Whatsapp Facebook Instagram Twitter Linkedin Flicker Youtube

קמפוס חרדי - לימודים לחרדים

קמפוס חרדי - לימודים לחרדים

מידע כללי

הקמפוס החרדי באוניברסיטת בר אילן מקיים מספר תוכניות לימודים לתואר ראשון המיועדות למגזר החרדי. הלימודים במסלולים אלה מעניקים השכלה אקדמית ומקצוע נדרש. הלימודים מתקיימים במתחם ייעודי באוניברסיטה ובכיתות נפרדות לגברים ולנשים.

מכינה קדם-אקדמית לגברים

מכינה קדם-אקדמית למועמדים שאין להם תעודת בגרות ולאלה שאינם עומדים בתנאי הקבלה למחלקות השונות מתקיימת בקמפוס החרדי מדי שנה. בוגרי המכינה משלימים את לימודי היסוד ברמה גבוהה ויכולים להתקבל למגוון תוכניות בקמפוס הכללי.

תוכניות לתואר ראשון לנשים:

  • תואר ראשון מורחב בפסיכולוגיה
  • תואר דו-חוגי בניהול מערכות חינוך וייעוץ חינוכי. התואר מיועד לבעלות תעודת הוראה ולגננות בכירות
  • לימודי מידע - אפשרות להשלמת תואר ראשון לבעלות תעודת הנדסאי תוכנה

מלגות

תלמידי ותלמידות הקמפוס החרדי יוכלו ליהנות ממגוון מלגות ייחודיות עם אפשרות להגיע ל-100% מימון בהתאם לקריטריונים של המלגות השונות.

 

מכינה לגברים במסלול מדעי החברה

מטרות המכינה להקנות כלים והרגלי למידה באווירה לימודית תומכת, ולהכין את התלמידים לקראת השתלבות בעולם האקדמיה. סיום המכינה בהצלחה יוביל לקבלה ללימודי תואר במחלקות השונות, בכפוף לדרישות המחלקה.

תנאי קבלה למכינה

  • אישור על לימודים של 4 שנים בישיבה מכיתה ט' עד כיתה י"ב (המוכרת ע"י המל"ג כחרדית)
  • שירות אזרחי או צבאי או תעודת פטור משירות
  • ראיון אישי

הלימודים מתקיימים שלוש פעמים בשבוע בשעות אחה"צ

 

מקצועות לימוד במכינה:

מקצוע

היקף שעות

מתמטיקה 3/4  יח"ל

12-10 ש"ש

אנגלית 4 יח"ל

8 ש"ש   

סטטיסטיקה

2  ש"ש

כתיבה אקדמית (שווה ערך לאוריינות אקדמית)

2  ש"ש

סה"כ

24-22 ש"ש

 

מלגות

ניתן לקבל מלגות עד ל-100% מימון, בכפוף לקריטריונים של משרד החינוך ומשרד הביטחון (לבעלי עבר בשירות צבאי/אזרחי תיתכן מלגת קיום בכפוף לקריטריונים).

 

התוכנית החדשה למנהיגות וניהול מערכות חינוך וייעוץ חינוכי בקמפוס החרדי באוניברסיטת בר-אילן

מסלולי הלימוד לתואר בבית הספר לחינוך בקמפוס החרדי

לימודים לתואר ראשון במסלול דו-חוגי: מנהיגות וניהול מערכות חינוך וייעוץ חינוכי בבית הספר. התוכנית זהה לנלמד בחוגים המקבילים בבית הספר לחינוך של אוניברסיטת בר-אילן. התוכנית הנלמדת בקמפוס החרדי מותאמת לצרכי הקהילה. הלימודים מרוכזים ליום אחד במהלך שנתיים, מה שמאפשר שילוב עם עבודה וחיי משפחה. הסטודנטיות זוכות ללווי אישי ולהעצמה קבוצתית בתחום המנהיגות והייעוץ החינוכי במסגרת של קורסים ופעילויות.  

דגשיה של התוכנית במנהיגות וייעוץ חינוכי

התוכנית שמה דגש על הובלה וטיפוח מנהיגות של נשות חינוך בהתאמה למסגרות הייחודיות של הציבור החרדי. מטרתה של תכנית זו לפתח ולטפח מנהיגות איכותית: יכולות ניהול ומנהיגות, הובלה והנעת תהליכים במערכות חינוך תוך הטמעת שינויים, ניהול וייעוץ למערכת החינוכית באופן שיינתן מענה הוליסטי לצרכים השונים של הקהילה ומתוך הבנת הארגון כמערכת. התוכנית מכשירה את הכוחות העתידיים של מנהיגות בבתי ספר ברמות השונות: מנהלות, רכזות מקצוע, רכזות שכבות וצוותים מובילים. 

