Whatsapp Facebook Instagram Twitter Linkedin Flicker Youtube

מדעי החיים

מדעי החייםלמה ללמוד מדעי החיים?

מדעי החיים עוסקים בכל ההיבטים הביולוגיים של החיים עלי אדמות, מצמחים ובעלי חיים ועד לבני אדם, ובחקר המנגנונים והפעילויות אשר מאפיינים אותם. זהו ענף מדעי מרכזי וחיוני לקיומנו, אשר עוסק בין השאר ביכולת ההישרדות של המין האנושי ושל שאר סוגי הצומח והחי על פני האדמה.

מדעי החיים מצויים בחזית המחקר המדעי, ונחשבים לאחד הכלים העיקריים המסייעים למין האנושי להתמודד עם אתגרים שמעולם לא עמדו בפניו, ולפתח כלי מחקר מתקדמים ומתוחכמים מעבר לכל דמיון, שבעזרתם אנו חוקרים בעיות מאיימות שנראו בעבר חסרות פתרון. לימודי מדעי החיים מושכים אליהם לפיכך את הסטודנטים הסקרנים והשאפתניים ביותר, ופותחים בפניהם עולם מגוון של אפשרויות לימודים, מחקר וקריירה.

 
 
למה ללמוד מדעי החיים בבר-אילן?
 
בגלל שמגיע לכם ללמוד במקום הטוב ביותר
הפקולטה למדעי החיים בבר-אילן מציעה לימודי תואר ראשוןשני ושלישי, ומעניקה ידע ביולוגי וחינוך מדעי המבוססים על המחקר המתקדם ביותר. נוסף להקניית ידע רחב ומעמיק, אנו שואפים לעורר את סקרנותם של התלמידים ולטפח את צמיחתם האינטלקטואלית והתרבותית כמדענים, חוקרים ומורים בעלי אחריות ומודעות חברתית.
 
בגלל רמת הלימודים הגבוהה
סגל הפקולטה מונה יותר מ- 45 מדענים-חוקרים מהשורה הראשונה בישראל. בפקולטה פועלות קבוצות מחקר איכותיות של עמיתי מחקר, טכנאים ותלמידי מחקר לתואר שני ושלישי, העוסקות במחקרים פורצי דרך אשר מעוררים התעניינות רבה בארץ ובעולם.
 
בגלל שמכאן תוכלו להגיע לכל מקום שתרצו
תואר ראשון אצלנו מהווה בסיס  ללימודי רפואה במסלול ה 4 שנתי, לווטרינריה, לימודי תואר שני (מאסטר), תעודת הוראה, תועמלנות רפואית, עבודה במעבדות וניטור קליני.

סטודנטים שלנו ממשיכים ללימודי מאסטר ודוקטורט ומשתתפים באופן פעיל במגוון תכניות מחקר בפקולטה, אשר מכינות אותם לקריירה מדעית באקדמיה, בתעשייה הביו-טכנולוגית, במעבדות רפואיות ובשירות הציבורי.

הפקולטה נמצאת בתהליך צמיחה ופיתוח ומהווה "מרכז מצוינות" למחקר והוראה. מדי שנה נקלטים במיטב מרכזי המחקר בעולם שלושה אנשי סגל צעירים ומצטיינים מקרבנו, ורוכשים ניסיון מעשי וקשרים חובקי עולם.

בגלל מגוון נושאי הלימוד
כפי שהחיים עלי אדמות הם מגוונים להפליא, כך גם היצע הקורסים העומד בפני הסטודנטים שלנו: תכנית הלימודים כוללת קורסים בביולוגיה, בוטניקה, ביוכימיה, זואולוגיה, אקולוגיה ועוד.  לימודי התואר הראשון כוללים מגמות התמחות במדעי החיים, בביוטכנולוגיה, ביולוגיה חישובית (ביואינפורמטיקה), ואופטומטריה. לתארים מתקדמים ניתן לבחור אקולוגיה ומדעי הצמחביולוגיה תאית והתפתחותיתאימונולוגיה וחקר הסרטןוירולוגיה ומיקרוביולוגיהנוירוביולוגיהוביולוגיה מבנית וחישובית.
בתארים השני והשלישי נקבע הנושא בהתאם לנושאי המחקר של המנחה במעבדה. הפקולטה מקיימת תכניות מיוחדות למצטיינים לתואר שני ושלישי.

הפקולטה למדעי החיים מציעה גם תכנית ייחודית, BioMedIn, פרי יוזמה משותפת של המגמה לביולוגיה חישובית והמרכז הרפואי שיבא. התכנית מיועדת לרופאים ולמדענים חוקרים בעלי תואר Ph.D במדעי החיים או בתחומים פארא-רפואיים אחרים המעוניינים לפתוח אופק מחקרי מתקדם וחדשני והמגלים עניין בהבנת שיטות מחקריות וקליניות המבוססות על נושאים בתחום החישוביות הביו-רפואית.  פיסקה זו לא שייכת לכאן- לדעתי לא רלוונטית.

כי אצלנו תמצאו את האתגרים שאתם מחפשים
מדעי החיים הם היום שדה המערכה המתאים לאנשים צעירים ונלהבים, אשר רוצים להימצא במקום "החם" ביותר שבו ניתן להטביע חותם. אנו מקנים להם חינוך מדעי רגיש לצרכי הציבור ולמימד החברתי, הכלכלי והסביבתי של המחקר הביולוגי.
 
כי כאן לא רק מדברים, אלא גם עושים משהו למען כדור הארץ
כחוקרים במדעי החיים תוכלו לסייע במציאת דרכים לשמר מערכות אקולוגיות הנמצאות בסכנת הכחדה, לספק מזון ואנרגיה לאוכלוסייה העצומה של כוכבנו, לרפא ולהעניק איכות חיים למי שחולה במחלות קשות ובפגמים גנטיים.
 
בגלל הדגש על עבודת המעבדה ומחקרי השדה
לימודי מדעי החיים בבר-אילן אינם רק נושא תיאורטי, אלא מערבים גם התנסות מעשית ורכישת כלים ויכולות טכניות גבוהות בעבודת מעבדה ובמחקרי שדה, לצד טיפוח כושר ניתוח ביקורתי, מיומנות בפתרון בעיות ומודעות לשימור הסביבה.
 
כי רק כאן עוסקים גם בהיבט היהודי על החיים
מדעי החיים אינם רק ביולוגיה – יש להם גם פן מוסרי, חברתי וערכי. רק בבר-אילן תוכלו להתוודע גם להיבטים אלה ולשמוע מה יש ליהדות לומר על השאלות הפילוסופיות והאתיות שמעסיקות היום את עולם המדע, הניצב בפני שאלות מורכבות יותר ויותר.
 
לאתר הפקולטה ולמידע נוסף אודות לימודי מדעי החיים בבר-אילן
 
למידע על הרשמה ולימודים בבר-אילן התקשרו 9392*
תאריך עדכון אחרון: 20/01/2019

הצעד הראשון ללימודים בבר-אילן

*
*
*
*
לימודים לתואר*
מה היית רוצה ללמוד?
*
הקלד את הקוד שבתמונה

CAPTCHA Image
Play CAPTCHA Audio
Refresh Image
קוד:

      

  למה אוניברסיטה

בדקו את סיכויי הקבלה שלכם

תהליך הרשמה ללימודים

הגישו מועמדות ללימודים

קבלו ייעוץ בבחירת מסלול לימודים

הכירו את תכנית הנבחרים
למועמדים מצטיינים

סיוע אקדמי לסטודנטים בעלי
צרכים מיוחדים

מידע אודות מגורים במעונות