נגישות לבעלי מוגבלויות

נגישות לבעלי מוגבלויות

אוניברסיטת בר-אילן פועלת כל העת לשיפור הנגישות ועושה הכול כדי לתת הזדמנות שווה לסטודנטים בעלי מוגבלויות: נכים, לקויי שמיעה, לקויי ראייה ועיוורים, פגועי נפש ולקויי למידה.
 
היחידה למעורבות חברתית ע"ש סיביל ויגדור
סטודנטים בעלי מוגבלויות מוזמנים לפנות ליחידה למעורבות חברתית לקבלת התאמות ותמיכה בלימודים: עזרה בלימודים, הקראות, כרטיסי צילום, שכתוב בחינות, סדנאות לליקויי למידה, התאמות בבחינות וכדומה.
 
ביחידה למעורבות חברתית, שנמצאת בבניין 407 (ליד בנק המזרחי) קומה1, ישנם חדרי עיון ובהם עזרים לסטודנטים בעלי מוגבלויות, הכוללים טמ"סים, מחשבים, טייפים ועזרים אחרים שנועדו לסייע להם בלימודים.
 
 
דיקן הסטודנטים
יעודה של לשכת דיקן הסטודנטים הוא לפעול לרווחת הסטודנטים באוניברסיטה, וכן להעניק הזדמנות שווה ללימודים עבור מועמדים בעלי מוגבלויות פיסיות,  לקויי ראייה, לקויי שמיעה ולקויי למידה.

 
מועמדים בעלי מוגבלויות שנדחו במחלקות מוזמנים לפנות לדיקן הסטודנטים לדיון חוזר בבקשתם בוועדת חריגים. כל סטודנט עם מגבלה רפואית זכאי לסיוע, הכולל מקריאים, צילומים, עזרה בלימודים, ייעוץ, ותמיכה טכנית בבחינות (הקלות והקראות).
 
 
נגישות בקמפוס
לדיווח על בעיות נגישות או לצורך קבלת פתרונות נגישות פרטניים, לרשותכם מוקד תחזוקה הפעיל בימים א-ה בשעות 16:00-08:00 בטלפון 03-5318000.
 
בנושא חניות נכים (שימוש לא חוקי בחניה, סימון בלתי הולם וכדומה) ניתן לפנות למחלקת ביטחון בטלפון 03-5318550. 
 
 
הקליניקה לסיוע משפטי לבעלי מוגבלויות
הקליניקה בפקולטה למשפטים מעניקה סיוע משפטי ופועלת לקידום מעמדם של אנשים עם מוגבלויות – פיזית, חושית, שכלית או נפשית. הסיוע כולל מתן מידע, ייעוץ משפטי, תכתובות עם רשויות, וכן הכנה וייצוג בתביעות משפטיות.
 
ליצירת קשר ולקביעת פגישה צרו קשר בטלפון: 03-5318373, או בדוא"ל: disability.rights@mail.biu.ac.il
 
שעות קבלה (בתיאום מראש): ימים א-ה, 18:00-09:00. בניין 305 חדר 3.
 
 ועדת נגישות
ועדת הנגישות באוניברסיטת בר-אילן דנה ונותנת מענה לבעיות נגישות של סטודנטים בעלי מוגבלויות באוניברסיטה. הוועדה מתכנסת מעת לעת על פי הצורך. על מנת להעלות נושאים לדיון ניתן לפנות לאחד מחברי פורום הסטודנטים לבעלי מוגבלויות. 
 
 

 

תאריך עדכון אחרון: 13/07/2014