מטרת התוכנית

ייעודה המרכזי של התוכנית הוא ליצור שדרת מנהיגות צעירה ומובילת חזון ודרך למערכת החינוך בישראל, ולהעניק לסטודנטיות ידע בסיסי בתיאוריה ומחקר בחינוך, יכולת לפיתוח עצמי תמידי במדעי ההתנהגות ובייעוץ החינוכי. הלימודים נמשכים שנתיים, שלושה סמסטרים בשנה, עם יום לימודים ארוך אחד בשבוע מבוקר עד ערב. שכר הלימוד אוניברסיטאי, בתוספת תשלום עבור לימודי אנגלית.

סגל התוכנית

אנשי ונשות הסגל האקדמי מלמדים גם בתוכניות המקבילות של בית הספר לחינוך. הסגל האקדמי והמנהלי מהווה מסגרת תומכת, מקצועית ונעימה, בה ניתן מענה אישי, והמאפשרת לכל סטודנטית להצליח.  
         

קהל היעד ותנאי קבלה

התוכנית פונה לנשים העובדות במערכת החינוך ומעוניינות להשתלב בה בתפקידים של ריכוז, ניהול, הוראה וייעוץ. לתוכנית מתקבלות נשים בעלות תעודת מורה מוסמכת בכירה. יש להציג גיליון ציונים של שלוש שנים.

השתלבות בתעסוקה

בוגרות התוכנית משמשות בתפקידי חינוך מרכזיים בבתי ספר כמחנכות, רכזות, יועצות ועוד. קיימת שביעות רצון גבוהה מאיכותן האקדמית והכשרתן הייחודית. הבוגרות מסיימות את לימודיהן עם ידע רב וכלים להתפתחות מקצועית מתמדת וללמידה עצמית.

רשימת קורסים נבחרים בתוכנית

אתגרים ניהוליים בהערכה בית ספרית, שילוב ילדים בעלי צרכים מיוחדים, רגשות בארגונים, התפתחות חברתית, רגשית ושפתית בגיל הרך והיסודי, מבוא לפסיכולוגיה, תיאוריות במנהיגות וניהול בחינוך, חינוך לאוריינות כלכלית, הבנת הפרט בראייה ייעוצית חינוכית, סימולציות וניתוח אירועים, תפקיד המנהלת בעיצוב המדיניות

התוכנית ללימודי תואר ראשון בפסיכולוגיה בקמפוס החרדי באוניברסיטת בר-אילן

 

מסלול הלימוד לתואר ראשון בפסיכולוגיה בקמפוס החרדי

תוכנית הלימודים לתואר ראשון בפסיכולוגיה נלמדת כמסלול פסיכולוגיה מורחב. התוכנית זהה לנלמד במחלקה לפסיכולוגיה באוניברסיטת בר-אילן. הלימודים מתקיימים בקמפוס החרדי הנפרד של אוניברסיטת בר-אילן ומותאמים לצרכי הקהילה החרדית. ההוראה מרוכזת ואינה פרוסה על כל ימי השבוע. מבנה זה מאפשר שילוב הלימודים עם עבודה וחיי משפחה.

דגשים בתוכנית בפסיכולוגיה

מטרת התוכנית היא לחשוף את הסטודנטיות לידע מחקרי מתקדם בתחומי הפסיכולוגיה השונים. התוכנית בנויה בשכבות, וכוללת קורסים המספקים ידע יסודי מורחב בפסיכולוגיה, טעימה מקורסים רלוונטיים מעולם הסוציולוגיה והאנתרופולוגיה, וקורסים מתקדמים בפסיכולוגיה, המתמקדים בעולם תוכן ייחודי כגון: טראומה, התמודדות עם אבל ואובדן, אוטיזם, זהות תעסוקתית, תפקודים מוחיים, ניהול קונפליקטים ועוד. במקביל, התוכנית כוללת קורסים המתמקדים בפיתוח מיומנויות מחקר ומיומנויות בינאישיות. גולת הכותרת של התוכנית היא קורס ההתנסות בשדה בשנה ג', במהלכו הסטודנטיות מתפקדות כחונכות טיפוליות במרכזי שיקום, טיפול וחינוך ברחבי הארץ. קורס זה מהווה הזדמנות ללמידה אישית חווייתית, חקירה פנימית וקבלת הדרכה קלינית קבוצתית.

