גני סיפור

גני סיפור

ראשי

קהילתי

תפעולי

אקדמי

גנים

 

גני סיפור – הרווח בין המילים, מן-גינה

מלבד היותם פינות למנוחה ולהנאה, מיישמים גני הסיפור בקמפוס את עקרונות היסוד של אוניברסיטת בר-אילן, המשלבים מסורת יהודית עם מדע ומחקרים מודרניים. כל גן נבנה סביב רעיון הלקוח מהאתוס התרבותי שלנו. האלמנטים האדריכליים שבו - מבנה הגן, הצמחייה, הפסלים, הריהוט - שזורים זה בזה ומשרים אוירה המעשירה את העין, הרוח והמחשבה גם יחד.

כמו טקסט ספרותי המחזיק משמעויות מרובות: הפשט - מה שרואים נכוחה, הדרש - מה שמשתמע בין המילים, והסוד - המשמעות שמעבר, כך מתוכננים הגנים ופינות הנוי בקמפוס וממלאים את החלל בין הבניינים.

מפת הגנים בקמפוס בר אילן
 


 

גן ע"ש נתן שאפל 

נבנה בהשראת שירת הים מתוך ספר שמות. בבסיס התכנון הרעיוני שלו עומדים מושגי הרציפות והאי רציפות, סוגיות שמעסיקות את אנשי המדע מהעת העתיקה ועד ימינו.

 

 

גן אשרי האשה 

נבנה בהשראת אברי הפריון הנשיים. בזרימתו הטבעית פורץ שביל הגן הראשי בין הבניינים ומדמה תהליך של לידה רעיונית ורוחנית.


 

הטיילת ע"ש לילי שאפל

היא ציר הדרך הראשי המחבר בין חלקי הקמפוס, שעוצב בחומרים ובסמלים מעולם התרבות הישראלית והמסורת היהודית.

 
 

גן בית כנסת גלילי 

מבוסס על דגם של בית כנסת גלילי עתיק. הגן מוקף ב-12 עמודים, ברצפתו הוטבעו פסיפס עתיק משוחזר, ואלמנט הוקרה לתורמים. הצמחייה בו משקפת את הנוף הגלילי.


 

גן ממעמקים - אוזן קשבת, ע"ש לו גונדה 

נבנה בהשראת שיר המעלות מספר תהילים. גן זה ממוקם בין בניין המחלקה לפסיכולוגיה לבניין המרכז לחקר המח והאלמנטים העיצוביים בו מזכירים אוזן קשבת.

 


 

גן המבוכה 

ממוקם ליד בנין הננוטכנולוגיה, שהוא אמנם הגבוה בקמפוס אך בבסיסו ניצבת התודעה כי אין האדם אלא כאין וכאפס מול עוצמתו וגדולתו של האלהוא נבנה בהשראת ספרות הרמח"ל.


 

גני 'שיר השירים' 

נבנו בהשראת פסוקים ורעיונות מתוך שיר השירים. בדומה לכתובים, ניתן בהם ביטוי בולט לחקלאות, לטבע ולאהבתו של עם ישראל לאלוהיו.

 

גן ננו 

ממוקם בצדו המזרחי של בנין הננו-טכנולוגיה, שהוא אמנם הגבוה בקמפוס אך בבסיסו ניצבת התודעה כי אין האדם אלא כאין וכאפס מול עוצמתו וגדולתו של האל. 

כיכר שנים עשר השבטים ע"ש פיטר ואליקי רזפקה 

ממוקם בלב הקמפוס בצמוד לטיילת ע"ש לילי שאפל - הציר המוביל אל פארק האחדות ע"ש משפחת דהאן. ציר זה תוכנן בהשראת ה"טלית" והצבע השליט בו הוא לבן, המאחד את כלל הצבעים וכמותו - אחדות ישראל המלכדת את העם לגווניו ו-12 שבטיו.

     
 
תאריך עדכון אחרון: 16/08/2016

\n