתכים שונים וכן לקרוא את תיאור הקורס.

כאן תוכלו להתעדכן על שכר הלימוד, ולבדוק את זכאותכם לקבלת מלגות והלוואות.

אם אתם מתלבטים בבחירת מסלול הלימודים או לא בטוחים איזה מסלול מתאים לכם, תוכלו לפנות למרכז לייעוץ ללימודים ולקבל ייעוץ מקצועי בהתאמה אישית בתשלום מוזל.

תאריך עדכון אחרון: 03/07/2018