בר-אילן בתקשורת

הודעות מהארכיון לפי חודש ושנה:
משרד הדוברות טל': 03-531-8121 פקס: 03-738-4079 Spokesman.Office@mail.biu.ac.il
 • הדובי חולה? תביאו אותו לבית החולים

  בפקולטה לרפואה של אוניברסיטת בר-אילן בגליל מקיימים את "בית החולים לדובים" במטרה להפיג חרדות ילדים מטיפול רפואי. כתבה על מיזם זה התפרסמה באתר ערוץ 7. 

  תאריך: 2017-03-23 שעה: 12:01

  >> לידיעה המלאה
 • ד

  ד"ר מוטי קידר, המחלקה לערבית ומרכזס בס"א, אוניברסיטת בר-אילן

  סוריה מאיימת בנקמה: "יש להם יכולת לפגוע"

  דמשק איימה בתגובה לאחר התקיפה בסוריה ויירוט אחד מטילי הנ"מ שנורו לעבר מטוסי חיל האוויר. ד"ר מרדכי קידר אמר לאולפן ynet כי זה מסר מאסד: "שולט גם באדמה וגם באוויר". 

  תאריך: 2017-03-20 שעה: 8:36

  >> לידיעה המלאה
 • תצליחו להחזיק בלי סמארטפון?

  החוקרים עדיין בודקים את ההשפעות הפסיכולוגיות והבריאותיות של ההתמכרות שלנו לסמארטפונים, אבל דבר אחד בטוח: רובנו לא יכולים אפילו כמה דקות בלעדיהם. מחקר ישראלי חדש בראשו עומדות ד"ר מעיין ז'יטומירסקי-גפת ומאיה בלאו בחן את התופעה וחזר עם כמה מסקנות מפתיעות ועם שאלון שיעזור לכם לבדוק: האם גם לכם יש קריז למסך. כתבה על המחקר התפרסמה בעיתון "גלובס". 

  תאריך: 2017-03-15 שעה: 11:41

  >> לידיעה המלאה
 • פרופ' רן טור-כספא, דיקן הפקולטה לרפואה של בר-אילן בגליל

  פרופ' רן טור-כספא, דיקן הפקולטה לרפואה של בר-אילן בגליל

  "בעתיד יפעלו 40 מעבדות מחקר מוכוונות-מחלות בפקולטה לרפואה בצפת"

  "בעתיד יפעלו 40 מעבדות מחקר מוכוונות-מחלות בפקולטה לרפואה בצפת", כך אומר בראיון ל"דוקטורס אונלי" פרופ' רן טור-כספא, שיקבל ב-28 במארס אות מפעל חיים משר הבריאות, יעקב ליצמן.

  תאריך: 2017-03-15 שעה: 11:05

  >> לידיעה המלאה
 • ד

  ד"ר עמנואל דלה טורה, המחלקה לפיסיקה, אוניברסיטת בר-אילן

  המערכה האיטלקית נגד ה־BDS

  "חג פורים הסתיים, וכשחוזרים לשיגרה אנו שואלים את עצמנו אילו מסרים אנחנו רוצים לשאוב מחג זה. עבורי, ועבור רבים מיהודי איטליה, גזרות "המן הרשע" מהדהדות עם חוקי הגזע שנחקקו באיטליה לפני 80 שנה. אותם חוקים שבגללם סבי, שעל שמו אני קרוי, עזב את מקום מולדתו והיגר לאוסטרליה. היום, מחלחלת ההכרה אצל לא מעט אנשים כי תנועות החרם נגד ישראל (המוכרות בשם BDS) הן התגלמותה האחרונה של מזימה מתמשכת זו...". מאמרו של ד"ר עמנואל דלה טורה התפרסם בעיתון "ישראל היום". 

  תאריך: 2017-03-15 שעה: 9:08

  >> לידיעה המלאה
 • אם הופלנו, לא נבהלנו

  השבוע מלאו 15 שנה למותו של יעקב אורלנד, משורר ופזמונאי שהיה נוכחות מסרסת בחיי נתן אלתרמן. חוקרת הספרות תמר וולף־מונזון כתבה עליו מונוגרפיה מקיפה. מאמרו של פרופ' חננאל מאק על ספרה של פרופ' תמר וולף-מונזון, התפרסם במוסף התרבות והספרות של עיתון "הארץ". 

  תאריך: 2017-03-14 שעה: 9:36

  >> לידיעה המלאה
 • פרופ' קימי קפלן, ראש המחלקה לתולדות ישראל ויהדות זמננו, אוניברסיטת בר-אילן

  פרופ' קימי קפלן, ראש המחלקה לתולדות ישראל ויהדות זמננו, אוניברסיטת בר-אילן

  הרב לוינשטיין והמשמעות החברתית

  "חלק ניכר מהשיח סביב הרב יגאל לוינשטיין מהמכינה הקדם־צבאית בעלי מתמקד בסגנונו הצבעוני, הבוטה והמשתלח ובביקורתו כלפי הצבא בכל הקשור לשילוב נשים בו בכלל וביחידותיו הקרביות בפרט. ביקורת זו מלמדת הרבה על מצוקותיו, תסכוליו ואכזבותיו, אך גם על משהו עמוק בהרבה: המאבקים וההתנגשויות בתוככי החברה הציונית־דתית והפיצול והפילוג המתמשכים ומתעצמים בה"...מאמרו של פרופ' קימי קפלן התפרסם בעיתון "ישראל היום". 

  תאריך: 2017-03-14 שעה: 9:33

  >> לידיעה המלאה
 • פרופ' אביעד פרידמן, המחלקה לפיסיקה והמכון לננוטכנולוגיה, אוניברסיטת בר-אילן

  פרופ' אביעד פרידמן, המחלקה לפיסיקה והמכון לננוטכנולוגיה, אוניברסיטת בר-אילן

  מדענים יצרו "ננו-טרמפולינה" כדי לחקור התנהגות קוונטית

  קבוצת מחקר מאוניברסיטת בר-אילן, בראשה עומד פרופ' אביעד פרידמן וקבוצת מחקר מ-CNRS בצרפת פיתחו ניסוי ייחודי בכדי לחקור אירועים קוונטים בדגמים ננו-דקים. מחקר חדשני זה, שהתפרסם בכתב העת המדעי Nature communications, מגביר את ההבנה של תופעות בסיסיות המתרחשות במערכות ננומטריות קרוב לטמפרטורת האפס המוחלט. כתבה על המחקר התפרסמה באתר החדשות YNET. 

  תאריך: 2017-03-13 שעה: 8:09

  >> לידיעה המלאה
 • אנרגיה ירוקה: האצה הישראלית תספק לנו חשמל

  זה אמנם נשמע דמיוני אבל לפי מחקר חדש: אצות הן יותר מעוד מאכל שזוללים בהנאה וטומנות בחובן את הדלק הירוק של המחר. כתבה על מחקרם של ד"ר סעיד אבו גוש וד"ר דוד אילוז בהנחייתו של פרופ' צבי דובינסקי, התפרסמה באתר החדשות וואלה.

  תאריך: 2017-03-07 שעה: 8:32

  >> לידיעה המלאה