מטרת התוכנית

מטרת התוכנית לאפשר לנשים מהמגזר החרדי להתקבל לתארים מתקדמים טיפוליים ומחקריים שיאפשרו להן להיות נשות טיפול ומחקר מובילות בהמשך דרכן. הסטודנטיות רוכשות ידע תיאורטי ויישומי המסייע להן לפתח יכולות אקדמיות, טיפוליות ומחקריות. התוכנית מכשירה את עתודת נשות הטיפול והמחקר הפסיכולוגי במגזר החרדי. 

סגל התוכנית

כל אנשי ונשות הסגל האקדמי בתוכנית הם בעלי תואר דוקטור או תואר פסיכולוג מומחה. חלק מהם מלמדים גם בתוכניות המקבילות של המחלקות לפסיכולוגיה וסוציולוגיה בבר-אילן. הסגל מהווה מסגרת תומכת, מקצועית ונעימה, בה ניתן מענה אישי לכל סטודנטית.


קהל היעד ותנאי קבלה

התוכנית פונה למועמדות בעלות בגרות מלאה הכוללת ארבע יחידות לפחות במתמטיקה ואנגלית בציונים גבוהים. יכולות להגיש מועמדות גם בעלות תואר קודם ממוסד אקדמי מוכר, בעלות ציונים גבוהים במבחני סאלד, ובעלות תעודת מורה מוסמכת בכירה.


השתלבות תעסוקתית

בוגרות התוכנית ממשיכות לתארים מתקדמים במגוון רחב של תחומים: בתחום הטיפולי והארגוני כפסיכולוגיה קלינית, שיקומית, חינוכית או ארגונית ובעבודה סוציאלית. חלק מהבוגרות ממשיכות כחוקרות בתחום הפסיכולוגיה ומדעי המוח. הקבלה לתארים המתקדמים הללו קשה מאוד, אך אחוזי ההצלחה של בוגרות התוכנית גבוהים.

יצירת קשר

ניתן לפנות לחיה, רכזת רישום סטודנטיות, לקבלת פרטים מלאים במספר 03-5318999

רשימת קורסים נבחרים בתוכנית

מבוא לפסיכולוגיה, מבוא לאנתרופולוגיה, פסיכולוגיה התפתחותית, פסיכולוגיה פיזיולוגית, פסיכולוגיה קוגניטיבית, מבוא לתורת האישיות, פסיכולוגיה חברתית, פסיכולוגיה אבנורמלית, התנסות קלינית בשדה הטיפולי, התמודדות עם אבל ואובדן, מוח ויצירתיות החברה הישראלית, טראומה וזהות, התמכרויות, מוח ואמפתיה, סוגיות בחקר התרבות

אוניברסיטת בר-אילן מציעה למועמדים מהמגזר החרדי מגוון מסלולי לימוד לתואר ראשון בקמפוס ייעודי.

כיתות הלימוד בקמפוס נפרדות לגברים ונשים.

להלן מסלולי הלימוד בקמפוס החרדי:

B.A בפסיכולוגיה – נשים

B.A במנהיגות וניהול מערכות חינוך – נשים

B.A בניהול לוגיסטיקה (התכנית כוללת חטיבה בכלכלה) - גברים

תלמידי ותלמידות הקמפוס החרדי יוכלו ליהנות ממגוון מלגות ייחודיות עם אפשרות להגיע ל-100% מימון בהתאם לקריטריונים של המלגות השונות.

קמפוס הלימודים ומרכז הרישום לקמפוס החרדי נמצאים בבניין שרמן (101) בסמוך לשער גהה -  שער הכניסה לאוניברסיטה מכיוון בני ברק, ליד תחנות האוטובוס והגשר להולכי הרגל.

 

לפרטים נוספים פנו אלינו לייעוץ חינם!

טלפונים: 077-2753094  /  077-2753098
או במייל  ch.dep@biu.ac.il
לאתר תוכניות לימודים לחרדים  - הקמפוס החרדי


 

תאריך עדכון אחרון: 22/10/2020