Whatsapp Facebook Instagram Twitter Linkedin Flicker Youtube

משפטים

משפטיםלמה ללמוד משפטים?
נוסף על הדרישה הרבה למשפטנים בכל תחומי חיינו, לימודי משפטים הם היום כרטיס כניסה למגוון רחב של עיסוקים, מכלכלה ועסקים ועד תקשורת ופעילות חברתית.

 למה ללמוד משפטים בבר-אילן?

בגלל הפקולטה
הפקולטה למשפטים באוניברסיטת בר-אילן, שנוסדה ב-1969, ניצבת בחזית המחקר המשפטי בישראל ובעולם. לפקולטה ולחבריה קשרים בינלאומיים ענפים; הפקולטה היא היחידה בישראל שחברה במיזם הבינלאומי ATLAS העוסק בשיתוף פעולה בין לאומי בין תלמידי מחקר לתואר שלישי ובו חברים תשעה מוסדות בינלאומיים מובילים. בנוסף לפקולטה יש הסכמי חילופים עם מוסדות בארצות הברית, אירופה, קנדה וסין. בפקולטה פועל פורום למשפט גלובלי שמאגד את פעילות הפקולטה בתחום המשפט הבינלאומי  ופורום למשפט, טכנולוגיה וביג דאטא. הפקולטה גם מובילה את מיזם (SSRN-HRN (Hebrew Resaerch Network – שבמסגרתו מפורסמים ומופצים ברשת מאמרים קודם לפרסומם הרשמי.

בגלל המרצים
חברי הסגל שלנו מגיעים מהמוסדות האקדמיים המובילים בארץ ובעולם ונמנים עם בכירי חוקרי המשפט בישראל. רבים מהם קנו להם שם עולמי, מפרסמים בכתבי עת אקדמיים מובילים ומשתתפים בכנסים בינלאומיים יוקרתיים בארץ ובחו"ל. 
 
דיקן הפקולטה, פרופ' אורן פרז הוא חוקר מוביל בתחום משפט וסביבה, רגולציה ומשפט ורשתות. על הרעיונות של פרופ' פרז אפשר ללמוד בשתי ההרצאות המצ"ב שעוסקות בהיבטים שונים של קיימות (כנרת או אצטדיון כדורגל: הרהורים על העקרון של פיתוח בר-קיימא), והרצאה על אחריות תאגידית חברתית.
 
 
בגלל רמת הלימודים

חתך הקבלה של הסטודנטים לתואר הראשון בפקולטה הוא מהגבוהים ביותר בישראל. במבחני ההסמכה של לשכת עורכי הדין הסטודנטים שלנו מדורגים בקביעות במקומות הראשונים. החינוך המשפטי שמקבלים הסטודנטים משלב שיעורים עיוניים ברמה הגבוהה ביותר עם סדנאות פרקטיות בשיתוף עם עורכי דין מובילים. הסטודנטים והבוגרים שלנו משתלבים במשרות הבכירות ביותר בשוק הפרטי ובשירות הציבורי. הפקולטה מקדמת שורה של תכניות רב-תחומיות אשר מאפשרות לסטודנטים מצטיינים לשלב לצד לימודי המשפטים גם לימודי כלכלה וחשבונאות, פילוסופיה, מנהל עסקים, מדעי המדינה, קרימינולוגיה, עבודה סוציאלית, היסטוריה, לימודי מידע ולימודי מזרח אסיה. בנוסף הפקולטה למשפטים בבר-אילן היא היחידה בישראל ומהבודדות בעולם שיש בה מסלול ייחודי בין-תחומי לתואר שני ((MA ב'רגולציה ומדיניות סביבתית' שמופעל במשותף עם המחלקה לגאוגרפיה וסביבה. גם תואר זה פתוח לסטודנטים במסגרת התכניות המשולבות. תכניות החילופין הענפות של הפקולטה מאפשרות לסטודנטים שלנו ללמוד סמסטר אחד בשורה של מוסדות מובילים בחו"ל במהלך התואר הראשון. לפקולטה יש שלושה כתבי עת שמעניקים הזדמנות לסטודנטים להתנסות בחוויה של עבודה במערכת של כתב עת משפטי: כתב-העת המרכזי של הפקולטה, "מחקרי משפט", כתב עת שעוסק בחקר הדמוקרטיה בישראל: "תרבות דמוקרטית", וכתב עת בינלאומי: Law, Religion & State.  בפקולטה פעולת גם  תכנית מיוחדת לעידוד מצוינות, שכוללת חניכה אישית של המצטיינים על ידי מרצי הפקולטה. 

התכניות של הפקולטה לתארים מתקדמים הן ייחודיות בישראל ומובילות את התחום. המצטיינים ביותר מבין הבוגרים המשפטנים המעוניינים להקדיש את עצמם למחקר משפטי אקדמי יכולים להתקבל לתוכנית התואר השלישי (תכנית הדוקטורט) היוקרתית של הפקולטה. לאחרונה השיקה הפקולטה שתי תכניות לימודים ייחודיות לתואר שלישי. תכנית ברגולציה ומדיניות ציבורית ותכנית במשפט עברי. שתי התכניות פתוחות גם לסטודנטים מצטיינים שאינם בעלי תואר ראשון במשפטים ואשר עומדים בדרישות הסף של התכנית.  לסטודנטים שלומדים בתכנית הדוקטורט של הפקולטה יש גם גישה לאוניברסיטאות השותפות לתכנית אטלס.

בגלל ההתנסות המעשית והעשייה החברתית

בפקולטה פועל מערך קליניקות יוצא דופן בהיקפו ובתחומי פעילותו. תחומי פעילות של הקליניקות כוללים סיוע משפטי אזרחי, סנגוריה ציבורית, זכויות של אנשים עם מוגבלות, קליניקה לרגולציה סביבתית, משפט עברי, זכויות נשים, גישור, וסיוע לקשישים ולניצולי שואה ושוויון.  כל תלמידי הפקולטה משתתפים בפעילות הקלינית כחלק מחינוכם המשפטי. בנוסף במסגרת הפקולטה פועלים מספר מרכזים המתמקדים בדילמות חברתיות ביניהם: מרכז רקמן הפועל רבות למען קידום זכויות נשים, המרכז למשפט יהודי ודמוקרטי והמרכז לתקשורת ומשפט המשותף לפקולטה למשפטים ולבית-הספר לתקשורת. בנוסף למרכזים אלה גם לקליניקות, כגון הקליניקה לרגולציה סביבתית והקליניקה לאנשים עם מוגבלויות יש תרומה משמעותית לפיתוח המשפט. לבסוף הפקולטה מחויבת לרעיון של יצירת גשר בין חלקיה השונים של החברה הישראלית.

 
לאתר הפקולטה ולפרטים נוספים אודות לימודי משפטים בבר-אילן
 
למידע על הרשמה ולימודים בבר-אילן התקשרו 9392*
תאריך עדכון אחרון: 29/05/2019

הצעד הראשון ללימודים בבר-אילן

*
*
*
*
לימודים לתואר*
מה היית רוצה ללמוד?
*
הקלד את הקוד שבתמונה

CAPTCHA Image
Play CAPTCHA Audio
Refresh Image
קוד:

      

  למה אוניברסיטה


בדקו את סיכויי הקבלה שלכם

תהליך הרשמה ללימודים

הגישו מועמדות ללימודים

קבלו ייעוץ בבחירת מסלול לימודים

הכירו את תכנית הנבחרים
למועמדים מצטיינים

סיוע אקדמי לסטודנטים בעלי
צרכים מיוחדים

מידע אודות מגורים במעונות