החוג המשולב במדעי החברה

החוג המשולב במדעי החברה

למה ללמוד בחוג המשולב למדעי החברה?

החוג המשולב מעודד חשיבה וניתוח בינתחומי תוך יצירת אינטראקציה בין תחומי הפסיכולוגיה, משאבי האנוש, הכלכלה, מדעי המדינה, הסוציולוגיה, האנתרופולוגיה והקרימינולוגיה. הלימודים עולים בקנה אחד עם המגמה הקיימת כיום בעולם לעבר שילוב בין דיסציפלינות שונות. החוג מיועד לאנשים שרוצים לרכוש התבוננות מקיפה בתהליכים חברתיים ובינאישיים ומבלי להגביל את הלמידה לתחום ספציפי. בוגרי החוג יכולים להמשיך לכיוונים מגוונים בתארים המתקדמים ולהתפתח בכיוונים מקצועיים רבים. אחרים משתלבים בעמדות מפתח בחברות ובארגונים במשק.

בגלל המרצים המעולים

סגל ההוראה של החוג המשולב כולל מרצים וחוקרים מהשורה הראשונה, עם ניסיון מעשי עשיר המפרסמים בכתבי העת המובילים בתחומם. המרצים מעניקים תמיכה אישית וליווי מקצועי לאורך כל שלבי הלימוד, ומציעים אפשרויות מגוונות ומתקדמות למחקר ופיתוח אקדמי.

 

בגלל המסלולים הייחודיים לתואר ראשון

 

לתואר ראשון מוצעים 3 מסלולים ייחודיים, הנלמדים כמקצוע מורחב בלבד:

פרט: תכנית המקנה לסטודנט ראיה כוללת על הבנת תפקודו ורווחתו של היחיד תוך שילוב של מדעי החברה מתחומי הפסיכולוגיה, הקרימינולוגיה והסוציולוגיה.
כלל: תכנית המקנה לסטודנט ראיה מערכתית על התפקוד והתנהלות של המוסדות והארגונים העיקריים בחברה, תוך שילוב של מדעי המדינה, סוציולוגיה וכלכלה.
רנטגן: לימודי רנטגנאות ודימות, בשילוב הכשרה מעשית כרנטגנאי מוסמך באחד מבתי החולים ברחבי הארץ.

בגלל תואר שני חדשני בגרונטולוגיה

בחוג קיים מסלול חדשני וייחודי לתואר שני בלימודי זקנה (גרונטולוגיה) בשיתוף הפקולטה למדעי החיים. התכנית כוללת לימודים תיאורטיים ומקצועיים עם פרקטיקום מעשי. בוגרי התכנית במדעי החברה יוכלו להשתלב בתפקידי הדרכה וניהול בבתי אבות, מרכזים סיעודיים, ניהול מרכזי יום, פרויקטים ומיזמים של משרדי ממשלה ועיריות, ובמכוני מחקר בתחום הזיקנה. בוגרים יכולים גם להמשיך ללימודי תעודה בפסיכותרפיה ולהתמקצע בטיפולים ממוקדים עם אוכלוסיית הגיל השלישי. בוגרי התכנית במדעי החיים יוכלו להשתלב במחקר הענף בתחום הביולוגיה של הזיקנה.

*התכנית קיבלה את אישור המל"ג ותפתח בשנה"ל תש"פ (אוק' 2019).

בגלל המצוינות המחקרית

החוג מכשיר מספר הולך וגדל של בוגרי תואר שלישי למחקר רב-תחומי במדעי החברה ובעיקר בתחום הזיקנה והגיל המבוגר. הנושאים הנחקרים בחוג במסגרת תואר שלישי מתפרשים על טווח רחב שכולל מגוון נושאים במדעי החברה והבריאות. בוגרי החוג מהווים את דור העתיד של אנשי המחקר, ההוראה, והמנהיגות המקצועית בתחומיהם.

 


לאתר המחלקה ולפרטים נוספים אודות החוג המשולב למדעי החברה בבר-אילן

 

למידע על הרשמה ולימודים בבר-אילן התקשרו 9392*

תאריך עדכון אחרון: 20/01/2019

לקבלת מידע על לימודים בבר-אילן

שם פרטי*
שם משפחה*
טלפון*
דוא"ל*
לימודים לתואר*
בחר או הקלד את תחומי ההתעניינות:
תחום התעניינות 1
תחום התעניינות 2
הקלד את הקוד שבתמונה

CAPTCHA Image
Play CAPTCHA Audio
Refresh Image
קוד:

      

  למה אוניברסיטה


בדקו את סיכויי הקבלה שלכם

תהליך הרשמה ללימודים

הגישו מועמדות ללימודים

קבלו ייעוץ בבחירת מסלול לימודים

הכירו את תכנית הנבחרים
למועמדים מצטיינים

סיוע אקדמי לסטודנטים בעלי
צרכים מיוחדים

מידע אודות מגורים במעונות