ספרות משווה

ספרות משווהלמה ללמוד ספרות משווה?

הלימודים במחלקה לספרות משווה מציעים נקודת מבט מיוחדת שאינה מוגבלת לאזור או לתקופה מסוימת, אלא מבוססת על ראייה רחבה החוקרת את הקשרים בין ספרות למוזיקה, פילוסופיה, פרשנות, תיאטרון, אמנות, פסיכולוגיה ותקשורת.

הלימוד חושף בפני הסטודנט עולם תרבותי עשיר ומגוון, ומסייע לו בכל דרך מקצועית שיבחר. בוגרי ספרות משווה משתלבים במערכת החינוך כמורים לספרות, מייעצים לתכניות תרבות וספרות, עובדים כדרמטורגים בתיאטראות, עובדים בהוצאות ספרים ובספריות או פשוט כותבים.
 
 

למה ללמוד ספרות משווה בבר-אילן?

בגלל המחלקה
המחלקה לספרות משווה באוניברסיטת בר-אילן מציעה לימודי תואר ראשון במספר מסלולים, תואר שני עם ובלי תזה ותואר שלישי במסלול רגיל, משולב או ישיר. בנוסף, זוהי המחלקה היחידה בארץ המציעה תכנית המשלבת לימודי ספרות עולם עם תיאוריה וביקורת.

המחלקה מצטיינת בסגל צעיר ודינמי הכולל בוגרי מוסדות יוקרתיים, כמו הרווארד, אוניברסיטת העיר ניו יורק והסורבון, אשר חוקר ומפרסם דרך קבע.
 
 
בגלל הפעילות המגוונת
הגישה ההשוואתית מאפשרת לרכוש ידע מעמיק בספרות ובתרבות העולם, ולשלב חוויה אמנותית עם מחקר מדעי. הסטודנטים חוקרים יצירות מופת מתקופות ומארצות שונות, ומתחומים מגוונים, כמו רומן, שירה, תיאטרון, מוזיקה, אמנות פלסטית וקולנוע.

המחלקה לספרות משווה מציעה ומאפשרת לתלמידי המחקר לתארים השני והשלישי מגוון רב של אפיקי מחקר המשלבים ספרות עם תחומים שונים, כגון: פסיכולוגיה ופסיכואנליזה, פילוסופיה, מגדר, אמנות ושפות חזותיות, מוזיקה ותיאטרון. כמו כן המחלקה מציעה סדנאות לכתיבה יוצרת בהנחיית סופרים ומשוררים מובילים

המחלקה עורכת כנסים וקונגרסים בינלאומיים בנושאים שונים, ומקיימת מסורת המכובדת של "קולוקוויום מחלקתי" בהשתתפות תלמידים, בוגרים ומתעניינים, כאמצעי להעשרת הידע ולעידוד דיאלוג ודיון ציבורי, ולשיתוף פעולה עם מחלקות אחרות.
 
בגלל תשומת הלב לסטודנטים
אנו מעודדים כל תלמיד ליידע אותנו על צרכיו, ציפיותיו והשאלות שהוא מחפש להן תשובה בצעדיו הראשונים בעולם המחקר. אנו יוזמים פעילות מיוחדת לתלמידי המחקר לבחירת המנחה והנושא לתזה, ומלווים אותם בשלבי כתיבת הצעת המחקר.
 
בגלל הגישה האינדיבידואלית
כל סטודנט מוזמן לבנות תכנית לימודים אישית ממגוון מסלולים רחב, כולל בשילוב מחלקות ותחומים אחרים, כמו פסיכולוגיה, פילוסופיה, כלכלה, תרבות צרפת, ספרות עם ישראל ולימודים קלאסיים.
 
לאתר המחלקה ולמידע נוסף אודות לימודי ספרות משווה  בבר-אילן
 
סדרת הרצאות לקהל הרחב "זמן ספרות מפגשים עם יוצרים" והפעם מפגש עם הסופרת צרויה שלו
 
למידע על הרשמה ולימודים בבר-אילן התקשרו 9392*
תאריך עדכון אחרון: 07/06/2018

הירשמו לקבלת מידע על לימודים בבר-אילן

שם פרטי
שם משפחה
טלפון*
דוא"ל*
לימודים לתואר*
בחר או הקלד את תחומי ההתעניינות:
תחום התעניינות 1
תחום התעניינות 2

   

למה אוניברסיטה


בדקו את סיכויי הקבלה שלכם

תהליך הרשמה ללימודים

הגישו מועמדות ללימודים

קבלו ייעוץ בבחירת מסלול לימודים

הכירו את תכנית הנבחרים
למועמדים מצטיינים

סיוע אקדמי לסטודנטים בעלי
צרכים מיוחדים

מידע אודות מגורים במעונות